Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед фев 24, 2019 10:23 ampechkata написа:
И как я мерите тази температура на изгорелите газове на повърхноста на кюнеца или вътре в него има сонда...?

Прикачен файл

DSC_0140.JPG
filmatoplo - майстор
С термометър със сонда дълга 10-15 см -пробива се отвор в димоотвода и се вкарва гилзата . :wink:
pechkata - специалист
Ако измеря на повърхноста на кюнеца ще имам ли някаква ориентация за градусите + - ...?
нед фев 24, 2019 11:53 ampechkata написа:
Ако измеря на повърхноста на кюнеца ще имам ли някаква ориентация за градусите + - ...?
Анди беше дал някакво сравнение, ама не помня как беше.
Отвън показва доста по малко.
Освен това зависи и колко са чисти кюнците, че пепеляка си е изолатор.
Ко ти пречи един термометър да го забодеш, както е при мене?
Мериш диаметъра на сондичката и дупчиш.
pechkata - специалист
Мерих го варира 90 - 110 градуса в зависимост от модулацията на горелката...
Ще забия един в кюнеца да си го гледкам от време на време - в момента имам един до 120 градуса ще взема по голям и ще го забия при следващото чистене на кюнците...
Tzinata - специалист
При мен външно е 50° но вътре е 115°. Голяма е разликата. Ако можеш си вземи цифров термометър, по точен е. Като тези дето се забиват в месото кухненските. 5-10лв са.
pechkata - специалист
Браво малко ме успокои ако съдим по твоите мерки ориентировачно Прити камината не много зле...
При мярка 110 и добавим твоята мярка става 175 градуса - но това е ориентировачно...
нед фев 24, 2019 4:47 pmpechkata написа:
Браво малко ме успокои ако съдим по твоите мерки ориентировачно Прити камината не много зле...
При мярка 110 и добавим твоята мярка става 175 градуса - но това е ориентировачно...
Стииига бе?!! 175!!!
Нали видя на термометъра ми 120? Това е преди подобренията по котела.
Сега като видя на него 100 и са мръщя. Изчистен държи 80-85 на около 15 киловата мощност.
Tzinata - специалист
нед фев 24, 2019 4:47 pmpechkata написа:
Браво малко ме успокои ако съдим по твоите мерки ориентировачно Прити камината не много зле...
При мярка 110 и добавим твоята мярка става 175 градуса - но това е ориентировачно...
Аз използвам този:BGN 7.51 13%OFF | TM-902C (-50C to 1300C) Temperature Meter TM902C Digital K Type Thermometer Sensor + Thermocouple Probe Detector
https://s.click.aliexpress.com/e/IKfsTtI
pechkata - специалист
Е като си купя котел на пелети и аз ще се мъча да гоня градусите...
Между другото да питам този котел на Грейко 20 kW пише че водната му риза събира 100 л. вода не е ли малко множко ...?

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: