Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет апр 26, 2019 8:41 pmbrassSob написа:
Той взел готината горелка и сега търси под вола теле. Всеки от вас знае, че РБ- то на тенеке от сирене да се монтира пак ще е безупречна.
Ами не е точно тъй - тя горелката може да си гори безупречно, ама котелът да не усвоява нищо. Изпитал ъм го на гърба си - 1/3 от топлината отиваше при чайките с калпав котел. Мерех КПД=63%, а на клиентите с Експерт - 93%. Ама щот случайно си имам газанализатор, пък който няма - нама какво да го притеснява :wink:
filmatoplo - майстор
:supz:

Прикачен файл

seagull-2647152__340.jpg
seagull-2647152__340.jpg (31 KиБ) Видяна 1694 пъти
Здравейте, бих искал да се включа по темата за пелетен котел Thermolux 50. Като начало бих искал да кажа, че имам наблюдения на този котел вече няколко години или по конкретно 4. Оказа се, че котела се държи много прилично, освен това работи със всякакъв вид дървесни пелетни дори и със съмнително Качество!!! Като човек, който дълго проучване на какво да се спре като пелетен котел и аз подходи доста скиптично, но останах приятно изненадан. Оказа се, че наистина е важно основните компоненти в един котел да са немски, италиански или японски. Специално котел Thermolux 50 е много опростен котел. Шнека пуска пелетите директно в огнището. Моето мнение е, че ням да сгрешите ако се спрете на този модел.
А и междодругото аз купих котела точно от тук vgthеrm.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD/%d0%be%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5/%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%87%d0%ba%d0%b8/%d0%bf%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%bd%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%bb%d0%b8/%d0%bf%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bb-thermolux-50/
Последна промяна от Virtex на пет май 03, 2019 6:57 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахнат URL таг
чет май 02, 2019 5:33 pmGeorgi Chakarov написа:
А и междУдругото аз купих котела точно от тук vgthеrm.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD/%d0%be%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5/%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%87%d0%ba%d0%b8/%d0%bf%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%bd%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%bb%d0%b8/%d0%bf%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bb-thermolux-50/
Помежду другото, като порасТна, ще ....
....си помисля.
Иначе има избор от мощности но харчи само ;
всякакъв вид дървесни пелетни дори и със съмнително Качество!!!
Трябва да харчи и евтини, щото българинът е беден.
И не е беден щото било "в следствие психологическото му състояние", както манипулативно се изрази наскоро един тутманик в някаква медия, а щото е систематично краден..
Аз съм с предния модел на това:
greenecotherm.bg/bg/1/article/129/wood-pellets-boiler-pelletherm-v.2-1-2.html

Купих го преди 6 год. Мога да кажа, че съм доволен, а и не беше от най - скъпите в класа си.
Последна промяна от Virtex на пет май 03, 2019 6:56 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахнат URL таг
Здравейте, има ли ориентировъчна таблица, с която да се задава температурата на котела спрямо тази на външната температура за достигане на желана
стайна температура?
пет дек 20, 2019 4:58 pmfrigus написа:
Здравейте, има ли ориентировъчна таблица, с която да се задава температурата на котела спрямо тази на външната температура за достигане на желана
стайна температура?
Не знам дали има, вероятно има, но трябва да се съобрази и със способността на стаята да задържа топлина. Пример;
В момента Т на водата, която отоплява жилището ми е 37 градуса, външната е 12 и това е достатъчно да се поддържа ок 21-22 градуса вътре.
Къщата е тухла с мазилка и частична топлоизолация.
Ако живея в палатка, тая Т на водата няма да е достатъчна.
Това се настройва като температурен пояс- примерно желаната Т да се достига при от -20 или +5 гр. външна.
Освен това се задава и "инерция" на жилището. Необходимата Т на водата да се променя веднага, при промяна на външната Т, да се променя след 1 час, 2 часа .......и така до 30 часа, за масивни сгради, в които микроклимата е сравнително стабилен, за разлика от бунгало или каравана.

Забравих да спомена отоплителните тела.
Има значение дали е подово, конвектори и радиатори.
Едно е с 3 радиатора, съвсем друго е с 6, в едно и също жилище.
Сигурно вече се досещаш, че с пелтен котел не можеш директно да подаваш 37 гр вода?!
Благодаря за отговора. Казаха ми, че Еmtas имали подобна таблица, която е за почти идеалния теоретичен случай. Това включва сигурно идеално сметнат капацитет на котел, инсталация, брой консуматори, изолация и тн.
пет дек 20, 2019 7:33 pmfrigus написа:
Благодаря за отговора. Казаха ми, че Еmtas имали подобна таблица, която е за почти идеалния теоретичен случай. Това включва сигурно идеално сметнат капацитет на котел, инсталация, брой консуматори, изолация и тн.
Ми дай ги де, дай да ги видим те емТаш...!
Аз шес години стрелям и само с топлото си останах, пък не знам дали съм улучил.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: