Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivelinmmmm - специалист
Благодаря за отговорите ,просто зимата е много топла а пелетите много скъпи, за това не го оставям да работи по 24 часа
n.ganev - майстор
Като настроиш помпата както ти каза Туньо и при програмен режим няма да има конденз защото до следващо палене котела няма да е изстинал, а и ще му влезе вода на 55-57*
andy_forresite - майстор
Като му влиза с 50° котльо не се подмокря. Студен, топъл - нема значка.
Сензорът съм поставил върху метална тръба в посока входа на котела и съм го увил в 9 мм тръбна изолация. Имам датичк Pt 100 точно на входа на котела капилярка. При зададена на термоглавата 50° в котела се вливат между 50 и 52, някой път 53. Когато отворя радиатор спада до 50, но не позволява да спадне под 50, затова казах че веднъж сработил е достатъчно прецизен и реагира навреме.
ivelinmmmm - специалист
Анди кой от трите модела да си купя, кой работи по добре.
Анди, ще прощаваш, но си позволявам да дам мнение, въпреки, че пита теб!
На снимките има един дето е регулируем. Не че не става, предназначението му е различно обаче.
Трипътни смесителни за котли има на Херц (показания), Термовар, Есбе, едни безименни за мен, нищо,че го имам и кой знае още колко.
За Термовара знам, че не разделя напълно- малкия кръг си остава отворен, точно както на автомобил и трябва да се сложи кран, за да се ограничи дебита на малкия кръг. Иначе може да се окаже недостатъчен дебита за радиаторния. Има тема за "Избор на трипътен......''. viewtopic.php?f=10&t=45800&hilit=%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80+%D0%BD%D0%B0+%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD
Препоръчвам да се потърси и прочете. Намерих я.
Избрах с пълно отделяне на кръговете. Монтирал съм кран, но си стои отворен. Мисля, че това е правилният избор.
Ползвам Есбе 511, но от прочетеното тука знам, че и Херц имат с пълно разделяне на кръговете.
ivelinmmmm - специалист
С една помпа грундфос 25-40 ще стане ли , отоплявам само 10бр радиатора панелни по 2кw без бойлер . И трябва ли да се слага друга защита на горелката да изключва, терморегулатор Б2000 , ако не сработи клапана.
ivelinmmmm - специалист
Оф пак започват мъките , по голяма помпа ли трябва да сложа
шоп - майстор
Да,

25-60
или 32-60

всичка зависи с какви тръби си захранил радиаторите

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: