Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
А кой открадна колекторите?
пон юни 04, 2018 8:26 pmLazarGanev написа:
А кой открадна колекторите?
Предишният собственик. Не питай защо. И аз търся отговор , ама...
пон юни 04, 2018 7:48 pmkalin72 написа:
Тоест, за до 5К лева търсиш отоплителен източник и отоплителни тела ли? Защото гледам, имаш тръби и колектори пуснати...евентуално подово отопление отпада, или аз недовиждам?
Не знам какво отпада. Нищо не разбирам и затова питам тук да ме насочите към варианти
Не съм направил много снимки, но доколкото разбирам е правено за радиатори.
Ето още една на стая.

Прикачен файл

7.jpg
speka_rs - майстор
Ако смяташ да топлиш цялата къща Грейко 30 кв, ако ще са само двата етажа Грейко 20 кв.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 04, 2018 9:52 pmvalka_pone написа:
Предишният собственик. Не питай защо. И аз търся отговор , ама...
И той не може да каже, но сакатлъка, който е направил, като е отрязал тръбите е голям! Ама има кой да го наказва.
valka_pone написа:
Нищо не разбирам и затова питам тук да ме насочите към варианти
Не знам дали това ще те успокои или разтревожи, но той не е разбирал повече от тебе. Съдя по размера на радиатора от последната снимка - просто няма как да стопли тази стая. Разбирам, че радиаторите не са сметнати по никакъв начин.
И все пак - дайте съвет към какъв котел, каква горелка и какъв бойлер /или два / да се ориентирам.
Мерси предварително
kalin72 - майстор
Имаш ли обособено котелно помещение?
вт юни 05, 2018 12:59 pmkalin72 написа:
Имаш ли обособено котелно помещение?
Да, има
kalin72 - майстор
По-горе предложиха Грейко 30, котел+горелка, цена на комплекта около 4300-4500 лева. И оттам нататък имаш да купуваш радиатори, помпи, бойлер...Малко трудно да се вместиш в общо 5 000 лева.
Но е добре наистина майстор по отоплението да дойде и да огледа положението, на място.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: