Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
3см е малко, къде ти липсва височина?
stoyanstoyan - специалист
Над предишния 4 см. фибран замазката беше на доста места около 3 см дебела и затова ще слагам сега 3 см фибран или бонбониера върху бетонът(незнам кое е по добре) после тръби и замазка около 4 и малко см.
LazarGanev - "Велик майстор"
А защо не сложиш повече замазка
stoyanstoyan - специалист
Ще пречи на входната врата и верандата.
шоп - майстор
Нали е къща, етаж 1 и няма мазета?
Изкопай надолу ако отдолу нямаш ст. бетонна плоча 10-15 см
LazarGanev - "Велик майстор"
Струва си да смениш тези 2 врати, предвид икономията, която ще ти донесе още 3см изолация, примерно
stoyanstoyan - специалист
Не мога да сменям вратите и дограмата че ще ми избяга нивото на верандите. Това с разбиването на пода на някои места в края на сметка го направихме за връзката на колектори към котела с медна тръба 28 и смяна на тръбите от ф16 на ф20. Искам да попитам за дебитомерите на упонор, по схема ги дават долу да се поставят, дали ще е грешно да се поставят горе, гледам че повечето са горе разположени. Второто нещо е че единия кръг ще се получи 89м. дълъг за тръба ф16 ,а другите по около 80м. Дали е добре така. :?
,
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма проблеми
шоп - майстор
нед май 01, 2022 5:55 pmstoyanstoyan написа:
Това с разбиването на пода на някои места в края на сметка го направихме
Трябваше да го направите навсякъде, да си свалите нивото с 20-30 см, да си сложите 10-15 см фибран и 10 см армирана замазка. Веднъж се прави.
нед май 01, 2022 5:55 pmstoyanstoyan написа:
Второто нещо е че единия кръг ще се получи 89м. дълъг за тръба ф16 ,а другите по около 80м. Дали е добре така. :?
Вие ще кажете след 1-2 отоплителни сезона. За мен не е добре и може много по-добре. Всичко заявиси от изолация, топлозагуби през конструкционни елементи и от вентилация, желана Т в помещенията, Т на топлоносителя, крайно подово покритие и т.н. и т.н.
stoyanstoyan - специалист
Къщата е добре изолирана и съм със плоча. Преди 7 години я построихме, но тогава нямах възможност за подово и затова сега яко къртене :) Благодаря ви за отговорите.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: