Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе простотия, безхаберие и високо самочувствие без покритие, какво да каже човек? ... у главата с правата лопата.... А де!? :?
l0v - специалист
пет апр 23, 2021 7:54 pmsokolov.91 написа:
пет апр 23, 2021 6:26 pml0v написа:
пет апр 23, 2021 1:05 pmESPACE написа:
Ех как си фантазирате :lol:
+1

По големи глупости на тема газови скоро не бях чел. Ако някой ме навива да си сложа едноконтурен и да нямам БГВ на момента съм го резнал у главата с правата лопата. :lol:
Хахахаха... Ако си мислиш, че аз като съм с едноконтурен и бойлер нямам топла вода на мига и без край много жестоко се лъжеш!
Не никак не си и мисля и знам че не ме лъжеш но и много добре знам как става. Та да попита колко ти струва добавянето на циркулационната помпа и преработката на инсталацията. Ако си направил такова изпълнение. И какъв обемен бойлер завря. Човека пита защото е притеснен бюджетно и мисли, че ще мине по тънко. Но в сметката не отчитайте само частите ами добавете и труда. Да не говорим за загубите с обемния бойлер дето пак ще си ги има колкото и да да се старае човек. В случая питащия даже не е уточни и други подробности които също са от значение ма карай.
Айде четете и мислете преди и вие да се изказвате така крайно. Едно е направи си сам друго е да си платиш за да ти го направят и да си имаш комфорта на потребление.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб апр 24, 2021 10:25 aml0v написа:
много добре знам как става. Та да попита колко ти струва добавянето на циркулационната помпа и преработката на инсталацията. Човека пита защото е притеснен бюджетно и мисли, че ще мине по тънко.
Нищо не знаеш, изказваш се неподготвен (че и акъл даваш, че и заплашваш с лопатата) и ставаш за смях! И как разбра, че човека е притеснен бюджетно, след като си прави подово отопление? Човека пита не защото е притеснен бюджетно, а защото попада само на малоумници, които се мъчат да го убедят, че черното е бяло. Бойлерът имал топлозагуби, а постоянното припалване при всяко отваряне на крана не води до преразход чунким?
sokolov.91 - майстор
съб апр 24, 2021 10:25 aml0v написа:
пет апр 23, 2021 7:54 pmsokolov.91 написа:
пет апр 23, 2021 6:26 pml0v написа:


+1

По големи глупости на тема газови скоро не бях чел. Ако някой ме навива да си сложа едноконтурен и да нямам БГВ на момента съм го резнал у главата с правата лопата. :lol:
Хахахаха... Ако си мислиш, че аз като съм с едноконтурен и бойлер нямам топла вода на мига и без край много жестоко се лъжеш!
Не никак не си и мисля и знам че не ме лъжеш но и много добре знам как става. Та да попита колко ти струва добавянето на циркулационната помпа и преработката на инсталацията. Ако си направил такова изпълнение. И какъв обемен бойлер завря. Човека пита защото е притеснен бюджетно и мисли, че ще мине по тънко. Но в сметката не отчитайте само частите ами добавете и труда. Да не говорим за загубите с обемния бойлер дето пак ще си ги има колкото и да да се старае човек. В случая питащия даже не е уточни и други подробности които също са от значение ма карай.
Айде четете и мислете преди и вие да се изказвате така крайно. Едно е направи си сам друго е да си платиш за да ти го направят и да си имаш комфорта на потребление.
Не съм добавял втора помпа, защото няма нужда.
Относно цената на първоначалната инвестиция - да, по скъпо излиза. Аз лично купих нов бойлер 100 литра със серпентина 17 киловата за 340лв. Отделно арматурата да е излезнала още стотина лв. Плюс това едноконтурния от двуконтурния беше към 200лв по-скъп. Та към 700лв е по-скъпо като цяло, но това при положение, че нямаш бойлер със серпентина.
Но след това удоволствието от това да имаш пълен бойлер с топла вода и като почнеш да го точиш тя да не може да свърши е безценно.
съб апр 24, 2021 12:58 pmLazarGanev написа:
Именника да не го мисли котелот- клиента винаги има право, а да вземе да почерпи за здраве!

Ши ми са къпи тя, баш кога си мия чиниите!!!
fbr - майстор
То не е екзотика и двуконтурния да се ползва с бойлер.
ky-kyy - майстор
съб апр 24, 2021 7:07 pmТрифон П.Трифонов написа:


Ши ми са къпи тя, баш кога си мия чиниите!!!
Още една седмица!!! :lol:
l0v - специалист
съб апр 24, 2021 2:05 pmsokolov.91 написа:
Относно цената на първоначалната инвестиция - да, по скъпо излиза. Аз лично купих нов бойлер 100 литра със серпентина 17 киловата за 340лв. Отделно арматурата да е излезнала още стотина лв. Плюс това едноконтурния от двуконтурния беше към 200лв по-скъп. Та към 700лв е по-скъпо като цяло, но това при положение, че нямаш бойлер със серпентина.
Но след това удоволствието от това да имаш пълен бойлер с топла вода и като почнеш да го точиш тя да не може да свърши е безценно.
Е вече съм напълно съгласен защото отговори точно и честно. Дори мисля че беше показвал и обсъждал нещо и ти знам изпълнението.даже мисля че сме дъвкали нещо. Ще се сетиш ама по късно. Не ми гледай ника.
При мен мога да го ползвам и като едно контурен защото имам и обемен със серпентина. А причината е че имам и соларна инсталация и котела може да работи и в соларен режим и да доподгрява водата от обемния. Та не е да не съм виждал как стават нещата и вако и тако.
Та и да отговоря на vladtod де ми се репчеше. Че или не съм отоплявал на газ или не помня какво са ми били пробутали. Кога сме се отоплявал на газ ти не си си и мислил, че някога може и това да видиш. Говоря за 1970 година тогава за пръв път видах какво е да се топлиш на газ. Дори и хладилника беше на газ, а не на ток.

Лазаре мислех да те пропусна щото явно си решил да защитаваш професура. Ма явно това за тебе е нищо. И или гледаш да се заяждаш или вече си хвърлил офертата на лични. Какво значение има от къде е и че си правел подово. За него са важни парите и в бъдеще, а не една краткосрочна инвестиция.
пет апр 23, 2021 9:51 amfeikot написа:
Чудно ми е защо обаче толкова натискат,дали че така ще харча повече газ и ще цоцат повече, не знам. Вярно това си е по-интелигентно ама за тия които не ги бърка разхода или където цената спрямо доходите е милиминки.
Апропо във форума има доста по знаещи от теб и ако ми се наложи да диря акъл знам към кого. Тебе на времето те видях колко можеш. Та не ми скачай като убодена мечка ..
LazarGanev - "Велик майстор"
съб апр 24, 2021 9:31 pml0v написа:
Е вече съм напълно съгласен защото отговори точно и честно. Дори мисля че беше показвал и обсъждал нещо и ти знам изпълнението.даже мисля че сме дъвкали нещо. Ще се сетиш ама по късно. Не ми гледай ника.
При мен мога да го ползвам и като едно контурен защото имам и обемен със серпентина. А причината е че имам и соларна инсталация и котела може да работи и в соларен режим и да доподгрява водата от обемния. Та не е да не съм виждал как стават нещата и вако и тако.
Та и да отговоря на vladtod де ми се репчеше. Че или не съм отоплявал на газ или не помня какво са ми били пробутали. Кога сме се отоплявал на газ ти не си си и мислил, че някога може и това да видиш. Говоря за 1970 година тогава за пръв път видах какво е да се топлиш на газ. Дори и хладилника беше на газ, а не на ток.

Лазаре мислех да те пропусна щото явно си решил да защитаваш професура. Ма явно това за тебе е нищо. И или гледаш да се заяждаш или вече си хвърлил офертата на лични. Какво значение има от къде е и че си правел подово. За него са важни парите и в бъдеще, а не една краткосрочна инвестиция.
пет апр 23, 2021 9:51 amfeikot написа:
Чудно ми е защо обаче толкова натискат,дали че така ще харча повече газ и ще цоцат повече, не знам. Вярно това си е по-интелигентно ама за тия които не ги бърка разхода или където цената спрямо доходите е милиминки.
Апропо във форума има доста по знаещи от теб и ако ми се наложи да диря акъл знам към кого. Тебе на времето те видях колко можеш. Та не ми скачай като убодена мечка ..
След този цитат съм почти сигурен, че това е lov (т.е. l0v=lov), пък аз си мислех, че някой е имитирал ника му и се издразних още повече и нарочно бях по-язвителен! Ма нищо де, поне научих, че съм незнаещ! И че продавам едноконтурни котли на ЛС :cool: . Благодаря!
Kondor1 - специалист
Като става дума за едноконтурни инсталации и бойлер, може ли да се топли със серпентина без трипътен вентил (или както се казва тоя превключвател)? Предполагам, че охлаждането на радиаторите ще води до изстудяване и на водата в бойлера.

Имаме инсталация с 2 контура, но се ползва като едноконтурна последните години. Душът е относително далече от газовия котел и става голямо чакане докато дойде първоначално топла вода от него. Отделно, че по едно време много вдигаше температурата и гасеше на 90+ градуса, а на минимална степен за топла вода не беше достатъчно топла през цялото време. Затова си караме с ел. бойлер, които има и серпентина (долна - не знам дали е добър вариант). Бях чувал за вариант бойлерът да се пълни с гореща вода и да играе ролята на буфер - затова при свръзването на тръбите предвидих 1 кран повече и малко тръба и сега може да се пренасочва пълненето с гореща или студена вода. Т.е. топлата вода от газовия котел може да отива директно към душа или да минава през бойлера. Така и не съм го пробвал, защото трябва да се ползва постоянно топла вода цял ден, за да не изстине, а да се допълва постоянно. Вариантът е да се държи включен на ток и от газовия котел само да се допълва с гореща вода, за да не свършва. Мисля си обаче, че ако се отвори и серпентината може да се получи по-добър вариант - серпентината държи бойлера подгрят и при пускане на душа се допълва веднага с гореща вода. Някой дали е реализирал и изпробвал подобна схема?

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: