Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не се продават, но има кондензни помпи, които по една тънка шлаухка нагнетяват конденза до по-висока канализация
Kondor1 - специалист
Проблемът е, че тръбата за канала е на около 4м от котела, който в момента е стар не-кондензен. Ако се сложи нов, трябва да се опъва някаква тръба или маркуч.
ESPACE - майстор
съб юли 11, 2020 5:05 pmKondor1 написа:
Имам няколко въпроса:
1) продават ли се още не-кондензни котли?
2) голяма загуба ли е откъм икономия, ако котелът не е кондензен? чувал съм, че става дума за 5% или нещо подобно
3) колко най-тънка може да бъде тръбата за изтичане на конденза?
Намират се още "изостанали".
Зависи какво разбираш под голяма? 5-10% е ако и двата работят в оптимални режими
И по 10-12 мм шлаух ще се оттича без проблем, оригинално е около 20мм светъл отвор.
liusien - специалист
съб юли 11, 2020 7:15 amESPACE написа:
Добре де, колко кубика вода на месец потребявате? Средно, за всичко.
Общо за месеца е различно... Има месец 12 кубика, има друг около 15 кубика... Наложил съм максимално ограничение на всякакви разходи! Не, защото съм такъв "тиранин", а защото искам да мога да платя сметките и да спя спокойно! В противен случай, те започват да се натрупват, а пари няма.... :sad:
liusien - специалист
съб юли 11, 2020 10:29 amAhmakov написа:
пет юли 10, 2020 11:30 pmliusien написа:
пет юли 10, 2020 7:02 pmESPACE написа:
Записвай разходомера и водомера всеки ден в продължение на седмица. После дай данните.
Разходомера е ясен - записвам го вече втори ден! Ама водомера за какво да записвам? Освен за топла вода, в къщи и по двора вода се лее и за какво ли не друго! Показанията няма да покажат нищо смислено! Може би най-добрият вариант щеше да бъде, ако съм монтирал водомер само за газовия котел! Тогава данните които щях да запиша, щяха да са най-верните! Но без такъв водомер, няма смисъл да записвам водата!
Да не се окаже, че поливаш доматите с хладка вода...Я си разгледай водопровода.
Хахахахаха........ Надявам се, че се шегуваш! :idea: Не, не поливам доматите, защото не съм садил. Нямам нищо засадено в двора - дори цветя, а когато пусна чешма навън, тече ледено студена вода!
liusien - специалист
Здравейте, майстори! Мина една седмица и сега сядам да ви напиша какво се случи през тези дни. Ходих в един от офисите на Овергаз за да се оплача от високите сметки, които получих последният месец. След като коментирахме какво се случва при мен, служителят там ми каза да затворя крана на газта, който е преди котела. Да запиша данните на разходомера и след 4-5 часа отново да ги запиша. Ако има теч на газ по тръбопровода, разходомерат щял да засече това, защото бил много чувствителен! Направих го, но уредът не беше отчел никакъв разход! Значи, няма теч на газ, който да се губи в атмосферата! На следващият ден се обадих в гаранционният сервиз на котела и помолих да изпратят техник, който да провери налягането на газта на входа на котела и да провери с газ анализатор работата му, както и да провери настройките на клапана за газ в него. Техникът дойде и нагледно ми показа какво е налягането... Беше 25,9 милибара. Въртя се и се рови в настройките на котела, като накрая ми направи разпечатка на данните. Ще кача снимки...... Каза, че котела работи перфектно и няма какво да пипа по него! Ядосах се и отново отидох в Овергаз... Накратко - предупредиха ме, че ако държа да ми сменят разходомера, щели да ми сложат временно друг, а този, който ме съмнява, че не работи коректно, щели да го дадат за проверка в лаборатория! АКО СЕ ОКАЖЕЛО, ЧЕ ТОЙ "НЯМА ПРОБЛЕМ", ТРЯБВАЛО ДА ЗАПЛАТЯ 85.00 ЛЕВА ЗА "ПРОВЕРКАТА"!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :evil: :x Нямам излишни 100 лева и на въпросният служител му казах, че ще изчакам новата сметка... Ако и тя е около и над 50.00 лева, ще стане скандал и няма да ги оставя на мира, докато не сменят този уред със друг, но предупредих, че няма да плащам никакви пари!!!!!!!!!!!!!!! Убеден съм, че ще кажат, че уреда им е "изправен" и ще ми искат парите!!!!!!!!!!!!!!! Лабораторията е на Овергаз!!!!!!!!!!.......... Ще ви напиша разхода на газ за тази седмица...

09.07.2020 г. начало на засичането - 00103,569
10.07. - 00104,939 - разход 1,37куб. метра
11.07. - 00106,732 - разход 1,793 куб. метра
12.07. - 00108,625 - разход 1,893 куб. метра
13.07. - 00110,133 - разход 1,508 куб. метра
14.07. - 00112,102 - разход 1,969 куб. метра
15.07. - 00113,764 - разход - 1,662 куб. метра
16.07. - 00116,100 - разход - 2,336 куб. метра

Общо, за една седмица, разходомерът е отчел разход от 11,161 куб. метра!!!.......... Не знам дали този разход е нормален... Ще изчакам да ми дойде сметката, пък... на късмет!!! :evil: Само да ви попитам - как ще ме посъветвате да постъпя? Аз искам СМЯНА НА РАЗХОДОМЕРА С ДРУГ, докато онзи пич от Овергаз ме успива, че щели да го дават на лаборатория и след това да ме рекетират за нищо!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x Какво да искам, за да не ме пускат по пързалката, а направо да сменят съмнителния разходомер???????
Ето и снимки на това, което ми даде сервизния техник.....

Прикачен файл

003.jpg
003.jpg (107.8 KиБ) Видяна 1202 пъти

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

001.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Техникът си е свършил добре работата и е документирал всичко както трябва, котелът работи перфектно, няма теч на газ по системата, а разходът е голям. За втори път се сблъсквам с подобен случай и не знам какво да се направи. В първия случай посъветвах клиента да настоява за смяна на разходомера, смениха му го и пак същото. Но каква е гаранцията, че и втория не е същия? Не знам - голям Х! Единственото, което ми идва на ум е да извикаш фирмата, която ти е изградила газовата инсталация, за да ти монтират контролен разходомер, за да си сигурен в разхода и тогава пак да умуваш.
fbr - майстор
По добре да даде едни 40 лева и да си сложи контролен водомер на котела, и всичко ще лъсне.
LazarGanev - "Велик майстор"
В първия случай, за който говоря, момчето плащаше по 600лв за отопление на етаж 100м2 + пристройка 20-30м2
vesel - специалист
Следя дискусията от чисто любопитство, не съм специалист, но възможно ли е в режим на покой газовия котел да консумира (изпуска) газ заради дефектен клапан, примерно?

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: