Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
@D.Metodiev,
хубаво е да има малък луфт. Това са прави заради температурни разширения, нагар и т.н.
Ако е плътно ще имаш ядове при монтаж/демонтажа.
1-2 см е ОК поне според мен.
ivelinmmmm - специалист
Здравейте , искам да попитам кои от всичките клапани трябва да се монтира за да нямам вода в котела.
Прикачен файл:
_41_b.jpg
Прикачен файл:
_41_b.jpg
Прикачен файл:
трипътен-термостатичен-вентил-herz-dn32.jpg
трипътен-термостатичен-вентил-herz-dn32.jpg (41.23 KиБ) Видяна 1182 пъти
И освен клапан друго трябва ли да се монтира .Котела е Грейко Експерт 20

Прикачен файл

products_355_1887583207SHEMA.jpg
products_355_1887583207SHEMA.jpg (33.73 KиБ) Видяна 1182 пъти
шоп - майстор
И Термовар и Херц имат такива трипътни антикондензни смесителни вентили. Този на снимката ( Херц ) е точно такъв.
ivelinmmmm - специалист
Ами помпата на колко градуса трябва да тръгва , и пак горелката ли ще е управлява
ivelinmmmm написа:
Ами помпата на колко градуса трябва да тръгва , и пак горелката ли ще е управлява
Ако нямаш буфер, горелката ще управлява помпата.
Включване на помпата от 1 до 10 градуса под настроената на трипътния. Това в зависимост какво иска къщата и стопанина, но вярното е да няма цветомузика (както казва Филма), макар, че и това не е голям проблем.
andy_forresite - майстор
Нямаше да разбера какво питаш без двамата писали под теб. Клапан за да нямаш вода в котела...
Ползвам такъв вентил, също с термостатична глава и изнесен осезател. Сложил съм го на 50 градуса да смесва водата връщайки към входа на котела. Помпата тръгва на 54. Моят малко бавно се задейства, в смисъл подаващата тръба след вентила в посока радиаторите започва да се затопля на 61 гр. Но пък веднъж започне ли да си мести потоците е доста бърз и прецизен. В котела не влиза вода под зададената на термоглавата.
ivelinmmmm - специалист
Значи ако купя херца на 61 градуса с пълно затваряне на бай паса помпата трябва да тръгва от 50 до 60 градуса колкото си избера , и повече няма да имам локви в котела
ivelinmmmm - специалист
Тази зима е доста топла и постоянно го правя да работи по таймер сутрин и вечер ,комина и той има голяма тяга и се получават локви в котела
ivelinmmmm - специалист
Много екстри иска котела, за да е икономичен, да топли и да няма конденз
ivelinmmmm написа:
Значи ако купя херца на 61 градуса с пълно затваряне на бай паса помпата трябва да тръгва от 50 до 60 градуса колкото си избера , и повече няма да имам локви в котела
Трипътен на 61, помпа на 55-57 и локвите ще изчезнат. Както се топлиш- по таймер, конденз пак ще има, но само в началото на запалване и само по стените, без локви.
Не е вярно, че иска много екстри един котел, за да е....
Правилно подбрани радиатори и котел, запалени в началото на зимата и изгасени на пролет, ще топлят икономично, без конденз и без да е монтиран трипътен вентил на малкия кръг.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: