Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ESPACE - майстор
съб яну 12, 2019 11:24 pmHalfdone написа:
След като се долее вода и си вдигне налягането до нужните 1.2 бара си заработва веднага сам. Обаче след малко налягането се вдига и се получава така, че долятото трябва да се източи.
До колко се вдига, че решихте да я източвате?
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-вероятно разширителния съд трябва да се донапомпи, по-добре извикайте сервиз (като чета обясненията). Но дотогава доливайте вода до 0.8, няма нужда 1.2, вероятно котелът тръгва след 0.5 бара. И няма нужда да източвате като се вдигне налягането, предпазният клапан ще свърши рази работа, ако има нужда. Но единствената причина е спаднало налягане в РС
Halfdone - напреднал
@LazarGanev
Понеже аз лично не съм го виждал това, говоря по думи на баща ми, сега пак говорих с него. Налягането спадало до червеното, някъде 0.5 бара. Котелът тогава показвал знака за правене на гореща вода, обаче не работи и къщата е изстинала под зададената нощна температура. Бойлерът ми е на разстояние към 5-6 метра тръба Ф25 ППР в посока от котела. Доливал до 1 бар и котела тръгвал, затоплял си бойлера, след това започвал радиаторите. Малко след това налягането се вдигало до към 1.5 бара. Каза, че източвал 1 голям буркан 700-800мл до към 1 бар.
Значи грешката е моя, държи се на 1 бар, както е написано да се държи.
През 10-на дена се случва това - 2 пъти досега.

Исках да попитам дали е нещо, за което може да не викам хората от сервиза.


@ESPACE
Понеже е зададено да бъде на 1 бар, в бялата зона и затова го източва баща ми.

@Трифон П.Трифонов
Има си вграден да.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като е написано 1 бар препоръчително налягане не трябва да се абсолютизира. Спокойно може налягането да варира между 0.8-2.8 бара. Трябва да се донапомпи РС и всичко ще се оправи. Но не е работа за всеки, викайте сервиза за една профилактика, сигурно не е правена отдавна или никога.
Halfdone - напреднал
Инсталацията е пусната на 14 Декември, тогава си направиха настройките на котела и заработи за първи път :)
Ще се свържа с тях да дойдат тогава и да проверят.
Значи да не се вманиачаваме в налягането толкова, Мерси.
LazarGanev - "Велик майстор"
А, чакай, чакай! Ако е нов котела, вероятно нищо му няма! Съвсем нормално е налягането да варира с няколко десети. Като го направите на 1 бар, до колко вдига след нагряване?
Halfdone - напреднал
Чакай, че може и аз да съм се изказал неразбрано.
Проблемът е, че котела спира да работи 2 пъти нощно време (през 10 дена). Свети му идникацията за гореща вода, но той е "забил" като налягането му е към 0,5 в този момент. Къщата тотално изстинала.
След като е "забил" с налягане ~0,5, се долива до 1бар и си заработва. Прави си БГВ, връща се да топли радиаторите и налягането скача на 1.5. Тоест това долятото, идва отгоре. Долива се 0.5 и след малко старото 0.5 се завръща, така става 1.5.

Иначе докато загрява радиаторите не ми е правило впечатление да има някакво раздвижване.

Това ми е единственото логично обяснение:
Ако взима водата от радиаторите, за да топли серпентината, както си го представям аз и сигурно е така, можели заради по-дългия тръбен прът да се случва да падне налягането до ~0.5 и защитно да изключва котела?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 13, 2019 11:14 amHalfdone написа:
Това ми е единственото логично обяснение:
Ако взима водата от радиаторите, за да топли серпентината, както си го представям аз и сигурно е така, можели заради по-дългия тръбен прът да се случва да падне налягането до ~0.5 и защитно да изключва котела?
Виж сега, ти логично обяснение нямаш, защото не познаваш материята (и в това няма нищо обидно), затова слушай какво ти се казва. Сутрин на студена система правите налягането 1 бар и повече не се занимавате с глупости. Нека се вдига до 1.5, ако ще и до 2,5 да се вдигне - нищо не пипате! На другата сутрин всичко ще е наред. И моля те докладвай дали съм прав :)
ESPACE - майстор
Аз нали затова го попитах до колко се вдига, веднага ми стана ясно че правят някаква глупост. И вместо да се обадят да питат инсталатора почват самодейности и питане по форуми! Напомпете си котела при студена система до 1,2Bar-а и нищо повече не пипайте. Притеснително ще е ако налягането почне да се вдига над 2,5Bar-а.
Halfdone - напреднал
@LazarGanev
Така е, то ако ми беше ясно нямаше да питам :)
Той по принцип си седи на 1, както е и в момента и си работи. От 30 дена само 2 нощи се е случвало и се чудех се защо се получава това спиране.
Ясно, ще видя на студена система със сигурност колко е и ще коригирам ако трябва. :thumbs:

@ ESPACE
Като чуя за сервизната фирма и ми се изправят косите. Близо 20 дена ги чаках с готова инсталация на студено , за да дойдат за първоначалното пускане и да си подпечатат нещата, а пък представям си за нещо такова. Сега след вашите мнения, най вероятно няма да се налага посещението от техник, та не виждам нищо лошо да се пита първо.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: