Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vesel - специалист
Търся си разширителен съд за котела. Моделът, който беше сложен заводски беше Zilmet 13c, 6 литра. От фирма Топломакс били изчерпали наличността, кога ще докарат не е много ясно.
Някой има ли идея за друга фирма, която може да ми достави ей тази тепсия:

Прикачен файл

rasshiritelnyj_bak_dlya_kotla_zilmet_kruglyj_ekoteplo.jpg
rasshiritelnyj_bak_dlya_kotla_zilmet_kruglyj_ekoteplo.jpg (42.58 KиБ) Видяна 3183 пъти
ESPACE - майстор
Звънни в Етика сервиз може да имат. Същите са в старите газови котли на Теси. Търси разширителен съд за Tesy GBA24. Ако не откриеш подходящ може да сложиш външен
vesel - специалист
Благодаря за помощта :2thumbs:

Все пак от склада в София намериха наличен разширителен съд и не се наложи да преправям инсталацията с външен. Доставиха ми някакъв с марка Varem, само че 7 литра. На външен вид и габарити не можах да намеря съществена разлика с оригиналния. Преди малко монтирах, всичко изглежда наред. Надявам се да изкарам още някоя и друга година с този котел, пък после ще търся нещо по-икономично и по-модерно :-D
liusien - специалист
Здравейте, майстори и разбиращи! Преди години бях писал тук, но при свършен факт - бях купил газов котел, който се оказа огромен за моето къщЕ, което е около 60 кв. м.! Криво-ляво изкарах десетина години с него, но сметките ми за потребена газ бях доста по-високи от тези, на приятели и съседи до мен... Той е модел De Dietrich MCR 24/28MI.... Преди няколко дни ми се наложи да сменя три радиатора в къщи, но след подмяната им, при пълненето на инсталацията с вода, стана проблем - вместо манометърът да покаже, че се вдига налягането в системата, той си остана НА НУЛА, а в същото време от един от маркучите под котела започна да тече много вода! На екранчето на котела ми изписа ГРЕШКА - Е 13..... Опитах да я изчистя, но започна да се чува стържещ звук от двигателят на вентилатора на котела, а водата продължи да тече силно. Повиках техник и се оказа, че се е спукала тръбата с вода на топлообменника - от там е и силния теч на вода! Обадих се в сервиз "Рувекс" и един от техниците ме "зарадва", че трябва да се подмени цялата горивна камера! "Удоволствието" ми щяло да струва около 1100 лева!!! Това са страшно много пари за около два-три метра медна тръба и малко ламарина неръждавейка! Реших да купя нов котел, но точно заради това пиша тук - да не стане така, че отново да си дам парите за нещо, което ще е много голямо за мен! Техникът който дойде в къщи, горещо ми препоръча Стенен газов котел Bosch Condens 2300W двуконтурен с минимална мощност 3kW, мощност отопление 24 kW, мощност БГВ 30 kW - кондензен и двуконтурен - същият като работата на досегашният ми, но бил много по-икономичен!!! Досегашният ми котел е с долна минимална мощност 17 KW, а БОШ е със 3 KW...... Моля ви за съвет - да рискувам ли с покупката на газовият котел БОШ 2300? Предварително благодаря за съветите ви!!! :?
PS - Забравих да напиша, че съм ограничен от парите!... Те ще ми стигнат за покупката на този котел, но по-висока цена не мога да си позволя! :x
нед авг 25, 2019 2:17 pmliusien написа:
:x
Заеби го препоръчителят!
Бош конденз 2500, 14 киловата, едноконтурен.
Трябва ти обаче и обемен бойлер.
2300 просто ще замени старият, ще бъде мноого по добре, но ще работи малко по зле от горепосоченият.
С 2300 ще имаш по безболезнена смяна.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 25, 2019 3:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
..14 киловата..
Като лаик, да попитам. 60кв.м. неясен обем, има ли, няма ли изолация... все пак, 14кв не са ли много?
нед авг 25, 2019 6:58 pmn_a написа:
нед авг 25, 2019 3:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
..14 киловата..
Като лаик, да попитам. 60кв.м. неясен обем, има ли, няма ли изолация... все пак, 14кв не са ли много?
Като 14 са много, ама по малко от тия максимални няма.
Освен това, минималната мощност, на тоя котел е 2 киловата. А?!!!
На книга, знам само един, който ми се струва по добър, но моят инсталатор ме отказа.
sokolov.91 - майстор
нед авг 25, 2019 7:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед авг 25, 2019 6:58 pmn_a написа:
нед авг 25, 2019 3:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
..14 киловата..
Като лаик, да попитам. 60кв.м. неясен обем, има ли, няма ли изолация... все пак, 14кв не са ли много?
Като 14 са много, ама по малко от тия максимални няма.
Освен това, минималната мощност, на тоя котел е 2 киловата. А?!!!
На книга, знам само един, който ми се струва по добър, но моят инсталатор ме отказа.
Vitodens 200 ли? :lol:
ESPACE - майстор
Трифоне, ти хубаво му препоръчваш този Бош, ама не си запознат с историята на питащия. Той топли къща и кафене и разход от 25-30 кубика на денонощие си го прави от раз в студа. Да не се окаже 14kW да му е баш на ръба?
liusien, този техник, дето ти препоръчва Bosch 2300 с думите, че е много по икономичен от сегашния ти, първо те лъже здраво и второ си няма и идея какъв таралеж си вкарва в гащите. :lol:
Последна промяна от ESPACE на нед авг 25, 2019 9:17 pm, променено общо 1 път.
нед авг 25, 2019 8:17 pmESPACE написа:
Трифоне,... :lol:
СпейСър, наистина не знам историята на питащият.
На мен не са ми препоръчвали 2300. Препоръчван е на друг- прочети назад!
Моят "техник" е друга бира. Исках най малкият Wolf. Според мен, няма аналог, но послушах "техника"- конденз 2500 14 киловата.

Соколе, като порасна, може да си купя Вълчо.
Сега обаче, ще се радвам на малкото Бошче. Тази година няма да я започна с модулиращ термостат, за съжаление. Аз ще го играя, доколкото имам на етажа де, освен ако дядо Мраз не се очерни през пелетарнишкия комин. Затуй го напрайх по широк я.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: