Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Сериозно ти препоръчвам да смениш фирмата. Доводи много, чак ме мързи да ги изброявам.
ikoleff - напреднал
Лазаре там е работата, че трудно ще ги сменя ако не се издънят супер много, въпреки че са на път. Имаме подписан договор и прочие. Силно ме интересува къде грешат и къде да ги натисна да променят нещата, все още има време.
filmatoplo - майстор
Защо има разлика в разпределителите мотнирани заедно :?
syncho - майстор
filmatoplo защото едните са най-вероятно за лирите в баните (радиатори), а другите за подовото.

Това което и мен ме притеснява е това, което и ikoleff го притеснява за помпата на котлето дали ще е достатъчна да ги върти всичите тези неща. Обикновенно не слагат кой знае какви помпи в стенните газови котли. Също така няма представа как е разпределението на одовото - може да работи, а може и да има проблеми. Зависи колко ти е изолирано жилището също. Ако ти е много добре изолирано може и със стъпка 20 да се мине, но също така може и с 5см стъпка да не ти е достатъчно. Пак казвам има доста "ако"-та и "но"-та.
ikoleff - напреднал
вт яну 22, 2019 10:25 amfilmatoplo написа:
Защо има разлика в разпределителите мотнирани заедно :?
Защото ще поставим само тръби за допълнителни радиатори в помещението с подовото, но за сега няма да ги слагам. Пък като ги сложа може би ще се влезе с още по-голяма сила във филма с това дали ще стига помпата.
vrangelov - специалист
И как така радиатори и подово ще се карат с еднаква температура... Започвай да се оглеждаш за добър адвокат.
syncho - майстор
vrangelov - лесно. Когато е с газов котел примерно и работи на ниска температура може съвсем спокойно, но трябват по-големи като размери радиатори, за да компенсират по-ниската температура.

За това казвам, че по форумите всеки изказва мнение, но никой не застава зад него.
ikoleff - напреднал
Да, това го говорихме с изпълнителя, че ако се поставят въобще радиатори ще работят на същата температура с подовото. Съответно като му дойде времето ще решавам загадката с мощност, брой глидери и тн.
vrangelov - специалист
syncho написа:
vrangelov - лесно. Когато е с газов котел примерно и работи на ниска температура може съвсем спокойно, но трябват по-големи като размери радиатори, за да компенсират по-ниската температура.

За това казвам, че по форумите всеки изказва мнение, но никой не застава зад него.
Тя офертата е дадена и радиаторите са купени вече. Едва ли ще му сложат още радиатори. Пък дори и да му сложат, пак ще ги объркат.

Човекът се е опарил от такива, които си застават зад мнението и затова търси помощ по форумите.
syncho - майстор
то пък като гледам тук с малки изключения всички с мед да ги намажеш. Не ги защитавам, но не ги и нападам, защото не знам какво са предвидили. Ти знаеш ли?

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: