Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Georgi.Georgiev - помощник
Здравейте имам котел vitopend 100 със терморегулатор honeywell който е в спалнята проблема ми е че по мое виждане термостата твърде често ми пуска и спира котела загрява 2-3 минути макс а той не е работел достатъчно да загрее хубаво радиаторите до към 40-45градуса и го спира стои 6-7 мин. и пак същото не мога да се оплача че е студено но това не престанно включване не е нормално, да не би да трябва да преместя програматора в коридора където няма радиатор и да не се влияе толкова от радиатора в стаята
LazarGanev - "Велик майстор"
Не стайният термостат го изключва често, а ниската радиаторна мощност го изключва. Увеличи температурата на 80*С, включи всички радиатори и пробвай
Georgi.Georgiev - помощник
Колега котела загрява до 70 гр. И отгоре даже не се изключва от защитата. Проблема ми го прави като поддържа една температура 21 градуса в апартамента и тогава започва това често включване регулатора е cm67 honeywell
LazarGanev - "Велик майстор"
Прави го само при 21*С? Що не пробваш да го шунтираш да видиш как ще се държи котела?
Georgi.Georgiev - помощник
Прави го като поддържа една температура. Как мога да го изключа и дали без него ще се държи по добре или да го местя защото е на метър и половина от радиатора и да се влияе тънко от него
ror - специалист
Понеже често се пита: А, на теб колко ти харчи?
В тази Екселска таблица https://drive.google.com/file/d/0B9vYRv ... sp=sharing, след като я свалите разбира се, може да си заместите актуални данни и да видите кое гориво колко струва за киловат.

:idea: Останалото по "харченето", зависи от инсталатора,от вас, дограмата, времето, жената и т.н., за всеки индивидуално. :?
gnt69 - майстор
ror написа:
Понеже често се пита: А, на теб колко ти харчи?
В тази Екселска таблица https://drive.google.com/file/d/0B9vYRv ... sp=sharing, след като я свалите разбира се, може да си заместите актуални данни и да видите кое гориво колко струва за киловат.

:idea: Останалото по "харченето", зависи от инсталатора,от вас, дограмата, времето, жената и т.н., за всеки индивидуално. :?
Браво смених цената на пелетите на слънчогледови за 175лв/тон и се получи 0,036 стотинки. :partyman:
kostner написа:
Привет !
в тази тема като че ли открих доста въпроси и компетентни отговори по проблемите при отопление с газ и да задам моя въпрос:
Ползвам от няколко години газ за отопление - двуконтурен газов бойлер RBS 24 и отоплителна инсталация с около 60 Al-ребра, включени на 3 кръга + стаен термостат. Удоволствието е голямо, но като всяко такова идват след време проблемите - започна да пада налягането (гледано по манометъра) в системата - и започнаха едни проверки на разширителния съд, на радиаторите, на тръби и връзки и т.н. Специалистите казаха, че разширителния съд е ОК, бойлера е ОК - търси теч в системата. В бойлера няма следи от навлажняване или капки. След много внимателна проверка от изхода на бойлера, обратно до входа му не открих никъде теч, прозълзяване, мокра гарнитура, от кран, от връзка и т.н., затворих обезвъдушителите на радиаторите (след щателно обезвъздушаване на цялата система) да не би от тях да "диша" системата, но не би - за 24 часа налягането спада в системата пада с 0.4-0.5 bar при 1.5-1.6 bar на студена система (при 1.2-1.3 bar бойлера изключва). При непрекъснато работещ бойлер, примерно на 20 градуса, спада е почти незабележим, но ако има няколко часа на 15 градуса (при които бойлера си "почива" малко) - спада в налягането е налице. Спрях от крановете битовата топла вода за да не се "бърка" на "разследването" - същата работа, по схема 2-та кръга са независими, но дали е така ?
Известно ми е, че "няма смърт без причина", но в случая или пропускам нещо съществено, което не зная или има нещо "омагьосано" ...
Моля, за съвет !
Предварително благодаря на отзовалите се.

Поздрави !

Здравейте

Изчетох целия форум и не видях отговор на проблема който има колегата .

Аз съм със същия котел Radiant RBS24 Elite , имам го от 8 години- никакъв проблем, до преди декември 2016г когато започна да губи налягане . И аз така си помислих че имам теч , но всичко проверих и теч няма . В това съм сигурен на 100%. Всичко се случва както го е описал колегата. Вече всяка сутрин пускам вода в системата за да вдигна налягане.

Моля за вашите мнения

Благодаря
m.eit - специалист
lubo71 написа:
kostner написа:
Привет !
в тази тема като че ли открих доста въпроси и компетентни отговори по проблемите при отопление с газ и да задам моя въпрос:
Ползвам от няколко години газ за отопление - двуконтурен газов бойлер RBS 24 и отоплителна инсталация с около 60 Al-ребра, включени на 3 кръга + стаен термостат. Удоволствието е голямо, но като всяко такова идват след време проблемите - започна да пада налягането (гледано по манометъра) в системата - и започнаха едни проверки на разширителния съд, на радиаторите, на тръби и връзки и т.н. Специалистите казаха, че разширителния съд е ОК, бойлера е ОК - търси теч в системата. В бойлера няма следи от навлажняване или капки. След много внимателна проверка от изхода на бойлера, обратно до входа му не открих никъде теч, прозълзяване, мокра гарнитура, от кран, от връзка и т.н., затворих обезвъдушителите на радиаторите (след щателно обезвъздушаване на цялата система) да не би от тях да "диша" системата, но не би - за 24 часа налягането спада в системата пада с 0.4-0.5 bar при 1.5-1.6 bar на студена система (при 1.2-1.3 bar бойлера изключва). При непрекъснато работещ бойлер, примерно на 20 градуса, спада е почти незабележим, но ако има няколко часа на 15 градуса (при които бойлера си "почива" малко) - спада в налягането е налице. Спрях от крановете битовата топла вода за да не се "бърка" на "разследването" - същата работа, по схема 2-та кръга са независими, но дали е така ?
Известно ми е, че "няма смърт без причина", но в случая или пропускам нещо съществено, което не зная или има нещо "омагьосано" ...
Моля, за съвет !
Предварително благодаря на отзовалите се.

Поздрави !

Здравейте

Изчетох целия форум и не видях отговор на проблема който има колегата .

Аз съм със същия котел Radiant RBS24 Elite , имам го от 8 години- никакъв проблем, до преди декември 2016г когато започна да губи налягане . И аз така си помислих че имам теч , но всичко проверих и теч няма . В това съм сигурен на 100%. Всичко се случва както го е описал колегата. Вече всяка сутрин пускам вода в системата за да вдигна налягане.

Моля за вашите мнения

Благодаря
99% e от разширителният съд. На него има автомобилен вентил за гуми.Ако имаш достъп до него отвий му капачката и натисни игличката,ако от нея излезе вода а не въздух заминал е и е за смяна.Ако не излезе вода вземи една автомобилна помпа и го напомпай при студена инсталация на 1.5 bar. Провери дали не изпуска въздух,и си готов. Ако разширителният съд ти е наред виж си предпазният клапан за налягане на котела,иначе ако не са тези две неща е скрит теч който не можеш да видиш? :weedman:
ESPACE - майстор
99% не е от разширителен съд или предпазен клапан, а теч който не откриваш. Ако разширителния ти съд е изпуснал, симптомите са други. След допълване и запалване на котела системата ти ще вдига високо налягане и ще сработва предпазния клапан. Разширителния съд се помпи не на студена или топла състема, а на отворена такава - без противоналягане. Ако го правиш не помпи повече от 1Bar.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: