Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср яну 09, 2019 10:28 amТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 08, 2019 12:46 pmVasko123 написа:
..., а отстрани как се свързват. Благодаря предварително
Топлата горе, като на снимката, студената долу.
Можеш да сложиш по един кран на входа и на изхода на серпентината, долният може да е с изпускател, варианти колкото искаш.
А средната "дупка" какво свързвам към нея.Този теси модеко има 3 дупки отстрани
шоп - майстор
вт яну 08, 2019 12:46 pmVasko123 написа:
спрял съм се на теси модеко 120л https://m.emag.bg/termoelektricheski-bo ... mpid=72540 ако има нещо по добро чакам предложения
Всеки неръждаем бойлер е по-добър от цитирания.
Хахаааа!
На средната дупка се завива гилза за сензор.
Не съм запознат с Тесито. Имам опит с други бойлери. Над 50 съм, варненчи, протекъл бойлер нямам. Купувам си нови през 10 г., че ми омръзват. Tова ме подсеща, че текущия миналата година изпищя за анод, а е вече на 11. Дали не е по лесно да го сменя целия, че е по евтин от телефона на Шопа?
Жоро Георгиев - специалист
ср яну 09, 2019 2:27 pmVasko123 написа:
А средната "дупка" какво свързвам към нея.Този теси модеко има 3 дупки отстрани
Предполагам, че е муфа за термостат (датчик за температура). В книжката на бойлера нищо ли не пише?
ср яну 09, 2019 3:30 pmЖоро Георгиев написа:
ср яну 09, 2019 2:27 pmVasko123 написа:
А средната "дупка" какво свързвам към нея.Този теси модеко има 3 дупки отстрани
Предполагам, че е муфа за термостат (датчик за температура). В книжката на бойлера нищо ли не пише?
Жоре, не четеш. Още не е купил, което не пречи да прочете книжката в нета.
Писах вече- гилза за сензор, евентуално може и за рециркулация.
шоп - майстор
ср яну 09, 2019 3:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
Купувам си нови през 10 г., че ми омръзват. Tова ме подсеща, че текущия миналата година изпищя за анод, а е вече на 11. Дали не е по лесно да го сменя целия, че е по евтин от телефона на Шопа?
Кое е вярно от болдвания текст?
ср яну 09, 2019 3:36 pmшоп написа:
ср яну 09, 2019 3:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
Купувам си нови през 10 г., че ми омръзват. Tова ме подсеща, че текущия миналата година изпищя за анод, а е вече на 11. Дали не е по лесно да го сменя целия, че е по евтин от телефона на Шопа?
Кое е вярно от болдвания текст?
Всичко, като второто е още на стената. Има и табелка.
шоп - майстор
Аку си купиш неръждаем ще забравиш и какво е това андона защита.
Иначе си прав, телефона ми е нокия с екстра фенерче:-))))
Halfdone - напреднал
Здравейте,
От месец някъде се топлим на газ, котела е Immergas Victrix Tera 24, който и подгрява 200 литров бойлер.
За втори път се случва налягането в инсталацията да падне през нощта и котела изключва,къщата изстива, явно така действа при такива случаи.
След като се долее вода и си вдигне налягането до нужните 1.2 бара си заработва веднага сам. Обаче след малко налягането се вдига и се получава така, че долятото трябва да се източи. Все едно водата отива някъде и после се завръща, единственото, с което си го обяснявам аз е нещо свързано със серпентината на бойлера. Понеже като топли водата за нея, налягането спада и като се върне към радиаторите се нормализира.
Или пък въздух в системата?
Някой имал ли е такъв проблем или да знае на какво може да се дължи?
съб яну 12, 2019 11:24 pmHalfdone написа:
Здравейте,
От месец някъде се топлим на газ, котела е Immergas Victrix Tera 24, който и подгрява 200 литров бойлер.
За втори път се случва налягането в инсталацията да падне през нощта и котела изключва,къщата изстива, явно така действа при такива случаи.
След като се долее вода и си вдигне налягането до нужните 1.2 бара си заработва веднага сам. Обаче след малко налягането се вдига и се получава така, че долятото трябва да се източи. Все едно водата отива някъде и после се завръща, единственото, с което си го обяснявам аз е нещо свързано със серпентината на бойлера. Понеже като топли водата за нея, налягането спада и като се върне към радиаторите се нормализира.
Или пък въздух в системата?
Някой имал ли е такъв проблем или да знае на какво може да се дължи?
Неправилно настроено налягане в РС или неправилно подбран по обем РС.
Предполагам котлето си има РС, но за конкретна инсталация е възможна необходимост от още обем.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: