Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Прикачен файл:
Capture.JPG
Capture.JPG (43.57 KиБ) Видяна 2385 пъти
andy_forresite - майстор
ivelinmmmm написа:
Какво е ВРН
ВРН = "вътрешно-редуктивен нипел".
fbr - майстор
Или гайка-нипел.
шоп - майстор
Christo написа:
gnt69 написа:
Той Херца няма ли автоматично почистване.
Има автоматично почистване на тръбите и огнището. Обаче отгоре, където се събират тръбите, в кутията се събира пепел, която не пада и си иска чистене с четка. Лесно пада пепелта, защото е рехава, но разглобяването и цапането няма как да се избегнат. С духане не съм пробвал, но ще опитам. Благодаря за идеята на колегата Шоп.
@Christo, да не си продавате Херца?
гледам в ОЛХ се продава един употребяван котел в Троян за 7000лв
https://www.olx.bg/ad/peleten-kotel-her ... 8;promoted
Manu - специалист
Приятелчета, малко съвет. Предстои ми изграждане на котелно. Нова къща 2 етажа по 100 квадрата. Котелно на -1 в мазето. Къщата е строена с Винербергер 25 N F. Вътре е с картон и изолация цялостно 5 см. вата. Дограма ПВЦ висок клас. Другата година ще се прави външна изолация 10 см. Въпросът ми е такъв - комплект грейко 20кв. ще ме сгрее ли ? За горелката категорично съм се спрял на грейко. За котела все още не съм взел решение.... Някакви по-добри идеи и като цяло отзиви за котела, тъй като до колкото разбрах е от скоро на пазара. По мнения бил по добър от Бош-а.... А дали е така ? Ще съм благодарен за всяка помощ и насоки при избора.
m.eit - специалист
Manu написа:
Приятелчета, малко съвет. Предстои ми изграждане на котелно. Нова къща 2 етажа по 100 квадрата. Котелно на -1 в мазето. Къщата е строена с Винербергер 25 N F. Вътре е с картон и изолация цялостно 5 см. вата. Дограма ПВЦ висок клас. Другата година ще се прави външна изолация 10 см. Въпросът ми е такъв - комплект грейко 20кв. ще ме сгрее ли ? За горелката категорично съм се спрял на грейко. За котела все още не съм взел решение.... Някакви по-добри идеи и като цяло отзиви за котела, тъй като до колкото разбрах е от скоро на пазара. По мнения бил по добър от Бош-а.... А дали е така ? Ще съм благодарен за всяка помощ и насоки при избора.
По мое мнение ако не ти е добре изолирана къщата няма да ти стигнат,а за да ти стигнат при сериозни отрицателни температури насочи се към 30кв/горелка грейко,ако искаш можеш да разгледаш и котела и на голдън файър който се води 48 кв.според мен е с по-голяма топлообменна площ,а цената е по добра от на грейкото!Грейко котела има предимство че може да се монтира горелката от три страни докато на голдън файра само отпред на вратата.

пп. на голдън файъра им харесвам само котлите,според мен са по добри от бош солид 2000(Дакон)Можеш да погледнеш и ПМ30 горелка Братчеда има такава от октомври 2016г.за миналия сезон нула засечки или проблеми,той грее 220м кв,изолирана къща :weedman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Не ти трябва да смесваш различни марки, Expert 20 ти е предостатъчен с тази добра изолация, с по-мощен ще е по-зле. Аз топля 250м2 с 5см изолация с Expert 20.
Manu - специалист
Мерси за мнението, Лазар ! Да, това би било логично. Но в момента трябва да кажа, че представителите на Грейко /два от общо три/ за София се държат повече от ТРАГИЧНО. Този, който ми е най-близо - никаква връзка с него от 2 седмици, при няколкото опита за такава. Другият към момента изключително несериозен.... Та не знам. Родна българска картинка ! Някой в София, който може да реагира с Грейко ?
EDIT: Имаме 1 представител дошъл на оглед и чакаме оферта за изпълнение.

За "Голдън файър" нямам достатъчно смелост ! :)
Последна промяна от Manu на пон сеп 11, 2017 11:26 pm, променено общо 1 път.
m.eit - специалист
Manu написа:
Мерси за мението Лазар ! Да, това би било логично. Но в момента трябва да кажа, че представителите на Грейко /два от общо три/ за София се държат повече от ТРАГИЧНО. Този, който ми е най-близо - никаква връзка с него от 2 седмици, при няколкото опита за такава. Другият към момента изключително несериозен.... Та не знам. Родна българска картинка ! Някой в София, който може да реагира с Грейко ?
EDIT: Имаме 1 представител дошъл на оглед и чакаме оферта за изпълнение.

За "Голдън файър" нямам достатъчно смелост ! :)
Който е предупреден е въоръжен,а дали ще използва оръжието си е негова работа.Дано не попаднеш на този Ники който подпечатва гаранцийте на грейко и работи за термодизайн тотал и БАС 85-Люлин.Идва изобщо не отделя необходимото време за да регулира режимите на работа,даже според мен не познава изобщо контролера нито на горелките нито на камината на грейко,седи 30-40 минути и вика сто лева,че си имам друга работа!Ако е той ще трябва помощ от форума за да си настроиш добре режимите.Да се чудиш защо взима сто лева. :weedman: пп. Ако представтеля е Ники от Герман ,той ще ти свърши добра работа!Поздрави!
uzunov_i - специалист
Здравейте! Какво мнение имате за този котел за пелети Kostrzewa Mini Bio 10 kw? - https://bgtherm.net/produkt/kostrzewa-% ... -bio-10kw/
За къща, която е на един етаж с две спални - 70 кв. Къщата е нова, ще има изолация отвън, отдолу и отгоре.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: