Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед ное 03, 2019 2:02 pmsokolov.91 написа:

Ами не ми върви на мене с това резервно захранване. Ни генератор, ни ЮПС... От както го написах тоя пост за ЮПСите на работа не съм ходил на работа. Прецаках кръста и излязох в болничен. На работа съм в сряда. До тогава ще са ги разграбили старите ЮПСи 100%. :sad:
Пази го тоя кръст, ще ти трябва!
Дано е останало някое устройство, та да си поиграеш с техниката.

Моя проблем взе да се разрешава с пълна сила.
В 16ч и 16м, днес 03.11.2019то лето, бях свързан с Потока.
Тия дни очаквам инсталатора да направи "Пуск" на совалката и се почва с разцъкването. Ако запъна някъде, тебе ще питам, да знаеш!
sokolov.91 - майстор
нед ное 03, 2019 5:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед ное 03, 2019 2:02 pmsokolov.91 написа:
... В 16ч и 16м, днес 03.11.2019то лето, бях свързан с Потока...
Еее браво. Най-накрая. Радвам се!
Между другото днес идва на майка ми братовчед ѝ, че вчера пералнята им се прецака на наще да я ремонтира. Човека е доста умен и обичам да си говоря с него като се видим. Та той понеже има котел Висман vitodens 100w и го попитах за ЮПС от компютър с ръмбава синусоида как би подейства на такъв котел. Отговора му беше да не си правя ташак с котела. Според него ЮПС с гадна синусоида би бил пагубен за котела при продължителна работа.
Та така... Мисля да го по слушам и да не си правя гаргара с котела. Човека каза, че неговия ЮПС бил Vito. Не го казвам с цел реклама, а с цел помощ на други хора.
нед ное 03, 2019 6:26 pmsokolov.91 написа:
Такаааа, сега са сещам ко писа Лазар назаде. Не правете това вкъщи, иска да каже.
Подготвил съм до котела синусоидален. Грейкото, трите помпи и Контролера на задвижката са ми през него. Имам 140А акумулатор плюс малък фотоволтаик, който помага денем за намаляване разхода на акумулаторите. По скоро отменя подзаряда им от мрежата.

Да допълня, относно моя проблем- разреши се накрая. Сервиза запусна котела и от тук натам почват проблемите ми, хаха.
geniya - специалист
Здравейте , имам питане относно газов котел Бош Юнкерс gaz3000.По принцип работи, при зададена 55 гр. ги достига и изключва на 63гр.после Т пада -14гр. до 41гр За да запали отново.Пак достига 63гр. и изключва горенето, помпата върти, но Т пада до 22-23 гр. за да запали отново.През това изчакване стаята изстива, като включва отново чак след 3 часа.Понякога на дисплея изписва No и в този режим може да изчака 5+часа.Платката на пръв поглед няма дефект, направих и една профилактика, датчиците работят коректно, в сервизен режим всичко е ок.Газовия клапан е нагласен на минимум 1mBar по указанията, защото има само един огромен радиатор и един малък с мощност 6-7kW.Вече нямам идеи какво може да го кара да почива толкова и да пада до 22-23 гр и тогава чак да стартира.Моля някой ако има идеи да сподели.
sokolov.91 - майстор
нед ное 03, 2019 6:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед ное 03, 2019 6:26 pmsokolov.91 написа:
Такаааа, сега са сещам ко писа Лазар назаде. Не правете това вкъщи, иска да каже.
Подготвил съм до котела синусоидален. Грейкото, трите помпи и Контролера на задвижката са ми през него. Имам 140А акумулатор плюс малък фотоволтаик, който помага денем за намаляване разхода на акумулаторите. По скоро отменя подзаряда им от мрежата.

Да допълня, относно моя проблем- разреши се накрая. Сервиза запусна котела и от тук натам почват проблемите ми, хаха.
Аз обаче все пак се сдобих с ЮПС от работата. Сега как ме сърбят ръцете да пробвам... :shock: :?
ср ное 06, 2019 11:44 amsokolov.91 написа:
Аз обаче все пак се сдобих с ЮПС от работата. Сега как ме сърбят ръцете да пробвам... :shock: :?
Синусоидален ли е? Аз не бих опитвал, ако не е.
Твоята тема ми стои отворена на компа. Препрочитам я и вече съм на 25та страница. Сега ми е като буфер- ръсил съм акъл и си го събирам, като ми затрябва, хахаааа.
Много яка тема.
Преди малко си поръчах датчика за външна температура. Като порасна още малко- СТ-200. Тo be continued.

Бе много бързо стопля тая газ бе. Като Лада хилада и пет-шестотин срещу дванайстак, сравнено с пелетите.
sokolov.91 - майстор
ср ное 06, 2019 11:53 amТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 06, 2019 11:44 amsokolov.91 написа:
Аз обаче все пак се сдобих с ЮПС от работата. Сега как ме сърбят ръцете да пробвам... :shock: :?
Бе много бързо стопля тая газ бе. Като Лада хилада и пет-шестотин срещу дванайстак, сравнено с пелетите.
:lol: като му намалиш максималната мощност ще се кротне.
А за датчик... Можеше да си спестиш 40лв. Нали съм снимал какво представлява. Кондензатор и резистор за общо 30 стотинки.
ЮПСа едва ли е синусоидален... Стар модел АРС BACK-UPS. Ако не пък ще го ползвам за аварийно осветление, ама за това ще отворя нова тема.
ср ное 06, 2019 12:06 pmsokolov.91 написа:
А за датчик... Можеше да си спестиш 40лв. Нали съм снимал какво представлява. Кондензатор и резистор за общо 30 стотинки.
Чакай сега! Кой датчик колко струваше? Помня, че единият не ставаше, ама не ми се рови пак назад. Единият беше 39, другият 92. Бойлерният NTC вече е монтиран, та ще си го платя, а другия го поръчах.
sokolov.91 - майстор
ср ное 06, 2019 12:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 06, 2019 12:06 pmsokolov.91 написа:
А за датчик... Можеше да си спестиш 40лв. Нали съм снимал какво представлява. Кондензатор и резистор за общо 30 стотинки.
Чакай сега! Кой датчик колко струваше? Помня, че единият не ставаше, ама не ми се рови пак назад. Единият беше 39, другият 92. Бойлерният NTC вече е монтиран, та ще си го платя, а другия го поръчах.
Външния е 40лв., а себестойноста му е 30 стотинки. Бойлерния е друга бира. Той е истинско NTC.
ср ное 06, 2019 12:55 pmsokolov.91 написа:
Външния е 40лв., а себестойноста му е 30 стотинки. Бойлерния е друга бира. Той е истинско NTC.
Ясно. Ше си го платя на 92, като поп, че не стават другите NTCта. Дано не сгъва често, че по скъп от запалката на горелката ми, да го е..! Се ши му намеря колая как да си топля студената вода, като го заобиколя, ма що да е тъй?

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: