Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
На 2м ширина мога да събера 2 котела един до друг :) . Колкото до инсталацията - попътна система с ППР или Pex-Al с прес фитинги, започвайки от котела с ф26 е напълно достатъчно
Благодаря!
Как мога да се свържа с теб? Естествено ако имаш свободно време.
n.ganev - майстор
Ъйййй
Събрахти са най-сетне :drinkers:
А действайте сега
Здравейте,
почетох доста от мненията и забелязах, че препоръчваните майстори са от морето.
Някой да ми препоръча читав майстор за София. Имам едно котле De Dietrich CF120 CSE за преправяне от твърдо на пелетно гориво.
2 Етажа от къща по 96кв всеки . Системата е изградена от ползването на котлето преди това. ( сега купувам къщата ) .
Идеята е да включим и 200литров бойлер към системата ( спрял съм се на Шишков).
Не разбирам от отопление, за това искам да ми сметне топлозагуба и всичките щуротии, които са нужни.
Благодаря
andy_forresite благодаря за съветите. Наистина като преизчислих радиаторите с горе-долу правилните коефициенти се получи (не)писаното правило квадратура = бр. глидери H500 на квадратен метър.
LazarGanev благодаря Ти за идеята която сподели за двутръбния път и регулация на дебита през радиаторите. Като ориентация за котел мисля да следвам твоето мнение за Greyko Expert 20 kW, поради близкото сервизно обслужване и реакция от Ваша страна при проблеми.
Благодаря Ви. И както някъде из форума прочетох "трябва да се четат класиците ..." :drinkers:
ivelinmmmm - специалист
Здравейте ,имам един въпрос отново ,махнах разширителният съд от тавана нали ще е правя затворена система на негово място да слагам ли автоматичен обезвъздушител
ivelinmmmm - специалист
А каква марка и какъв размер отвора е 1 цол да слагам ли и възвратен клапан преди обезвъздушителя
n.ganev - майстор
Слагаш ВРН 1'x1/2' и обезвъздушител

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: