Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivelinmmmm - специалист
Кажете по не марка котел и горелка която ще ми свърши работа и колко киловата да взема
n.ganev - майстор
Бах Маа му #-o
Преди два часа се прибрах от Бургас #-o Да са еВа
Ако знаех ....
Търси го - той е Човека, иначе за два, два и половина часа зависи от трафика и Парфюма :yawinkle: съм в Бургас и ще те запозная с Твоят Човек :cool:
ivelinmmmm - специалист
Ами като говорих с него каза че сега не може ,ако не намеря някой друг майстор август месец пак ще го търся
n.ganev - майстор
Миии.... Лично аз не мога да препоръчам други в региона.
Август ще вкарвам Узо на Сарафово - ако преди това не прескоча както днес за два три часа до Бургас да се видя с брат ми :yawinkle:
ivelinmmmm - специалист
Добър избор ли е Pelletherm V.4 LongTime 25кв или Пелетен котел BiSolid
ivelinmmmm - специалист
Никой не помага от Бургас -ще отоплявам 10 радиатора панелни 140х60 нямам бойлер системата е стара, с два и половина цола тръби за топлата вода се качва на тавана ,отворена система да е направя ли затворена.Една фирма ми предлага 25кв другата 30кв и третата 40кв ,ако има някой от Бургас който може да погледне системата да ми избере котел и да го монтира да даде телефон за връзка,нищо не разбирам от тези неща.
vrangelov - специалист
ivelinmmmm написа:
...Една фирма ми предлага 25кв другата 30кв и третата 40кв ...

Сегашният котел колко kW е?
ivelinmmmm - специалист
Сегашният котел не знам колко киловата е но беше доста голям едвам го нарязахме за да го изкарам от мазата .Събираше 300 литра вода,за желязо го върнах тежеше 600кг ,много е стар няма марка нямаше и табелка да видя марка или киловати 30години не е мръднал
vrangelov - специалист
Като цяло исках да ти кажа, че ти и до сега едва ли си използвал голяма мощност.
10 радиатора 1400/600/22, като тези, имат каталожна мощност от 23,5 kW, което значи, че ако мощността на котела, който ще купиш е реална, то той няма нужда да бъде повече от въпросната мощност.
ivelinmmmm - специалист
Благодаря за отговора значи 25кв е идеален

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: