Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон мар 23, 2020 9:48 pmgnt69 написа:
пон мар 23, 2020 9:37 pmGecata36 написа:
Помпите са свързани към 2 контактни термостата който са точно до изхода на топлата вода един за радиаторите и една за подовото
Значи всичко е наред просто ги завърти на желаната от теб температура на включване. :partyman:
Ужас!
До тука как е бачкало? Или отскоро е "проблема"?
Егаси въпросите, дато питам!!!
Gecata36 - специалист
Май проблема е другаде горелката пали 3 пъти и се гаси докато стигне 60 градуса май стайният термостат прави проблем и спира горелката понеже му гасне лампичката което е ба приемника до горелката
пон мар 23, 2020 11:02 pmGecata36 написа:
Май проблема е другаде горелката пали 3 пъти и се гаси докато стигне 60 градуса май стайният термостат прави проблем и спира горелката понеже му гасне лампичката което е ба приемника до горелката
Беше топло времето. Термостати, отоплителни кръгове......сичко е миш-маш.
Сега, като застудее малко, леко ще се "нормализира" работата, но никак не е добре направено управлението на отоплението ти.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон мар 23, 2020 11:02 pmGecata36 написа:
Май проблема е другаде горелката пали 3 пъти и се гаси докато стигне 60 градуса май стайният термостат прави проблем и спира горелката понеже му гасне лампичката което е ба приемника до горелката
Явно е заради малкия хистерезис.. Задай по-висока температура, за да елиминираш стайния термостат и вкл/изкл горелката ръчно или с вградените таймери за да се убедиш, че проблема е в СТ.
Gecata36 - специалист
пон мар 23, 2020 11:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон мар 23, 2020 11:02 pmGecata36 написа:
Май проблема е другаде горелката пали 3 пъти и се гаси докато стигне 60 градуса май стайният термостат прави проблем и спира горелката понеже му гасне лампичката което е ба приемника до горелката
Беше топло времето. Термостати, отоплителни кръгове......сичко е миш-маш.
Сега, като застудее малко, леко ще се "нормализира" работата, но никак не е добре направено управлението на отоплението ти.
А как трябва да е според вас понеже съм доста бос във тази свера фирма ми го прави, къщата не се обитава постоянно и си идваме отвреме мавреме
вт мар 24, 2020 4:25 pmGecata36 написа:
А как трябва да е според вас понеже съм доста бос във тази свера фирма ми го прави, къщата не се обитава постоянно и си идваме отвреме мавреме
Аха, къщата не се обитава постоянно.
Само задай по голям хистерезис на стайния термостат, ако е възможно. Разликата от изключено до включено. В студеното няма да пали и гаси толкова често.
При такъв режим на отопление и обитание, подовото ни да е включено, ни да не е, след като го има. То ше започне да топли като си тръгвате. За подовото трябва водата да е около 40 и по малко градуси. Там трябва смесителен вентил да се сложи, но това сега е излишно. По натам, ако някой заживее постоянно.

А, Лазар писал сабале!
filmatoplo - майстор
:) Можеш ли да зададеш по висока температура на стайния термостат ,на колко е нагласен сега.Каква му е марката.
Gecata36 - специалист
TYBOX 137 - БЕЗЖИЧЕН Е стайният термостат
Хистензиса и идея си нямам как се променя сега му задавам 33.5 градуса и трудно качва над тях и следователно пали работи стига си температурата и не я подминава и така цяла вечер си бичи завалийката 😂😂😂 спира му се тока а за подовото има си всичко къщата е нова и е изградена на цяло инсталацията
Gecata36 - специалист
Почвам да си мисля гледам имструкцийте на стайният термостат да не би да му е зададено да гаси горелката на 15 мин и пак да я пали гледам че има 15-30-60 Мрню 1 където пише

http://www.deltadore.com/mediastore/23/ ... iginal.pdf
filmatoplo - майстор
Въоръжаваш се с търпение ,четеш инструкциите ,и по пътя на логиката ще се настрои .Сефте го виждам този термостат и не съм подготвен с готов отговор къде да променяш.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: