Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
чет яну 09, 2020 1:15 amliusien написа:
До преди няколко дни настройката беше на 42 градуса, но тогава имаше прекъсвания за кратко и пак се палеше. Свикнал съм да си лягам много късно и имам някакво наблюдение. От съветите които чета тук разбирам, че котелът е най-добре да не спира да гори, а да се "укроти" на минималната си мощност! Така го оставих за сега - на 40 градуса, пък да видя след някой ден какво ще покаже разходомера на газта, който е на улицата! Дали е икономичен??? Хахахахаха....... Приятелю, нямам представа! Нали знаеш - този, който дава, мисли, че много дава, а този който взима, мисли, че малко взима! Все ми се струва, че много харчи, ама майсторите тук, хората които разбират, ще ми дърпат ушите и ще кажат, че разходът ми е нормален!
Сигурно има различни модели котли, нашият сигурно е от по-старите. Но вариантът да не спира да гори води до сметка около 600лв. Когато пали от време на време за да вдигне температурата, сметката е 150-250лв. Според мен е по-добре да не гори постоянно.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср яну 22, 2020 11:10 amKondor1 написа:
Сигурно има различни модели котли, нашият сигурно е от по-старите. Но вариантът да не спира да гори води до сметка около 600лв. Когато пали от време на време за да вдигне температурата, сметката е 150-250лв. Според мен е по-добре да не гори постоянно.
Естествено, че е така! Това за спирането и неспирането е некоректно написането. Естествено, че като достигне стайна температура трябва да спре, за какво да работи. Идеята е по възможност да не спира по температура на водата.
Vani_123 - помощник
Приателчета замислих се над предложението за водно подово отопление
Какво ме интересува:
апартамента е ново строителство на пода има 5 см XPS изолация има изолация на таваните на стените външните,над гаражи е
Копувам двуконтурен газов котел бош 7000 -въпроса е дали за котела да купя оправлението от 500 лв по стаина температура за да има икономия.
Копувам 600 метра маркуч фи 16 по 20 защото ролката е по 600 метра пак колкото остане ще го изхвърля цената гледам е 1.20 лв за температура до 70.
апартамента има хол с трапезария 30 квадрата -ще направя 3 кръга по 115 метра защото четох че на всеки метър маркуч фи 16 отделя 11 вата мощтност
две спални имам всяка по 11 квадрата там ще направя за всяка стая по 1 кръг по 115 метра.общо взето през 10 см ще са маркучите един от друг.
За банята ще направя и там опретка с маркучи тя е 5 квадрата.
Копувам колектори за 6 гнезнда - 3 кръга за хола и дневната,2 круга за двете спални и 1 за банята
Копувам ел. задвижки 6 бр и копувам 3 бр регулатори за оправление на ел задвийките и 3 бр стаини термостати
Въпроса е дебита на водата : тоя газов котел бош 7000 непише в документацията колко литра върти на минута и данесе окаже че трябва да зема и цирколационна помпа със трипътен винтил? тоя котел ще го настроя на 40 /35 на водата и би трябвало да става за подовото? какво мислите
ще стане ли без цирколационна помпа със трипътен винтил която да върти яко водата и да охлажда приблизително на 35 градуса водата в пода при полужение че котела ще подава 40/35/пак сме там/ въпрса е колко бързо ще върти водата имайки предвид ще контурите неса голями?
Какво мислите приатели Поздрави :)
speka_rs - майстор
Много смело ми се струва 6 кръга по 115 метра и помпата на котела, ама може и да не мисля правилно.
vesel - специалист
Off topic

Vani_123, намери някой да ти сложи spell checker на нещото от което пишеш. Ужасяващо е да се чете това, което си написал :klugscheisser:
LazarGanev - "Велик майстор"
чет мар 05, 2020 10:47 pmvesel написа:
Off topic

Vani_123, намери някой да ти сложи spell checker на нещото от което пишеш. Ужасяващо е да се чете това, което си написал :klugscheisser:
:-D :-D :-D
:cooler:
Christo - майстор
чет мар 05, 2020 10:47 pmvesel написа:
Off topic

Vani_123, намери някой да ти сложи spell checker на нещото от което пишеш. Ужасяващо е да се чете това, което си написал :klugscheisser:
Spell checker трябва на половината форум.....
Ами още някакъв друг чекер трябва, който да казва къде свършва едно изречение, да слага точка, интервал, да започва новото с главна буква, да знае, че има такова животно подлог и, ако е от мъжки род, да го членува с пълен член, както е казвала учителката в малките класове. Няма дума в множествено число, завършваща на Й. Запетаите пък въобще са ненужни подробности. Четене и учене си трябват. Чак тогава идва писането.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет мар 06, 2020 7:09 amChristo написа:
ако е от мъжки род, да го членува с пълен член

Браво :cool: :prayer: :respekt: :2thumbs: :prost: - който иска го може! Всички знаем, че по рождение краткият член в Троян е неизвестен - мъжки род се членува с пълен член и това е! :-D
Christo - майстор
пет мар 06, 2020 7:24 amLazarGanev написа:
пет мар 06, 2020 7:09 amChristo написа:
ако е от мъжки род, да го членува с пълен член

Браво :cool: :prayer: :respekt: :2thumbs: :prost: - който иска го може! Всички знаем, че по рождение краткият член в Троян е неизвестен - мъжки род се членува с пълен член и това е! :-D
Шофьорът на джипът на Елпромът спрял пред Копът да си чака директорът :-D
Ужастът! Искам в третият клас, ма само да дръпна на Боряна плитката.

Пичове, имам проблем с неотоплението на газ. Не съм много притеснен, само не знам до къде ще може да стигне джакпотът с милите счетоводителе от Арес Газ.
На всяко тримесечие идва "прогнозно" някаква фактура, която никак не съответства на гъзомерът им. Декември съм надплатил, като още това не съм консумирал, а за Мартът пак идва нещо отгоре. Януари дойде кредитно известие.
Може ли на нов ред? Хахааа!
Любезно ми бе обяснено, че мога да не платя тази фактура и следващият месец пак ще получа кредитно.
Понеже тия, от Арес Газ, изобщо не предполагат какъв съм тутманик, до къде може да продължават да ме сравняват с нормалните хора и до къде ще стигнат с цифрите? Някой ден ще бъда кредитен милионер, според това, което се случва, до тук.
Почна да ми са изтърква Qто.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: