Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Фитинги нямат значение , въпреки че ще има стандарт и е добре поне цветно да отговарят ,попадал съм на определена марка тръби с цвят зелен - е не върви да сложа сиви и бели фитинги :) На самите фитинги си пише до колко бара издържат PN16 или PN20 .
ivelinmmmm - специалист
Благодаря за отговора
ivelinmmmm - специалист
Най накрая избрах котел пелетен Грейко 20квт за къща двуетажна , 90кв на етаж ще отоплявам с изолация 8см и нова дограма, общо 10 радиатора 140-60 панелни . Обаче майстора иска да сложим 30квт, кой от двата ще ми свърши работа
vrangelov - специалист
Май не е майстора, а по скоро е "майстора". Не поиска да изчакаш @filmatoplo или @n.ganev, ами си намерил някой с фантазия.
димитар кисиов - специалист
ще имали контрол на стайната температура
ivelinmmmm - специалист
За сега няма да има
ivelinmmmm написа:
Най накрая избрах котел пелетен Грейко 20квт за къща двуетажна , 90кв на етаж ще отоплявам с изолация 8см и нова дограма, общо 10 радиатора 140-60 панелни . Обаче майстора иска да сложим 30квт, кой от двата ще ми свърши работа
Нищо не си избрал, а тебе та избират.
Ако ши палиш котела като са прибереш от работа и го гасиш като си лягаш, тряба ти 50 киловата.
Ако ши гори като хората-...................петнайстина, според самопризнанията ти.
Грейко-20 е отличен избор, 30 при по циклично ползване, не за пенсионери.
andy_forresite - майстор
Мда, режимът на работа е важен. Предполага се че ще работи по таймер - от хх:хх до хх:хх часа и от yy:yy до уу часа. Тук и 30-ка е добре, даже смея да кажа по-добре.
Обаче ако ще цикли от 6-7 часа сутринта до към 23:30, а в сибирските студове и по 24 часа, тогава и 20-ката ще е екстра.
Това е за мощността. Относно мнение за комплекта на грейко нищо не мога да кажа от опит на този етап. Обаче това съм избрал и аз и имам база за сравнение с предишно оборудване на друга фирма. Та ще видим кое точно как е ... Инсталацията и всички условия ще са еднакви с преди.
vrangelov - специалист
Ако нещо е направено от простотия, не търси зла умисъл
Продаде ли Torch-a?

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: