Най - вълнуващия въпрос зимно време.
a_stoev - майстор
нед авг 05, 2018 12:43 pmdjendov написа:
А кои си чувал, Самсунг ли :))
Димплекс правят термопомпи от 20- 30 години. Моето управление е 2004-та година модел, с гореизброените възможности и интернет достъп. Още тогава хората са имали всичко, което ние се опитваме да измислим сега.
Колегата май имаше в предвид, че цената на магазина не е 2к и бутилка ракия.
Rhnbkr - специалист
нед авг 05, 2018 1:33 pma_stoev написа:
нед авг 05, 2018 12:43 pmdjendov написа:
А кои си чувал, Самсунг ли :))
Димплекс правят термопомпи от 20- 30 години. Моето управление е 2004-та година модел, с гореизброените възможности и интернет достъп. Още тогава хората са имали всичко, което ние се опитваме да измислим сега.
Колегата май имаше в предвид, че цената на магазина не е 2к и бутилка ракия.
КОй разбрал - разбрал.

Djendov
Ако споделиш управлението ти какво е ще е полезно за някой. Ако е в комплект с термопомпатата ти - няма смисъл. Все е дно е да ми хвалиш управлението на Altherma - много е добро с приоритетите му и температурната крива и какво ли не още, само дето не мога да я внедря в самоделка.
djendov - специалист
Аз започнах с коментар за Лазар, че има управления и бойлери за доста под 3000лв. Бойлера си е риск, но една платка с няколко кабела спокойно може да се вземе втора употреба.
И мисля, че се подразбираше, че не говоря за нова термопомпа. То не съществува такава цена, че и с управление, за тези пари.

Иначе когато започнах да си го правясам, идеята ми беше да използвам хиперинвертор. На мястото на датчика за температура на въздуха, щях да сложа потенциометър, управляван от едно ардуино.това ардуино трябваше да следи външна температура и температура на връщащата вода. На една графика, двете им прави се срещат в точка 21 градуса. При така температура, няма изискване за топлинен източник. От там нататък, за всеки градус по-ниска външна температура, се вдига с един градус връщащатана топлата вода от подовото. Края беше на -15градуса външна, 40 градуса темп на връщащата вода. Но както вече казах, нов топлообменник фреон вода - 800лв. Хиперинвертор японски, 2500лв. Ардуиното още 100тина лева. Станаха 3500 с риск да не стане нищо накрая. Тогава миизлезе в олх обявата за тая термопомпа. Беше пусната на 2500 с управле ието wpm2004. Предложихме 2000 и няколко литра ракия и човека се съгласи. Беше доста по-оферта спрямо филма в който щях да се вкарам с туй ардуино.
djendov - специалист
нед авг 05, 2018 1:50 pmRhnbkr написа:
Djendov
Ако споделиш управлението ти какво е ще е полезно за някой. Ако е в комплект с термопомпатата ти - няма смисъл. Все е дно е да ми хвалиш управлението на Altherma - много е добро с приоритетите му и температурната крива и какво ли не още, само дето не мога да я внедря в самоделка.
Споделям аз, ама се чете между редовете. Хванахте се за тая ракия като....:)
Три години го мислех това отопление, но в крайна сметка това с добавянето на 10Те килоома не се сработва с водното подово.
Ще тръгне, никой не казва, че няма. Ама и Лазар ти каза, че в крайна сметка кой-кого ще лъже, не е много ясно.
При 5 градуса външна температура, ще ти тря бва под нагорещен до 28(образно казано). Ама при -10 вече трябва да е 35градуса(пак образно казано).
Иначе бойлера лесно се добавя, с един диференциален термостат и Lобразен кран, който да пренасочва потока през бойлера. По трудно ще е приоритетно да е водното подово. Не съм влязал тук, да се хваля, че съм купил 14 годишна термопомпа, ама който иска извлича полезното, а който иска, винаги може да намери за какво да се заяжда. Успех с проекта.
Rhnbkr - специалист
Вероятноста нищо да не излезе накрая е голяма разбира се
Това твое управление съвместимо ли е с инверторни климатици?
djendov - специалист
Не виждам причина да не стане.инвдртора пак се управлява от датчика за температура, с който ти си се захванал.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе ние хубаво обсъждаме важни неща, ама не в правилната тема. Да вземе Виртекс да ги премести в тема за термопомпа ли?
a_stoev - майстор
По принцип за някои машини си има китове за управление на външно тяло в % от мощността
Кажеш му "искам 30%" и бачка за толкова. Правиш си вече отделен контролер който да казва според каквото си реши да следи колко мощност иска.
Като цена понеже се взема ново тяло накрая излиза да спестиш например 2к от 7к. Щото като натовариш топлобменик, помпа, контролер и ей ти 1,5к
Има някакъв смисъл за малки мощности където готовите идват доста скъпи.
Здравейте
Някои може ли да ме насочи към софтуер
Бърз и лесен за разчертаване на тръбната разводка на подово отпление

Благодаря предварително
Boyan - специалист
пон авг 13, 2018 7:03 pmstoiko12 написа:
Здравейте
Някои може ли да ме насочи към софтуер
Бърз и лесен за разчертаване на тръбната разводка на подово отпление

Благодаря предварително
Е чак пък софтуер ...Прочетете темата , вземете лист хартия и си го разчертайте в някакъв удобен за вас мащаб .
Не е нищо сложно .

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: