Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт апр 16, 2019 8:25 amChristo написа:
Безкрайно си прав, но си много деликатен и ще останеш неразбран....
Нищо де, по-интелигентната половина от форума да ме разбере е достатъчно :wink: . Който не вдява - за негова сметка :)
brassSob - специалист
А престанете де. Пак ще разколебаете човека и пак 10 теми кой котел е по-по-най.
Rumen89 - специалист
Грейко кпд 91% заварява се от хора не от робот. Ivg пак се заварява от човек кпд 94%. Тези котли да не би да са извънземни. Така, че със сигурност мога да дам пример за един котел на дърва който е направен от ламарина 2.2мм и работи вече 12 години. Ако е достъчен само газоанализатор ще намеря и ще си платя да го проверят. Когато го монтират ще го сравним с вашите извънземни котли.
gnt69 - майстор
вт апр 16, 2019 2:07 pmRumen89 написа:
Грейко кпд 91% заварява се от хора не от робот. Ivg пак се заварява от човек кпд 94%. Тези котли да не би да са извънземни. Така, че със сигурност мога да дам пример за един котел на дърва който е направен от ламарина 2.2мм и работи вече 12 години. Ако е достъчен само газоанализатор ще намеря и ще си платя да го проверят. Когато го монтират ще го сравним с вашите извънземни котли.
Няма да ги слушаш само та объркват. Каквото си са наумил вземай го. =D>
Rumen89 - специалист
вт апр 16, 2019 2:58 pmgnt69 написа:
вт апр 16, 2019 2:07 pmRumen89 написа:
Грейко кпд 91% заварява се от хора не от робот. Ivg пак се заварява от човек кпд 94%. Тези котли да не би да са извънземни. Така, че със сигурност мога да дам пример за един котел на дърва който е направен от ламарина 2.2мм и работи вече 12 години. Ако е достъчен само газоанализатор ще намеря и ще си платя да го проверят. Когато го монтират ще го сравним с вашите извънземни котли.
Няма да ги слушаш само та объркват. Каквото си са наумил вземай го. =D>
Вие се с лошо или подигравателно. ГРЕЙКОТО имат ли лабаратория знакой знае ли?
filmatoplo - майстор
:wink: Хич да не ти пука -наумил си го ,направи си го както си решил .
Здравейте. От доста време чета по темата котел на пелети понеже ми предстои закупуването на такъв. Видях добри мнения за Greyko 50 kw, на който и аз съм се спрял. Но ми предлагат Thermolux 50 kw, а за него не мога да намеря никакви мнения и коментари. Та ще бъда много благодарен който има информация за качество и поведения на работа на пелетен котел Thermolux 50 kw да е сподели, ако има тази възможност.
Благодаря на всички предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Залагам каса бира, че и 30кВт ти е голям :) . Какво ще топлиш, кооперация ли?
съб апр 20, 2019 6:58 pmLazarGanev написа:
Залагам каса бира, че и 30кВт ти е голям :) . Какво ще топлиш, кооперация ли?
Тури две, че неска тряба да черпиш!
Помня една много стара тема, дето един питаше за каскада от пелетарници, дето щяха да заменят нафтата, за отопление, плюс БГВ на хотел.
съб апр 20, 2019 6:58 pmLazarGanev написа:
Залагам каса бира, че и 30кВт ти е голям :) . Какво ще топлиш, кооперация ли?
В този случай губиш ! Ще отоплявам 3-етажна къща с общо РЗП-400 кв.м. и обща кубатура около 1000 к.м. + 300 литров бойлер.
Но въпроса ми не е свързан с мощността на котела, а дали може да каже някой нещо за Thermolux 50.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: