Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ESPACE написа:
99% не е от разширителен съд или предпазен клапан, а теч който не откриваш. Ако разширителния ти съд е изпуснал, симптомите са други. След допълване и запалване на котела системата ти ще вдига високо налягане и ще сработва предпазния клапан. Разширителния съд се помпи не на студена или топла състема, а на отворена такава - без противоналягане. Ако го правиш не помпи повече от 1Bar.
Благодаря за отговорите , ама аз нямам разширителен съд. Отоплението е с три конвектора клима 2000 и лира в банята . На такъв малък обем вода няма нужда от разширителен съд. Засичал съм , че разликата пълно -празно е 200 ml вода.
LazarGanev - "Велик майстор"
lubo71 написа:
Благодаря за отговорите , ама аз нямам разширителен съд. Отоплението е с три конвектора клима 2000 и лира в банята . На такъв малък обем вода няма нужда от разширителен съд. Засичал съм , че разликата пълно -празно е 200 ml вода.
Котелът твой ли е? Ако е твой, значи имаш разширителен съд, защото котелът си има вграден :-D . Не разбрах какво искаш да кажеш с тези 200мл?
idealist - специалист
lubo71 написа:

.... , ама аз нямам разширителен съд...
В такъв случай, би трябвало да нямаш и флуид в с-мата за отопление.
ESPACE - майстор
lubo71 написа:
Благодаря за отговорите , ама аз нямам разширителен съд.
Да де, ама аз когато за последен път отварях Radiant RBS24 Elite (на родителите ми е такъв) си имаше разширителен съд отзад на гърба :) . И между другото си е цяло приключение помпенето на съда при този модел Изключително малоумен монтаж със много затруднен достъп до вентила.
lubo71 написа:
Засичал съм , че разликата пълно -празно е 200 ml вода.
Обясни по-подробно какво имаш предвид, че не звучи добре това горното.
ESPACE написа:
lubo71 написа:
Благодаря за отговорите , ама аз нямам разширителен съд.
Да де, ама аз когато за последен път отварях Radiant RBS24 Elite (на родителите ми е такъв) си имаше разширителен съд отзад на гърба :) . И между другото си е цяло приключение помпенето на съда при този модел Изключително малоумен монтаж със много затруднен достъп до вентила.
lubo71 написа:
Засичал съм , че разликата пълно -празно е 200 ml вода.
Обясни по-подробно какво имаш предвид, че не звучи добре това горното.
200ml означава че толкова вода ми е нужна от показание 0 на манометъра до 1.1 бара.
А казвате ,че имам разширител вграден. Махал съм капака и никъде не съм го видял . сега пак ще го махна и ще гледам
ESPACE - майстор
Не е добре в такъв случай. Твърде е малко. Провери си предналягането и го напомпи. Вентила го търси като погледнеш котела отгоре, отзад в дясно ще видиш пресостата за димните газове. Ще трябва да го демонтираш за да получиш достъп до вентила. И пак ще ти е трудно, че е тясно.
ESPACE написа:
Не е добре в такъв случай. Твърде е малко. Провери си предналягането и го напомпи. Вентила го търси като погледнеш котела отгоре, отзад в дясно ще видиш пресостата за димните газове. Ще трябва да го демонтираш за да получиш достъп до вентила. И пак ще ти е трудно, че е тясно.
ДААА .. Махнах и страничния капак и успях леко да видя този разширителен съд отзад. Много ми е тясно че котела ми се намира в килера и
е теснотия до шия :sad:
ESPACE - майстор
Има два варианта- направи си сам или плати на майстор:)
Към патилите и препатили потребители и специалисти пишещи тук: коя фирма препоръчвате (или непрепоръчвате) в област София за газов котел + инсталация, коя марка & мощност котел (110кв.м. къща, алуминиеви прозорци, няма изолация, тухла, на плоча)?

Какво мислите за използването на метан бутилки, вместо газ доставена по тръби от газодоставчика в района?

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: