Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Точно там е проблема!Конвектора е в голям хол,топли много и същевременно бързо.Той явно си свършва работата преди радиаторите.Разгледах ги преди малко...имат вентили долу в дясно с капачки и след сваляне се вижда шестограмен отвор...конвектора също има такъв вентил...има и управление с градуси и степени на вентилатора.Ще пробвам вентилатор на минимум,защото до сега гледам,че е стоял на авто.
Ми заиграй са с шестограмите под капачките де!
Тези шестограми долу в дясно са кранове за входната вода ли? :?
вт ное 13, 2018 10:33 pmSpong написа:
Тези шестограми долу в дясно са кранове за входната вода ли? :?
Тези са "секретни" кранове и служат за балансиране на инсталацията.
ААААААААААААААААААаааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Мамка му!
Искате, па не четете.
Нема обеснявам. Умните да са ръсят, щом некой му не стига акъла.
andy_forresite - майстор
Какво ще рече последователно свързани? Сигурен ли си че най-хладната стая е с радиатор номер 1? Опиши как са свързани радиаторите. Излиза медта от котела и?

За изхода трябва да са. Върти наляво където е студено и където е топло малко надясно.
вт ное 13, 2018 10:40 pmandy_forresite написа:
...
...цензура.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт ное 13, 2018 11:30 pm, променено общо 2 пъти.
вт ное 13, 2018 10:40 pmandy_forresite написа:
Какво ще рече последователно свързани? Сигурен ли си че най-хладната стая е с радиатор номер 1? Опиши как са свързани радиаторите. Излиза медта от котела и?

За изхода трябва да са. Върти наляво където е студено и където е топло малко надясно.
Тръбите тръгват от котела и обикалят целия етаж околовръс,като под всеки прозорец са изведени радиатори...всеки радиатор е свързан към обикалящите тръби /ф22/ посредством по тънки/ф16 мисля/ ...към лирата тръгват от котела две ф16..това е по спомен...защото вече всичко е скрито
В първата стая с първия радиатор след котела е най-хладно..сигурен съм.
Kondor1 - специалист
вт ное 13, 2018 5:40 pmSpong написа:
Здравейте!Порових в темите за отопление на газ,но не открих подобен "проблем",като при мен,затова отварям тази тема.От около 7-8 месеца съм с изградена инсталация включваща: Bosh Condens 2500w 28-1 + CT 100+3бр панелни радиатори 1800х600 по 3,5kw всеки /за 3бр. стаи по 16кв./+ вентилаторен конвектор 7kw+ лира за баня/мисля,че 1,2 kw/.Системата е с медни тръби, последователна, като последна точка е конвектора в хола/32кв.м/.Проблемът който забелязвам е,че първа стая с първа точка от системата е най - хладна,следващата е по-комфортна,третата още по-добре,а холът с конвектора най-бързо се сгрява и съответно е най-топъл...в банята положението също е назадоволително... Терморегулаторът е монтиран в хола,температурата е нагласена на 23 градуса.Котелът се включва изключително рядко,холът държи 23 гр. Но при неработещ котел е едно некомфортно...особено в стаите с радиаторите...не знам дали обяснявам правилно,но сякаш радиаторите не смогват да стоплят за разлика от конвектора.Може ли да помоля за съвети,какви настройки на вода,температура или нещо друго да направя за да постигна по-равномерна работа на цялата система?
Терморегулатора трябва да е в най-студената стая, иначе няма кой да дозатопли студената щом топлата с регулатора е наред. Слагай термоглави и нещата ще се балансират точно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Принципно на най-студената стая не и трябва терморегулатор, а подходящ радиатор :wink: .Регулаторът е най-добре да е в дневната, тъй като обикновено тя е най-референтна. За целта трябва да се направи така, че останалите стаи да се стоплят поне толкова бързо, колкото дневната. В случая както в дневната е конвектор е най-лесно да се намали вентилатора и така ще се намали мощността му и дневната вече няма да е най-топла. После трябва да се помисли как да се стопли студената стая - дали чрез хидравличен баланс или чрез увеличаване на радиатора - ще се реши според възможностите :)

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: