Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон яну 07, 2019 2:20 pmKondor1 написа:
Не разбрах за първи сезон ли си на газ или преднага година е бил по-нисък разходът? Ако е за първи сезон, засичай си всяка седмица показанията на брояча. Инкасаторите имат десетина дневен срок да записват новите показания и ако единият месец минат късно, а следващия рано може да изглежда малък разходът - или обратното. Така че следи го по седмици или дори всеки ден и ще знаеш предварително как вървят нещата.
Не съм за първи сезон, просто разликата в тези два месеца е очевадна, при еднакви настройки и ползване на газовия котел
vesel - специалист
Не знам от кой град си, но при нас в Русе декември имаше доста мразовити дни, когато температурата не минаваше нулата дори през деня :cold: В резултат имам консумация от 161 кубика за декември, сравнено с 89 м3 през ноември.
Мен повече ме дразни гнусната месечна таксичка, която ОвъргЪз си измислиха, пък ония от регулатора им я одобриха.
Kondor1 - специалист
пон яну 07, 2019 8:32 pmvesel написа:
Мен повече ме дразни гнусната месечна таксичка, която ОвъргЪз си измислиха, пък ония от регулатора им я одобриха.
Колко е тя?
vesel - специалист
3лв и 64 стотинки.
Antonii - майстор
пон яну 07, 2019 5:14 pmЖоро Георгиев написа:
Това ми отговориха от Овъргаз, когато ги попитах защо се налага корекция на газомера и как се изчислява тя. Моля знаещите и запознатите с тази наука да коментират това!
Няма какво да му се коментира, принципно тези неща са така.
Но понеже сме в БГ това се използва от газоразпределителните дружества единствено допълнително да прецакват клиентите си. И в най-общия случай няма нищо общо с реалността.
За това искайте точните цифри участващи във формулата от Овъргаз, за да проверите дали коефициента съответства на реалноста. Особено ако е еднакъв през целия сезон, че това няма как реално да е така.
Поне при нас след оплакване до ДКЕВР(тогава така се казваше) този коефициент изчезна без да е сменян измервателния уред. Едва ли без него дружеството е тръгнало да работи на загуба.
Kondor1 - специалист
Тая корекция пише ли я из месечната сметка?
Още един бърз въпрос -газовият котел отказва да включи, когато температуритеса много ниски. Не е сложен отвън, на закрито е, но не се отоплява.След 4-5 опита чак тогава запалва. Идеи?
Жоро Георгиев - специалист
вт яну 08, 2019 11:28 amKondor1 написа:
Тая корекция пише ли я из месечната сметка?
Да. Най-отдолу на фактурата.
Имам едноконтурен котел Bosch 7000 + ct100 искам да си взема бойлер със серпентина спрял съм се на теси модеко 120л https://m.emag.bg/termoelektricheski-bo ... mpid=72540 ако има нещо по добро чакам предложения, и в самото свързване има ли нещо специално освен да закарам тръбите и да ги свържа към бойлера, като отдолу е за водата от водопровода, а отстрани как се свързват. Благодаря предварително
вт яну 08, 2019 12:46 pmVasko123 написа:
..., а отстрани как се свързват. Благодаря предварително
Топлата горе, като на снимката, студената долу.
Можеш да сложиш по един кран на входа и на изхода на серпентината, долният може да е с изпускател, варианти колкото искаш.

Прикачен файл

DSC_0127.JPG

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: