Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
съб яну 16, 2021 1:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
Добре е да не Му пълни бункерът.
Защо :? бункера му е 46 кг. или 3 чувала... :-D
Ако види зор колегата ще отида и ще му погна да изпразним бункера - хем ще видя котела... :supz:
съб яну 16, 2021 8:30 pmpechkata написа:
съб яну 16, 2021 1:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
Добре е да не Му пълни бункерът.
Защо :? бункера му е 46 кг. или 3 чувала... :-D
Ако види зор колегата ще отида и ще му погна да изпразним бункера - хем ще видя котела... :supz:
Един чувал се вади три пъти по лесно, затова.
Не знаех, че ще ходиш иначе нямаше да давам безполезно мнение.
Помощ! Проблемът ми е, че горелката се пълни с вкаменена пепел от слънчогледови пелети. Намалих подложката, но в този случай неизгорелите падат в пепелника под формата на жар, а от там ми повиши разхода. Има ли решение на този проблем? :?:
LazarGanev - "Велик майстор"
нед апр 04, 2021 12:20 pmcool_io написа:
Помощ! Проблемът ми е, че горелката се пълни с вкаменена пепел от слънчогледови пелети. Намалих подложката, но в този случай неизгорелите падат в пепелника под формата на жар, а от там ми повиши разхода. Има ли решение на този проблем? :?:
Извинявай, не знам на какъв език говориш, но нищо не разбрах! Каква е горелката, къде се пълни, коя подложка си намалил...?
6osi6 - майстор
Слънчогледовите пелети трупат повече пепел и запушват пътя на изх. газове. Почисти си котела и комина. Ако имаш хоризонтална част на комина я направи на 45°.
нед апр 04, 2021 1:08 pmfilmatoplo написа:
Предполагам Грейко .
Отговор в две думи.
Що така реши бе Филме?
нед апр 04, 2021 5:52 pm6osi6 написа:
Слънчогледовите пелети трупат повече пепел и запушват пътя на изх. газове. Почисти си котела и комина. Ако имаш хоризонтална част на комина я направи на 45°.
Всичко от написаното по горе е наред. Запушва се самата горелка със застинала пепел (а когато намаля плочките на горелката изхвърля недоизгорелите пелети в шкафа за пепел)Изображение
pechkata - специалист
нед апр 04, 2021 12:20 pmcool_io написа:
Помощ! Проблемът ми е, че горелката се пълни с вкаменена пепел от слънчогледови пелети. Намалих подложката, но в този случай неизгорелите падат в пепелника под формата на жар, а от там ми повиши разхода. Има ли решение на този проблем? :?:
Ама май не си с Грийко... :-D
Изображение
съб апр 10, 2021 8:15 pmpechkata написа:
нед апр 04, 2021 12:20 pmcool_io написа:
Помощ! Проблемът ми е, че горелката се пълни с вкаменена пепел от слънчогледови пелети. Намалих подложката, но в този случай неизгорелите падат в пепелника под формата на жар, а от там ми повиши разхода. Има ли решение на този проблем? :?:
Ама май не си с Грийко... :-D

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: