Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
вт дек 29, 2020 7:20 amТрифон П.Трифонов написа:
В това кратко видео нищо не твърдя. Любопитно ми беше как се променя водата, престояла 1 година в ОИ. Имаш нещо против, че го споделих?!
На Руси е стояла 15 и досега няма грижи.
За да имаш обективен резултат от това което се опитваш да направиш в домашни условия, водата и в двето чашки трябва да бъде с еднаква температура. Можеш да измериш нейната твърдост и pH. Което се прави с други уреди, тестери.

Този уред дава извесна представа за чистотата на база нейната електропроводимист, но истински вредните вещества във нея не могат да бъдат хванати измерени в домашни условия, понеже не са или са в много слаба степен електропроводими, най-общо казано. Мътност, цвят, твърдост, pH и т.н.т са съвсем отделно неща. Истински значим тест се прави в лаборатория химичен и по-важното микробиологичен анализ и там съм ходил като съм тествал сондажната и обратно осмотичната вода.

Показанията от теста по този начин не показват абсолютно нищо, камоли да си правиш някви изводи дали това ще доведе до по-бързо корозия на инсталацията. Разликата е толкова малка, че не си струва да се коментира.

Тва не ти го пиша за да се заяждам!
вт дек 29, 2020 10:22 ammorfei1 написа:

Тва не ти го пиша за да се заяждам!
Нямам претенции за лабораторно изследване. Зная с кое уредче какво се измерва. Разликата от няколко градуса кучета я яли! Не ме интересува какви знания си придобил. Нито е темата, нито е мястото. Сега ше прочета демонстрацията на знания какво симптоматизира. Подценявайки събеседник или аудитория, е единствено и само в твой ущърб.
Руси е един от хората, за които пиша и които потвърждават, че дори и необезсолената вода не е чак толкова вредна за стоманени дърварници и пелетарници. Това е важното и по темата, а не какво демонстрира г-н Густав и г-н Морфин. Ако много ме е интересувала химията, та и физиката, покрай нея, нямаше да избягам от Техникума.
Колеги по Форум, ще помоля, ако някой сметне за необходимо, нека докладва последните ми мнения, в тази тема, а Модератор да ги изтрие! Морфи, теб не те броя.
filmatoplo - майстор
Спешно.Дайте мнение за пелетен котел 100киловата .Без турските Emtas ,Sovilo,и Hidroterm.
Да пали автоматично.И освен Пелетерм V2 M01.Не желая и котли с външни горелки ,маркучи.Пелетерма го имам предвид ,и ако не намеря по добър -той ще е.
ср дек 30, 2020 3:59 pmfilmatoplo написа:
Спешно.Дайте мнение за пелетен котел 100киловата .Без турските Emtas ,Sovilo,и Hidroterm.
Да пали автоматично.И освен Пелетерм V2 M01.Не желая и котли с външни горелки ,маркучи.Пелетерма го имам предвид ,и ако не намеря по добър -той ще е.
Само първата страница прегледах и на твое място бих избрал Пелетерма.
На свое място, бих направил каскада с друга марка. Това е по удачният вариант за захранване на голям обект. 70/30 e добра комбинация. В преходни сезони работи малкият, по натам големият, а за седмица две се включва и малкият. При повреда на който и да е, сградата не остава без отопление.
Така съм чел в едни учебници, за шести клас.
Затова и у нас е тъй, каскадьорско. До 8 клвт. загуби пелетарника дреме. Над тези стойности, директно може да влезе и то в много добър режим.
filmatoplo - майстор
Мойте въпроси пак шарени.Има малко време за размисъл,тоест котлите ще са 2 един до друг .Ама да оточним първо марката :lol: .Някой друг няма ли да се включи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз по-добро предложение 100кВт от Пелетерм не мога да дам.
pechkata - специалист
ср дек 30, 2020 6:53 pmLazarGanev написа:
Аз по-добро предложение 100кВт от Пелетерм не мога да дам.
А защо няма по малки от 30 kW... :?
И тази 30-ка ще може ли да работи 10/15 kW товар...
filmatoplo - майстор
Благодаря ,пак ли моя любим Пелетерм печели конкурса . :) няма как ,ще се запасяваме с по 2 нагреватели,фотоклетки,туй онуй.
Radoslaw - специалист
ср дек 30, 2020 6:28 pmfilmatoplo написа:
Мойте въпроси пак шарени.Има малко време за размисъл,тоест котлите ще са 2 един до друг .Ама да оточним първо марката :lol: .Някой друг няма ли да се включи.
100 кВ,няма Екодизаин,но иначе си има всичко друго,което пожелаеш

Прикачен файл

GRAND-PELLET-50-200_przekrój.jpg
GRAND-PELLET-50-200_przekrój.jpg (38.44 KиБ) Видяна 921 пъти
syncho - майстор
filmatoplo написа:
Спешно.Дайте мнение за пелетен котел 100киловата .Без турските Emtas ,Sovilo,и Hidroterm.
Да пали автоматично.И освен Пелетерм V2 M01.Не желая и котли с външни горелки ,маркучи.Пелетерма го имам предвид ,и ако не намеря по добър -той ще е.
Kozlusan Pel 100 гледал ли си го?

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: