Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ако има значение да в София живея
fbr - майстор
Хубаво е да го споменеш, иначе рискуваш никой да не обърне внимание на въпроса ти. А софианци имате чувството, че останалата част от страната е придатък на София.
пет фев 26, 2021 10:16 amfbr написа:
А софианци имате чувството, че останалата част от страната е придатък на София.
Не случачайно съм написал, че живея в София и ако наистина има значение роден съм и израстнал в доста по-хубав град от София, МАЙНА :wink: . Та да се върнем сега на темата за подовото идеи за човек, който може да ми свърши работа
speka_rs - майстор
пет фев 26, 2021 8:42 amD.hristozov написа:
Здравейте,

Искам да направя сам подово отопление на апартамент 80 м², което да се затопля ТП въздух-вода, но тъй като съм осъзнал, че има неща които са за специалисти идеята ми е да проекта с необхждимите изчисления да бъде изготвен от професионалист. Та ако може да ми препоръчате човек, който може да изготви този проект ще съм много благодарен.
Имаш Л.С.
bobivg - специалист
ср фев 17, 2021 8:30 pma.iliev написа:
Аз да се включа, че след монтажа на помпата нещата си дойдоха на мястото. Сега пода при 45 градуса на водата е около 27.7-28 и дори при минус 17 едната вечер, температурата не падна под 22 градуса.
А защо преди да ти набутат нова помпа не ти дигнаха входящата вода с 3-4градуса?
resistbody - майстор
Как се представя подовото при паркет(лаиниран или трислоен) ?
Също така и при множество мебели, например в спалнята ?
т.к. не харесвам плочките сматям на 80% да съм с паркет и 100% на подово ???
По план проект 8-10см XPS под тръбите. Смятам стъпка 15см с рахау 17мм, и дали не мога да я набия в стандартния евроконус ??
Също така може ли да изпълня замаската ръчно може би с метални майки ? Не ми се дават пари за оная бозавата ...
brum - майстор
За ламинираните настилки го пише назад по темата. Има препоръки за температурното съпротивление на настилката над подово отопление. Но като цяло колкото по-ниско е температурното съпротивление толкова по-добре. Ползва се тънък ламинат и тънки подложки. Настилките трябва да са максимално равни, за да могат тънките подложки да поемат. В къщата дето я строя сме така - с изключение на баните и входното антре всички е с ламинирана настилка 8мм и подложка 1.6мм.
resistbody - майстор
вт мар 16, 2021 10:02 pmbrum написа:
За ламинираните настилки го пише назад по темата. Има препоръки за температурното съпротивление на настилката над подово отопление. Но като цяло колкото по-ниско е температурното съпротивление толкова по-добре. Ползва се тънък ламинат и тънки подложки. Настилките трябва да са максимално равни, за да могат тънките подложки да поемат. В къщата дето я строя сме така - с изключение на баните и входното антре всички е с ламинирана настилка 8мм и подложка 1.6мм.
Добре, но разни специалисти ми препоръчват трислоен(там под 12мм няма)... споменах какво ще е отдолу за да се знае температурното съпротивление в обратна посока.. мислех винил, но е още ново за нас и ще трявба супер равна основа.. а аз даже последно съм разочарован от самонивелираща се замаска... тип направи си сам, не боза на машина...
nork - специалист
вт мар 16, 2021 9:36 pmresistbody написа:
Как се представя подовото при паркет(лаиниран или трислоен) ?
Също така и при множество мебели, например в спалнята ?
т.к. не харесвам плочките сматям на 80% да съм с паркет и 100% на подово ???
По план проект 8-10см XPS под тръбите. Смятам стъпка 15см с рахау 17мм, и дали не мога да я набия в стандартния евроконус ??
Също така може ли да изпълня замаската ръчно може би с метални майки ? Не ми се дават пари за оная бозавата ...
Това за ламината хич не го мисли - харесай си някой 8мм и си го слагай с перфорираната подложка. При Т на водата 36/33° пода е 26° когато вече е загрял. В двете спални които са еднакви по размер разликата, но едната е със спалня и голям гардероб, а другата празна за сега разлика в Т е 2° и са с почти еднакъв метраж на тръбата. За замазката щом не искаш боза си направи земно влажна, след това за изравняване или саморазливна или големият мастар и с лепило за плочки.
:partyman:
radius - майстор
Проблема на подовото са малките стаи, защото пода е с малка площ спрямо външните стени и съответно трябва да се покрият по-големи загуби от метър тръба. Не че няма да се стопли, но ако сега си топля къщата с 30С вода и в хола е 24С, а искам в малката стая да е 23С не става, трябва да подавам примерно 32С вода. Ако не си с ТП не те бърка, но иначе борбата е за всеки градус.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: