Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
CR100, CT200. Няма нужда от външен датчик, ще модулира по стайна температура, което за мен е по-добре
пон ное 29, 2021 5:50 pmOkent написа:
пон ное 29, 2021 7:45 amLazarGanev написа:
Външен датчик + он/оф стаен термостат не могат да заменят напълно който и да е от модулиращите термостати на Бош. Не разбирам защо си го причинявате (или ви го причиняват) това, да не се ползва оригинално устройство на фона на не малката инвестиция. А конкретно на въпроса - с външен датчик би могло да е малко по-добре, но би могло да е много по-зле в зависимост от това колко добре се налучка работната крива.
Здравей Лазар. Благодаря, че ми съдействаш с казуса. Какъв модулиращ термостат би ми препоръчал и с него ще ми бъде ли необходим външен за котлето.
Сега гледам CR100 и смятам да го поръчам. Предполагам че с него ще имам по добра модулация котлето,е работи постоянно и ще е по комфортно. А дали ще е по икономично ,?
пон ное 29, 2021 5:54 pmLazarGanev написа:
CR100, CT200. Няма нужда от външен датчик, ще модулира по стайна температура, което за мен е по-добре
И още нещо . CR100 ще е съвместимо ли с моя котел. Защото чета че трябва да е на малко с електроника Heatronic III
Георги767 - специалист
Здравей,новият котел ми е като твоят. CR100 си работи безпроблемно с него.
пон ное 29, 2021 10:28 pmГеорги767 написа:
Здравей,новият котел ми е като твоят. CR100 си работи безпроблемно с него.
[/quo
Искам да те попитам сега в тези дни с терморегулатора каква е температурата която задава на котлето. И още нещо, с този терморегулатор CR 100 има ли тази прословута модулация, която аз всъщност търся да се получи. :?
Здравейте,

Имам газов котел Ariston Genus one 24. От известно време започна да изкарва грешка 501, Грешка 504, 5P3, 5P6. Когато изкара грешките спира да работи, докато не го рестартираме, а когато изкара Внимание 5P3 или 5P6, след известно време тръгва само, но започна доста начесто да показва тези неща.
Изчистихме кондензното казанче, кондезната тръба, запалителната свещ, коминът е чист.
Някой имал ли е подобен проблем и знае ли какво се случва?
LazarGanev - "Велик майстор"
Викайте сервиз, не е ваша работа да пипате в котела
чет дек 02, 2021 1:59 pmLazarGanev написа:
Викайте сервиз, не е ваша работа да пипате в котела
Питам дали и някой друг е имал същия проблем, защото сервиза първото нещо ,което каза е да сменят платката, която е 700лв. А реално може проблемът изобщо да не е от нея
LazarGanev - "Велик майстор"
Кажи им, че плащаш само при отстранен проблем. Иначе търсиш друг сервиз (не че бъка от такива за тази марка)
ТЕРМОСТАТ SALUS МОДЕЛ RT520RF OPEN THERM БЕЗЖИЧЕН ,ПРОГРАМИРУЕМ
Колеги с молба по темата, че тези дни отново ме гложди какво точно да взема. Спрял съм се на този терморегулатор и дали е съвместим с Bosh 2300iw. Още един въпрос ако някой има мнение за въпросния терморегулатор да го сподели. :prayer:

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: