Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) до 7к по може да стане .
шоп - майстор
вт юни 05, 2018 2:48 pmfilmatoplo написа:
:) до 7к по може да стане .
аз бих заложил 10000-15000 лв бюджет за да е всичко спокойно.


Няма радиатори, котел, горелка, букнер, фитинги , подови колектори....тръбите ще дойдат къси и ще се бере ядове, димоход, неръждаеми елементи за димохода, предпазна арматура РС, помпи управления, монтаж, работа, бойлери, присъединяване, ел. части, монтаж, труд за ел. частта, табла, ДТЗ, опроводяване...
без да знам конкретиката може и над 15000 лв да удари тотала.

П.П.
забрави тези 5 см изолация по проект. Сложи поне 15 и ще си спомниш с добро след време за съвета ми.
Всички енергоносители ще стават мноооого по-скъпи, а стиропора/изолацията/ в момента са направо без пари.

П.П.П. Без изчислени топлоагуби + топлозагуби от вентилация няма как някой да ти каже сложи 15-20-25 или 50 киловатова горелка.
Успехи!
ЮлианВ - напреднал
Привет,
Живея в къща, на хълмче, 800нм.в., западна България, тухла, не мазана с 5см епс и пвц дограма, 130кв.м, 300куб.м., имам панелни радиатори на 600мм с дължини 800мм-4бр, 1000-1бр, 500-1бр, 1400-1бр, 1600-1бр, 2200-1бр, лира 750w и Н300 на 500-1бр., радиаторите са с термоглавиИнсталацията е с 200м бяла тръба на 16мм отделно за всеки радиатор. Имам намерение да включа бойлер и смятах, че ми трябват 18-21kW за котел. Отидох при компетентен дилър и той ми каза, оо Грейко 30. На третия ден разбрах, че е леко голям. Явно 30те вървят по-малко. От 25.11.17 за остатъка от сезона до 10 април 5т слънчогледови на Керпи, при 24ч работа на котела 21-22 градуса денем и 20 нощем, а в топлите слънчеви дни на таймер през деня и от 16 часа започва нон стоп, среден разход 38кг.
Въпрос: Как Ви се струва системата? Аз не съм доволен. При една истинска зима и отопление от Октомври ще ми трябват поне 8т пелети и то без бойлер, а дори два от радиаторите Н600 по 800 не са вързани и реално съм грял 20кв по-малко. Мога ли да коригирам нещо или единствено по-малък котел? Смятам, че за такава система трябва да гоня 4т разход.
Моля помагайте!
gnt69 - майстор
ср юни 20, 2018 3:14 amЮлианВ написа:
Привет,
Отидох при компетентен дилър и той ми каза, оо Грейко 30. На третия ден разбрах, че е леко голям.
Можеш да смениш главата на 30 ката с такава на 20 ка. В темата на Грейко пише как става.
filmatoplo - майстор
Разхода на слънчогледови пелети е една идея по голям ,компенсира се уж там с по ниската им цена .
andy_forresite - майстор
Така става когато горелката работи постоянно и си с термоглави. Веднага ти казвам как да намалиш драстично разхода... поне с тон:
1. Купуваш си стаен термостат, зареждаш стаите до 24°, гасене от термостата и да запалва на 20,5°.
2. Вечер към 21:30-22:00 часа я гасиш и я палиш в 6:00 часа ако ти трябва отопление; само да станеш да се оправиш преди работа за мен не си струва; не я спираш през нощта само при температури под -10°С.
3. Воден акумулатор едни 1500 литра - вариант много добър за всички случаи с всякакви горелки, но доста скъп за приложение.

Дори сега да запалиш котела колкото да държи 24 часа гореща вода в себе си (инсталацията няма да си вземе нищо) ще видиш как ще вървят пелетите. Това не значи че реално ти е трябвала топлина, но за да има горене, макар и залудо, трябва материал.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юни 20, 2018 7:49 amgnt69 написа:
ср юни 20, 2018 3:14 amЮлианВ написа:
Привет,
Отидох при компетентен дилър и той ми каза, оо Грейко 30. На третия ден разбрах, че е леко голям.
Можеш да смениш главата на 30 ката с такава на 20 ка. В темата на Грейко пише как става.
И после затапиш по 2 тръби от втори и трети ход, за да не прави конденз :wink:
ЮлианВ - напреднал
От 27.11.17 имаме бебенце и съм държал на 24часов режим. Мислех за буфер. Съветвате да сменя главата. А за 24градуса абсурт, не търпим такава жега и въздухът става много сух. Имаме общо помещение кухня, рапезария, хол, вътрешни стълби и тераса около 75кв и трябва промишлен овлажнител при 24г, а и не искам да се изнежва малката над 22г е лошо.
Много благдаря! Ще проверя вариантите и пак ще питам.
filmatoplo - майстор
:) Ако на някой му затрябва втора ръка горелка Грейко RB 50 да свирка на среща съм.
BAT_GOIKO - специалист
Здравейте,

от 3 години експлоатирам един Long Time 4.0 с горелка GP xx sx V генерация. Днес изписа странна грешка:
(ERROR: SENSOR C) (LOW TEMP). Прегледах и двата сензора (един като медна ампула капусолован и един мъничък черен пластмасов който има директна връзка към горелката) които са в една глуха тръба на изхода на котела но всичко си изглежда наред (поне не видях механични повреди). Рестарт ….. и всякакви подобни не помогнаха за взстановяване на функциите. Важно е да отбележа че преди това в сервизното меню си промених максималната температура в менюто на вградения термостат, но не вярвам това да има връзка с греша която съобщава че циркулационната вода е на замръзване.
Ако някой разполага с SERVICE MANUAL или повече информация кой и къде точно е SENSOR C ще съм много благодарен (или идея как да изляза от ситуацията).


Поздрави

BAT_GOIKO

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: