Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
Прес машинката си е едно малко чудо. Скоро имах обект, на който пресвах до ф108 и изобщо не съжалявам за дадените пари - скорост, сигурност, удобство... е да и парите не са малко, но като работиш с нея си заслужава.
burd - специалист
Добре,
Още един въпрос- за самото подово- с или без вложка ?
На пода има фибран.
Ясно ми е, че ще падне изрязване и връзване със свински опашлета преди замазката.
Без вложка е по- лесно огъването. После тест и за следващата зима в действие.
Кое обаче е по- надежно. Без вложка на Овентроп и Рехау са на една цена, със- също.
Колектори и т.н. - не ги коментираме.
syncho - майстор
без. и си приготви ръкавички за свинските опашки... а и много свински опашки, а да не забравя и мазило за кръста и краката ;)

И пак казвам освен овънтроп и рейау има и други тръби на пазара.
filmatoplo - майстор
Пресата за която аз говорих е Аксиална- надява един пръстен да стегне края на тръбата в щуцера на колектора .Вие може би говорите за -Радиални преси тип клещи :wink: .
Virtex - майстор
ср юни 06, 2018 11:22 pmsyncho написа:
без. и си приготви ръкавички за свинските опашки... а и много свински опашки, а да не забравя и мазило за кръста и краката ;)
Задължителни ли са свинските опашки или може да се ползва друг метод, но с не толкова здраво захващане на тръбите към арматурата ?

Чудя се няма ли по-лесни решения, които могат да захванат тръбата за арматурата, дори и не толкова здраво.
syncho - майстор
Ако не ги захванеш здраво, ще се озовеш в паяжина от тръби.
filmatoplo - майстор
:? Станно някой да иска друг начин на захващане на тръбата към скарата ,не че не съм го правил с тел но извинете кое е по добро :wink:
Virtex - майстор
Не съм казал, че е по-добро, а дали няма по-лесен вариант :-D

Попитах ако целта е само да се запази подредбата преди да се сложи замазката дали има значение с какво са хванати ако ги държи на място.
шоп - майстор
чет юни 07, 2018 12:02 pmVirtex написа:
Не съм казал, че е по-добро, а дали няма по-лесен вариант :-D

Попитах ако целта е само да се запази подредбата преди да се сложи замазката дали има значение с какво са хванати ако ги държи на място.
Разбира се, че има по лесен начин: с изолация с пъпки:-)))
Обаче цената бие по джоба.

Като се замисли човек метална арматурна мрежа допираща се до фибрана не върши никаква или почти никаква армираща функция.

За мен по-добрия вариант е замазка без мрежа. В замаската се слагат фибри, а тръбата се кове във фибрана със скоби. Руснаците масово го правят, даже имат самоделни автоматични пушки за простерлване на тръбата към фибрана:-) Вървиш, разпъваш тръбата и стерляш без да се навеждаш.

Другият вариант е канали напавени във фибрана с оберфреза 16-17-20 мм ( според тръбата ) и отгоре замазка с фибри.

Така, че варианти да искаш.
filmatoplo - майстор
Колко по лесен начин ,не съм го измислил аз , важно е тръбите да се захванат стабилно за скарата хем да са правилно подредени хем да не се надигат от скарата за да се поберат в 5 см замазка .Разхода на миши опашки е по 2 на метър грубо ,100 метра тръба 2 пакетчета по 100 бройки - 3лв .

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: