Най - вълнуващия въпрос зимно време.
boqnkov - специалист
76
olelemaiko - специалист
Намери някои частник. Има ги. Само с това се занимават.Да дойдат да си вземат нивата , да ти кажат колко пясък , колко цимент.За труд около 5-6 лева на квадрат.Със машината ще ти я метнат за половин работен ден.Ще ти я изпънат по конец.Ако имаш баня или тераси си поискай наклоните.Те ще ти ги направят.По силен цимент и това е.Не ти трябват нито фибри , нито пластификатори.Ако държиш на фибрите има на Сика.Пет-шест пакета ти стигат.Ако можеш , сложи си двойна армировъчна мрежа.
boqnkov - специалист
Какво значи двойна? Сега имам мрежа 4мм 20/20 за която са хванати тръбите с опашки. Тя е дюбелирана за плочата ( през фибрана естествено)за да не стърчи с тръбите. Върху тръбите съм сложил армировъчна мрежа 5/5 като мисля че е с дебелина 1мм. Нея само съм я подредил над тръбите без да я хващам, защото мисля че замазката ще я затисне и ще остане в средата на замазката където ще върши най - много работа.
olelemaiko - специалист
boqnkov написа:
Какво значи двойна? Сега имам мрежа 4мм 20/20 за която са хванати тръбите с опашки. Тя е дюбелирана за плочата за да не стърчи с тръбите. Върху тръбите съм сложил армировъчна мрежа 5/5 като мисля че е с дебелина 1мм. Нея само съм я подредил над тръбите без да я хващам, защото мисля че замазката ще я затисне и ще остане в средата на замазката където ще върши най - много работа.
Това имах в предвид.Ти си го направил.Сигурно си писал , но не съм го чел.
boqnkov - специалист
Има и още неща които не са ми съвсем ясни. Гранитогреса трябва ли по някакъв начин да е съобразен с делатационните фуги (2см стиропор) под вратите така, че точно там да има фуга гранитогреса или това няма значение. Питам защото искам така да наредя гранитогреса, че плочите 60/15 да се падат перпендикулярно на вратите и да няма лайсни и первази под вратите в цялата къща и да не се съобразявам със стиропорените фуги. Има ли минуси, ако няма прагове под вратите? Май се сещам само за шумоизолация и уединение... :? (което май не е малко) Има ли специални лепила за плочки над подово?
olelemaiko - специалист
boqnkov написа:
Има и още неща които не са ми съвсем ясни. Гранитогреса трябва ли по някакъв начин да е съобразен с делатационните фуги (2см стиропор) под вратите така, че точно там да има фуга гранитогреса или това няма значение. Питам защото искам така да наредя гранитогреса, че плочите 60/15 да се падат перпендикулярно на вратите и да няма лайсни и первази под вратите в цялата къща и да не се съобразявам със стиропорените фуги. Има ли минуси, ако няма прагове под вратите? Май се сещам само за шумоизолация и уединение... :? (което май не е малко) Има ли специални лепила за плочки над подово?
При грес с размери 60/15 , за коридора , е хубаво да са положени по дължината на коридора.Придава дълбочина , дължина на същия. За мен и за стаите важи същото правило.Прехода между стая и коридор , става точно под крилото на интериорната врата с преходна лайсна.Не са задължителни прагчета. За банята го препоръчвам.Лепило за грес , избора е голям , примерно Ceresit CM 16 Flex , Ceresit CM 12 ELASTIC.
boqnkov - специалист
Аз пък навсякъде чета, че се прави по ширина на помещенията. Така по - късата страна изглеждала по - дълга. Един вид правоъгълните помещения ги прави да изглеждат по - квадратни и просторни. :? Цялата къща ще е с един вид плочки. Знам, че прехода се прави под вратата, но не разбрах задължителен ли е когато настилката и в коридора и в стаите е еднаква и на еднакво ниво.
Ясен3 - помощник
Моля за съвет.Правилно ли е сложена помпата?Ако не, къде трябва да бъде?Изображение
Ясен3 - помощник
Моля за съвет.Правилно ли е сложена помпата?Ако не, къде трябва да бъде?
Прикачен файл:
DSC_0056 (1).JPG
filmatoplo - майстор
На мястото на горния термометър .

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: