Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Antonii - майстор
Ако котела е на възраст, то със сигурност е изпуснал газа от разширителния съд.
Под газ разбирайте азот, ако нямате азот, то става и с въздух.
Може да си го напомпате с помпата за автомобила, вентила е същия.
На самия съд и в инструкцията на котела пише до какво налягане.
feikot - специалист
Тъй като сега започнах одисеята с кандърдисването на ситигаз да ме присъединят и се стигна до реални разговори относно котел, защо всички,казвам наистина всички ме увещават за двуконтурен ? Това защото на запад хората така правят, без да им пука за сметките или защото е по-лесно ?
vesel - специалист
По този въпрос има доста писано във форума. Предимството на двуконтурния е липсата на бойлер, който да заема място. В малките жилища това предимство не е за подценяване. Друг плюс е подгряването на проточен принцип - топла вода безкрай, спестяват се и термичните ( респективно финансови) загуби от бойлера.
При едноконтурните котли инсталацията се усложнява. Може би излиза и по-скъпо. Предимство е наличието на постоянен запас от топла вода, което води до избягване на палене на котела, дори и при кратко пускане на водата- това пести газ (пари). Друго предимство на едноконтурния е, че бойлера може да се разположи максимално близо до консуматорите на БГВ, докато котела най-често му дирим място на някоя външна стена (заради комина).
Едноконтурен котел може да се намери с доста малка минимална мощност, когато отоплителната инсталация го изисква. При двуконтурните, нуждата от висока мощност за подгряване на проточен принцип, води до по-висок минимален праг на отопление.

Това от мен, като неспециалист, но експлоататор и на двата варианта :-D
feikot - специалист
Благодаря за инфото,общо взето аз съм на същото мнение,както и че същите заключения съм направил и аз благодарение на форума и от приятели. Тук става въпрос за къща,като съм отделил едно помещение за котела,бойлера,пералня и сушилня. Чудно ми е защо обаче толкова натискат,дали че така ще харча повече газ и ще цоцат повече, не знам. Вярно това си е по-интелигентно ама за тия които не ги бърка разхода или където цената спрямо доходите е милиминки.
fbr - майстор
пет апр 23, 2021 9:51 amfeikot написа:
Чудно ми е защо обаче толкова натискат,дали че така ще харча повече газ и ще цоцат повече, не знам.
Ако газовото дружество има такса мощност на база инсталирана мощност, нищо чудно и да имат интерес от висока инсталирана мощност.
ESPACE - майстор
Ех как си фантазирате :lol:
l0v - специалист
пет апр 23, 2021 1:05 pmESPACE написа:
Ех как си фантазирате :lol:
+1

По големи глупости на тема газови скоро не бях чел. Ако някой ме навива да си сложа едноконтурен и да нямам БГВ на момента съм го резнал у главата с правата лопата. :lol:
vladtod - специалист
пет апр 23, 2021 6:26 pml0v написа:
пет апр 23, 2021 1:05 pmESPACE написа:
Ех как си фантазирате :lol:
+1

По големи глупости на тема газови скоро не бях чел. Ако някой ме навива да си сложа едноконтурен и да нямам БГВ на момента съм го резнал у главата с правата лопата. :lol:
Или не се отопляваш на газ или хабер си нямаш от газ,или и на теб са ти боднали двуконтурния и сега си го хвалиш, или пък лаф да става.
шоп - майстор
пет апр 23, 2021 6:26 pml0v написа:
Ако някой ме навива да си сложа едноконтурен и да нямам БГВ....
Нима тези с еднокунтурните котли нямат БГВ подгрята с газ?
Силно изказване, но според мен не сте прав. Всеки обект е индивидуален и не трябва да се слага под общ заменател.
sokolov.91 - майстор
пет апр 23, 2021 6:26 pml0v написа:
пет апр 23, 2021 1:05 pmESPACE написа:
Ех как си фантазирате :lol:
+1

По големи глупости на тема газови скоро не бях чел. Ако някой ме навива да си сложа едноконтурен и да нямам БГВ на момента съм го резнал у главата с правата лопата. :lol:
Хахахаха... Ако си мислиш, че аз като съм с едноконтурен и бойлер нямам топла вода на мига и без край много жестоко се лъжеш!

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: