Най - вълнуващия въпрос зимно време.
MishelNikolov - помощник
Бихте ли показали тази с-ма на сухо водно с акумулиращ ефект и дебелина 20-30мм? Звучи интересно. Благодаря :)
шоп - майстор
съб яну 01, 2022 5:29 pmMishelNikolov написа:
Бихте ли показали тази с-ма на сухо водно с акумулиращ ефект и дебелина 20-30мм? Звучи интересно. Благодаря :)
Ще опиша с няколко думи и снимки идеята.
Върху основа ( бетон, шперплат, гипсфазер, ОСП, и т.н.) се монтира тръбата с желаната форма, стъпка и дебелина. Монтажа става със скобички метални, пласмасови клипси или самоделни.

Около нея с винтове, лепило или и с двете се монтират ивици от гипсфазер, като се оставят канали широки 5-6 см, които се запълват с рядко лепило за плочки, саморазливна замазка или змазка за водни подови от типа алфа 2000

Върху този сандвиш може да се реди директно ламинат, с хубаво флексово лепило да се лепят плочки и т.н.

Някои слагат лист поцинкована ламарина или един слой 10мм гипсфазер за да се минимизира зебрата, но според мен при стъпка 10-12 см това не е задължително.

При здрава и непружинираща основа изрезките могат да бъдат и от два слоя гипскартон, макар, че аз лично не мисля, че на него му е там мястото.

Както всяка система не е идеална. Има си и + има и -
Като минуси: пипкаво и времеемко е.
Като плюсове: чистичко, може да се направи от сам човек без зор, да се оберът кривините от основата и да се даде едно идеално равно основание за финишно покритие.
Успехи!

Прикачен файл

IMG_2017-02-25_151927.jpg

Прикачен файл

IMG_2017-02-25_151917.jpg

Прикачен файл

DSC_0211.JPG
DSC_0211.JPG (82.66 KиБ) Видяна 1079 пъти

Прикачен файл

DSC_0138.JPG
DSC_0138.JPG (105.78 KиБ) Видяна 1079 пъти

Прикачен файл

DSC_0127.JPG
DSC_0127.JPG (112.06 KиБ) Видяна 1079 пъти
шоп - майстор
Още

Прикачен файл

IMG_20160927_125217.jpg

Прикачен файл

IMG_20160913_120627.jpg

Прикачен файл

IMG_9274.JPG
IMG_9274.JPG (109.71 KиБ) Видяна 1080 пъти

Прикачен файл

IMG_2017-02-25_151953.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 02, 2022 5:48 amшоп написа:
съб яну 01, 2022 5:29 pmMishelNikolov написа:
Бихте ли показали тази с-ма на сухо водно с акумулиращ ефект и дебелина 20-30мм? Звучи интересно. Благодаря :)
Ще опиша с няколко думи и снимки идеята.
Върху основа ( бетон, шперплат, гипсфазер, ОСП, и т.н.) се монтира тръбата с желаната форма, стъпка и дебелина. Монтажа става със скобички метални, пласмасови клипси или самоделни.
Сигурен съм, че съвсем не това имаше предвид @resistbody, а специалната технология на Rehau :cool:
resistbody - майстор
LazarGanev написа:
Сигурен съм, че съвсем не това имаше предвид @resistbody, а специалната технология на Rehau :cool:
Малко инфо за Rehau Speed Renova
https://daricclima.bg/bart/kakvo-predst ... d-na-rehau
LazarGanev - "Велик майстор"
Идеята на Рехау е да се предложи вариант, при който без много интервенции да се изгради подово в обекти, където няма нужната височина за класическо изпълнение. Например вече е положена замазката, но под плочата има изолация (много къщи вече се строят така). Тогава върху замазката се полага специално разграфено фолио, което има самозалепващ материал, но без изолацията, върху него се полага тръба 10мм, която също е със самозалепваща лента и се лепи за фолиото. Отгоре се залива със специална саморазливна замазка и воала - подовото е готово, като дебелината на целия детайл е максимум 27мм
Nejdet - специалист
нед яну 02, 2022 5:48 amшоп написа:

Ще опиша с няколко думи и снимки идеята.
Върху основа ( бетон, шперплат, гипсфазер, ОСП, и т.н.) се монтира тръбата с желаната форма, стъпка и дебелина. Монтажа става със скобички метални, пласмасови клипси или самоделни.
......
Какво е фолиото под цялата тази система?
шоп - майстор
вт яну 04, 2022 1:38 pmNejdet написа:
нед яну 02, 2022 5:48 amшоп написа:

Ще опиша с няколко думи и снимки идеята.
Върху основа ( бетон, шперплат, гипсфазер, ОСП, и т.н.) се монтира тръбата с желаната форма, стъпка и дебелина. Монтажа става със скобички метални, пласмасови клипси или самоделни.
......
Какво е фолиото под цялата тази система?
Къде съм писал за фолио?
XpacTa - специалист
вт яну 04, 2022 2:39 pmшоп написа:
Къде съм писал за фолио?
Тук :)

Прикачен файл

DSC_0127.JPG
DSC_0127.JPG (112.06 KиБ) Видяна 816 пъти
шоп - майстор
Снимките на подовото с изрезки гипсфазер не са мои, а от руския форум.
Това е пенофолио от типа нашата подложка за паркет с ал.отражател. Абсолютно излишно е и няма място там. Алуминият отразява само във въздушен слой. Като екран е и се слага зад радиатори, конвектори и т.н. Под замазка ефекта е нулев.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: