Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vaseto89 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
fbr написа:
Аз ли не разбирам от скици, или Вие сте много напред с материала и не мога да Ви догоня. По това, което аз виждам на скицата, водната риза на този котел е само на външните стени на котела, а на Дакони, Бошове и т.н. вътрешните прегради са също водонапълнени, а не в както в случая, "отоплителни плоскости".
Миии........не знам дали разбираш.Ако се вгледаш по внимателно ,ще забележиш,че отоплителните плоскости са доста дебелки. С толкова дебела ламарина не се правят битови котли.
Ноооо,това ,все пак е скица,илюстративна.
За да не се чудиш колко Сме напред с материала.......

http://systems.mareli-bg.com/products/% ... %B8-cb-25/
Аз ,лично,от никого не бягам ,та да се налага да ме стига. Нямам желание и претенции да се състезавам с когото и да е в този форум.
Сега,след като прочетох и аз характеристиките на котела,взе да ми харесва,а бях скептичен.
Колега има Даконченце 16 ,на което не съвсем всичко вътре му е водна риза.
Леле,сега се зачитам в паспорта на Бошчето ми,а там написали - отоплителни повърхности.
http://site.ecotherm.bg/files/file_591_1129bg.pdf
Просто въпрос на термини ,колега.
Сравнително добре са описали Марели нещата си, но ме притеснява самата цена. Много е изгодна, но дали не е за сметка на качеството. Иначе съм се спрял на Biosolid Saver C комплекта на Ерато за 3300лв, а този вариант е 2300.
plamen_peev - специалист
drank написа:
Здравейте,

Някой има ли допир или опит с котлите Термонова? Днес ходих до едно представителство в София (кв. Левски) и го гледах котела (http://www.termonova-bg.com/). На думи всичко изглежда прекрасно, но бих искал да чуя и мнения на специалистите или хора, които са го виждали.

За сравнение, другият ми фаворит е турския Slimpel 25. Ще трябва да избирам между тези 2-та.

Предварително благодаря за съветите.

Поздрави,
Драго
Колега хич не се чуди ами хващай Слимпела, ако ти се дават повечко пари и Пропела.
Аз съм с Пропел-25 нямам грижа. тръгна и след наводнението лятоска. Плавдивска фирма ги доставя.
Не я пиша да не скочат че е реклама. добро обслужване-поддръжка.
Поздрави
stoyanstoyan - специалист
Здравейте,
бих искал да попитам, защото така и не разбрах ,кой е по икономичния начин на работа на един котел ,да работи нонстоп или на он оф режим при условие ,че при втория вариант има достатъчно голям буфер,който да не позволява честото вкл. и изкл. на котелът. Тук по честото мнение е че 1 вариант е по добър,но според някои това не е така.
Другото което ме интересува е помпата за един котел на пелети на студената или на топлата вода се монтира,че при мен е на студената ,а това май не било правилно ако въобще има значение.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ako има голям буфер с необходимата автоматика е по-икономично котелът да работи на пълната си мощност и после да почива дълго, докато буферът захранва инсталацията. Разбира се всичко много индивидуално и зависи как е изпълнено. Друг е въпроса този буфер и автоматика за колко време ще се изплати от реализираната икономия :wink: . Помпата, особено ако е една, няма никакво значение дали ще е на подаващата или връщащата линия
margarit.simow - напреднал
stoyanstoyan написа:
Здравейте,
бих искал да попитам, защото така и не разбрах ,кой е по икономичния начин на работа на един котел ,да работи нонстоп или на он оф режим при условие ,че при втория вариант има достатъчно голям буфер,който да не позволява честото вкл. и изкл. на котелът. Тук по честото мнение е че 1 вариант е по добър,но според някои това не е така.
Другото което ме интересува е помпата за един котел на пелети на студената или на топлата вода се монтира,че при мен е на студената ,а това май не било правилно ако въобще има значение.
Според мен ако котела работи предимно на номинална мощност е по добре,както за самия него така и за твоя джоб.Автоматиката която е необходима той да заработи с буфера , обаче не е много евтина мисля ,че за по-големи жилища отговора е "да" за буфер но за по-малките системи е безмислено.
nradnev - напреднал
Здравейте!Искам да питам за котел DEMRAD solitec 20 basic, 15 kw wood;23.2 hard coal така го дават.
Горя по 2 тона донбас и 2-3 кубика дърва-подпалки и темподобни и съм доволен така да се каже.Та въпроса ми е дали може да се сложи горелка на пелети ,дали ще ми се покачи много цената за сезона(при положение че ми излиза около 1000 лв) и дали трябва да се преправя сиситемата?
filmatoplo - майстор
Сложи си горелка Грейко, ще влезеш в тази цена 1000 пелети, тя гори успешно слънчогледови и. др по евтини пелети.
nradnev - напреднал
защо не може ли да горя по скъпи пелети със същата горелка.колеги чакам и други мнения и предложения
n.ganev - майстор
С това което ти предлага Филма можеш да гориш и по-скъпи и тогава ще се чувстваш по комфортно от гледна точка на почистване на котела , а и разхода ще е по задоволителен. Но не си мисли че всеки продава това което рекламира или ти е продал еднократно за проба и си останал доволен.
plamenmaistora - специалист
Аз сьм сьс Солитеч 24кв.НО за Грейко май не става. :? :? :?

Предната секция е с формата на тунел и вратата май не маже дасе отваря,ама пробвайте де.

моята горелка е тип Фероли и до момента несьм изгорил и 500 лева сльнчогледови пелети

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: