Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Можеш да смениш термостатите. Тайбокса има дисплей, а Бибойла само през телефока
pojarnikara - специалист
Газов котел може ли да се пусне в режим на отопление без стаен термостат, като се сложи мост между клемите където се свързва термостата?
pojarnikara - специалист
нед окт 06, 2019 6:49 pmESPACE написа:
Разбира се.
след като сложа моста, как става пускането и спирането? става въпрос за immergas victrix 24. утре ще ми дойде термостата, но искам тази вечер да затопля малко.
ESPACE - майстор
Ако не е пипано по котела той моста си го има. Пуска се от панела за управление. Victrix са голяма моделна гама, не съм гадател да знам какъв е вашия. Прочетете книжката.
Kondor1 - специалист
нед окт 06, 2019 7:04 pmpojarnikara написа:
нед окт 06, 2019 6:49 pmESPACE написа:
Разбира се.
след като сложа моста, как става пускането и спирането? става въпрос за immergas victrix 24. утре ще ми дойде термостата, но искам тази вечер да затопля малко.
Би трябвало да имаш табло където да настроиш температура на водата. Като я достигне си спира и после пак. Ако добавиш термоглави, системата работи без стаен термостат.
Жоро Георгиев - специалист
При спиране на тока, може ли да се използва инвентор за захранване на газовият котел? Ако може какви параметри трябва да има тоя инвентор?
До колкото съм запознат, максималната консумация е ок. 100 вата, та инвеРтора, или UPSa, трябва да са около тая дата и малко нагоре. Не няколко пъти, щото няма нужда.
ESPACE - майстор
Нека е поне 150W. Иначе няма никакви проблеми. Контролера е с импулсно захранване. помпата и вентилатора са с електронно честотно. Реално на нищо не му трябва идеална синусоида.
Antonii - майстор
Незнам на кои котли помпите са им с честотно управление, но на нашия е обикновенна три степенна.
Така, че инвертор(UPS) с реална синусоида 500VA е универсалното решение.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: