Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Krasi_S - специалист
чет мар 31, 2022 5:57 pmHursa написа:
Дюбели ли са или закрепват мрежата към фибрана?
Не, не мрежата към фибрана, а мрежата към бетона през изолацията. Повечето използват пластмасови дюбели за топлоизолация, защото са с широка периферия и ги захващат в ъгъл от "квадратчетата". А тука пък едно видео, в което даже са използвали обикновен дюбел с метален винт :lol: : https://youtu.be/kB3mEk2oQ14?t=139
Та този детайл изобщо не съм го поставял под съмнение щото ми звучеше логично да е така - да се получава огъване и "хлопане" :mrgreen: : Обаче обясненията с тежестите и разпределенията, които си дал - огромно благодаря :prayer: :prayer: :prayer:. Изобщо не бях поглеждал нещата от този ъгъл. Не си го бях представил "нагледно" досега, стоеше ми доста виртуална представата в главата. Ама както казах, нямам нужния опит в тази област :cry: .
Но, пък това ми поизяснява картинката и дава някакъв отговор на моя въпрос с протриването на тръбата. Т.е. ако няма дюбелиране на мрежата, тя ще се "движи" в едно с тръба и замазка и не би трябвало да има проблем.
resistbody - майстор
Нито се лепи, нито се дюбелира нищо.. фибрана няма да поддаде защото е минимум 20тона на квадрат.. да не ти се движи мрежата може да забиеш с една арматура сгъната за фибрана... пък си и тежи на мястото..
stoyanstoyan написа:
Здравейте,
...
PEX-a
Krasi_S - специалист
съб апр 02, 2022 1:52 amresistbody написа:
Нито се лепи, нито се дюбелира нищо.. фибрана няма да поддаде защото е минимум 20тона на квадрат.. да не ти се движи мрежата може да забиеш с една арматура сгъната за фибрана... пък си и тежи на мястото..
Поизясни ми се доста картинката, за което благодаря на всички отзовали се. :partyman:
stoyanstoyan - специалист
Някой знае ли откъде мога да намеря само пъпките за подложката без изолацията отдолу, (незнам как се казва)тоест само фолиото с пъпките.
XpacTa - специалист
Има подложки с различна дебелина - най-тънката е май 1см. Защо само пъпките?
stoyanstoyan - специалист
Нямам височина а не искам да хвърлям фибран за да го правя както трябва. Не искам и с фолио .
шоп - майстор
А като нямаш височина без изолация ли ще го правиш под водното подово?
Отдолу какво е?
Virtex - майстор
Някакво мнение коя тръба да избера ?

UPONOR COMFORT PIPE PE-Xa ф16х2,0мм

или

Тръба с ал.фолио за подово Овентроп (като модел предполагам е Ф16 x 2.0 PE‐RT/AL/PE‐RT Copipe HSC).

Като цяло трябва да избирам тръба за водно подово по метода, който шоп сподели преди време и се чудя какъв ефект има марка/вид/модел.

Също така има ли значение самият колектор ? Единият вариант е модел на icma, другият е KAN-therm InoxFLow UFST
LazarGanev - "Велик майстор"
PE-X е много по-добра от PE‐RT от гледна точка на материала, а отделно за подово е за предпочитане без алуминиева вложка. Колекторите нямат значение
stoyanstoyan - специалист
Отдолу имам 4см фибран а над него мога да повдигна само 5 см.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: