Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 написа:
Evgeniy написа:
Сложи си едно такова варелче вместо кюнеца след котела и опушвай каквото ти душа сака:
При мене проблем горя само и единствено слънчогледови пелети, притеснява ме че ше накъртя на олиу. :partyman: :supz:
Ейййй, налази ва празничното настроение.
И аз съм на слънчоглед, ама имам още 10на чувала миналогодишни, та да не удря на гранясало.
Пък кък събират мишоци!!! Вече праснаха половин кило шарени пелети и още има. Пак ши завъждам котки, а ако ми са завърти невестулка, цена няма да има.
Ганев, помагай по въпроса,ако мернеш такова дяволче! За предпочитане да е бебе.
джеки - специалист
На какво налягане трябва да работи котела на затворен тип система.Става въпрос за Къща на 3 етажа :?: :prayer: :prayer:
gnt69 - майстор
джеки написа:
На какво налягане трябва да работи котела на затворен тип система.Става въпрос за Къща на 3 етажа :?: :prayer: :prayer:
1,5
джеки - специалист
Ако е 1.7 проблемли е .Какво се случва ако е малко по голямо или по малко от 1.5 :?:
gnt69 - майстор
джеки написа:
Ако е 1.7 проблемли е .Какво се случва ако е малко по голямо или по малко от 1.5 :?:
Зависи от котела. Производителя какво казва на колко трябва да работи. Аз например съм на 2.
Имаш разширителен съд той на колко е напомпан. :partyman:
джеки - специалист
gnt69 написа:
джеки написа:
Ако е 1.7 проблемли е .Какво се случва ако е малко по голямо или по малко от 1.5 :?:
Зависи от котела. Производителя какво казва на колко трябва да работи. Аз например съм на 2.
Имаш разширителен съд той на колко е напомпан. :partyman:
разширителния е на 1.5 .А последно системата я допълних на 1.7
andy_forresite - майстор
Източи малко вода да си стане 1.5. Леко отвий крана за източване или си поиграй с обезвъзушител на някой радиатор като внимаваш да не пръскаш вода по стената.
Защо 1.5, а не 1.7 - работата е там да може навреме да се задейства клапана по налягане. С 0,2 бара повече в системата защитата ще сработи около 5 градуса по-рано. В листчето на моя "балон" пише да не се пълни над 1,5 на студена система. Не обясняват защо, но предположих - клапанът ще се задейства по-рано. Също предполагам че за самата мембрана вътре не е добре. Тя е разчетена на 1,5 все пак, не на повече.
stoyanstoyan - специалист
В неделя ми настройваха котела с газ анализатор. Направи ми впечатление че скороста на вентилатора го настроиха на 43 при заводски между 60 и 80 ,което ми го обясниха че е поради голямата тяга на комина. Само че температурата на димните газове падна на 96 97гр. при темп. на водата 57 58гр и отива към 110 при т. на водата над 60гр. Питането ми е няма ли при тия ниски темп. на димни газове да се образува конденз, за да знам да ги вдигам.
filmatoplo - майстор
:) В скоби споменавайте какъв котел горелка ,че сега хората гадаят ,до 90 гр няма конденз но и температурата на водата да не пада под 55 .
stoyanstoyan - специалист
Котела е сръбски тоби с нагревател е мисля не с горелка. Температурата на водата пада естествено под 55гр. ,просто казвам че ме притеснява, че при такава т. на водата, т. на димните газове е под 100 и ме е страх от конденз. Да приема ли че когато е над 90гр. т. на димните газове няма опасност от конденз. Иначе това мерене с газанализатор ми се стори малко майтап, той си променяше параметрите непрекъснато и вече съм почти сигурен че без постоянен контрол това мерене е доста относително.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: