Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivelinmmmm - специалист
До сега всяка зима горим по 5-6 тона въглища но взеха да цапат новата изолация .Ами с тази стара система на тръбите която имам ще стане ли котел на пелети с помпа , аз искам само на пелети да се топлим ако може линка да се опитам да сметна
ivelinmmmm - специалист
Каква друга марка котли и горелки да гледам
LazarGanev - "Велик майстор"
Анди си продава Торча 20кВт
ivelinmmmm - специалист
По добър ли е от PellethermV4 Long Time 25 kw , защото по нататък смятам да сложа и бойлер 200л
LazarGanev - "Велик майстор"
Според феновете му е по-добър, според мен са от един клас. От другите 2 е по-добър (пак според мен). Няма проблеми да добавиш бойлер
ivelinmmmm - специалист
Искам да попитам вие в Бургас монтирате ли котли
LazarGanev - "Велик майстор"
Филматопло е по-близо, той е Вашият човек.
vrangelov - специалист
Според мен инсталацията, ако е чиста от ръжди, ще стане. Дори е голямо предимство, че тръбите са с голям цолаж. От една страна ще улесниш помпата, а от друга ще направиш котела по-икономичен, защото в системата ще има повече вода. Аз на всеки един котел на пелети с цел увеличаване на обема на водата бих добавил малък буфер, но тук във форума това масово се отрича. Тук буфер слагат най-често хората с прекалено голям за тяхната къща котел, за да нормализират прекомерният разход.
5-6 тона донбас, ако приемем, че са по 7MWh калоричност имат около 40 MW, което принципно се равнява на 9 тона пелети, ако приемем, че са по 4,5MW. Но след като казваш, че котелът е пушел, това значи че КПД е бил много нисък, което ще рече, че с котел на пелети, който има значително по-висок КПД, можеш да очакваш отново разход 5-6 тона. Освен ако не вземеш по-голям от необходимото котел, който ще има КПД сходен с този на старият котел и въпреки по-модерният котел, пак ще ти трябват 9 тона. Пак много обяснения, но мисълта ми е такава, че ако разходът ти е 5-6 или дори 9 тона, нямаш нужда от повече от 15-20 kW котел, 25 според мен е максимума, но това трябва да ти го каже майстора след като ти огледа къщата.
Как да определим необходимата ни отоплителна мощност?
Това е от сайта на котела, който продава Анди. На мен лично ми харесва, но Анди не си го харесва, защото дървесните пелети в неговия регион му идват много скъпи. Пробва го да гори слънчогледови, но май не стана.
Слънчогледовите ги горят чугунените горелки и любимеца на много хора тук котел Greyko.
Можеш да се разровиш във форума и ще намериш тема за Torch, Greyko и ако не се лъжа чугунените бяха Eko-Energia, но последните май си нямат котел, при теб е можело да стане преди да нарежеш твоя котел.
Хващай @filmatoplo и не го мисли повече. Той ще ги мисли тези работи вместо теб.
Успех!
ivelinmmmm - специалист
Благодаря за отговорете
ivelinmmmm - специалист
Филматопло ако каже от кога е свободен ,ако може да погледне и да направи една оферта

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: