Най - вълнуващия въпрос зимно време.
all4all - специалист
При канектване ...Но вече реших проблема бяха забранил бискитките и скачащите прозорци... Сега вече работи... :partyman:
Virtex - майстор
съб май 30, 2020 9:09 pmall4all написа:
При канектване ...Но вече реших проблема бяха забранил бискитките и скачащите прозорци... Сега вече работи... :partyman:
В страни от темата, но все пак - ползвай Cookie Auto Delete или подобен plugin и забрави за блокирането на индивидуални сайтове. Така се спестява чудене защо не работи сайта. Plugin-a си трие всичко необходимо като се затвори tab-a и не 'помни' cookie-та. Става и за local storage опция, за да е по-ефективно при пазенето от тракинга :)
Здравей те, нов съм във форума и се извинявам ако въпросът ми не е за тук.
Газифицирах къщата и се спрях на газов котел Bosh Condens 7000iw 35kw.Ще отоплявам 340кв.м.и 300л бойлер. Фирмата изпълнител ми предлага бойлер Tesy с двойна серпентина. Във фирмения сайт на Tesy този боилер е предвиден за термопомпи,поне според производителя. Въпросът ми е не е ли много мощна серпентината(дават я 90kw мощност 3кв.м) за котела.Ще работи ли нормално с такъв бойлер.
Благодаря.
шоп - майстор
Серпентината никога не може да бъде прекалено мощна:-)
пон юни 08, 2020 1:49 pmшоп написа:
Серпентината никога не може да бъде прекалено мощна:-)
Благодаря за бързия отговор.
пон юни 08, 2020 6:23 pmLazarGanev написа:
Перфектна е
Благодаря, а каква е оптималната температура за такъв бойлер, до сега съм бил с електрически.
шоп - майстор
пон юни 08, 2020 7:00 pmshtipin написа:
каква е оптималната температура за такъв бойлер
Колкото по-ниска е температурата-толкова по-малко загуби от бойлера и по-ефективен кондензен режим на котела.
Ако се къпеш с 38 гр, бойлера може спокойно да е на 45 гр, а защо не в твоя случай и на 40 гр, при положение, че серпентината е сериозна и бързо ще наваксва разхода на топла вода.
Разбира се веднъж седмично( най-добре автоматично с програматор на нощна тарифа) бойлера да се загрява на ток до 65-70 гр за да се убие легионелата.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 08, 2020 7:06 pmшоп написа:
Разбира се веднъж седмично( най-добре автоматично с програматор на нощна тарифа) бойлера да се загрява на ток до 65-70 гр за да се убие легионелата.
Няма нужда, газовият котел си има функция "Антилегионела" :wink:
пон юни 08, 2020 7:12 pmLazarGanev написа:
пон юни 08, 2020 7:06 pmшоп написа:
Разбира се веднъж седмично( най-добре автоматично с програматор на нощна тарифа) бойлера да се загрява на ток до 65-70 гр за да се убие легионелата.
Няма нужда, газовият котел си има функция "Антилегионела" :wink:
Мойта даже съм я изключил.
Легионелата е страшно нещо, но...

"Реално бактерията живее във всички водоизточници, но става опасна за нас, когато попадне във ВиК и ОВК инсталациите. За нейното разпространение и развитие спомагат различни фактори, като основните включват бавнотечаща или застояла вода, т.нар. „мъртви участъци“ от водопроводната мрежа, липсата на достатъчно добра циркулация в мрежата, образуването на биофилм, нарушените уплътнения или части от тръбопроводите и др."

https://www.xn--e1aabhzcw.bg/vik/interv ... 0%B1%D0%B0

Та, ако ви е застояла водата, антилегионелствайте! То, в такъв случай, при страдаща хигиена, не само легионелата е проблем.
Секи ден си източвам 80л, подгряти до 40градуса от слънцето.
Като са олегионеря, ша ви обадя!

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: