Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hammerhead - помощник
@Vanio_Toploto, при колко градуса изходящ топлоносител е най-икономичен един кондензен котел?

Имам един Висман Витоденс 200. Не е монтиран още, защото няма тръба до имота. Има дюзи и за метан и за пропан. Ще се ползва за резервно захранване на термопомпа и засега мисля дали да е захранен с пропан или с омпресиран метан.
Благодаря!
[/quote]

Защо не му видиш в книжката? Принципно по-ниска, по-добре. Западняците са фенове на подовото, та аз бих заложил на 40/30.
idealist - специалист
пон фев 04, 2019 8:56 pmГеорги767 написа:
пон фев 04, 2019 11:24 amKondor1 написа:
Как са ви сметките за газ този месец? Пишеше, че сменили начина на изчисление. Струва ми се, че има 10-15% реално повишение, но не помня добре колко студ имаше през януари. Декември май беше по-студен като цяло, а сметката беше с 10-20лв по-ниска.
Малко на горе, ама зависи на кои доставчик.Сега и с това преобразуване от кубик в мегават,че какво му беше на кубика.
Заради нЕ'кви изисквания на Брюкселските джендъри. Да сме се чувствали по-защитени ! Абе, педалска работа !
Здравейте! Не знам дали тук е точното място за питането ми, но се надявам някой да помогне с мнение. Става въпрос за сметка за газ за февруари. В дадения апартамент е живяно първите ден и половина от месеца, а след това е ходено 4-5 пъти през месеца, в които е ползвана само топла вода в ограничени количества, без да се пуска отопление. През останалото време котелът е бил изключен, но не и от тока централно, за да е активна защитата против замръзване, както е според инструкциите. Въпреки това е отчетено потребление от 0,338336 Mwh за 33,24 лева. На мен това ми се вижда много на база липсата на реално живущи през месеца. При всяко пускане на котела след дни без работа разходва ли се повече количество газ? Или може да има някаква повреда, която реално го кара да харчи повече? Марката е Ferroli Domiproject F24, поставян е 2015 година, а последно е обслужван технически в началото на тази.
Kondor1 - специалист
Ако при тези 4-5 ходения котелът е включван да топли и е работил някой друг час е възможно да навърти. Като е изстинало е работил на пълна мощност през цялото време.
Последна промяна от Kondor1 на ср мар 06, 2019 2:49 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Този котел ако работи на пълна мощност постоянно може да ги изхарчи тези пари за 24 часа
hammerhead - помощник
ср мар 06, 2019 1:42 pmLazarGanev написа:
Този котел ако работи на пълна мощност постоянно може да ги изхарчи тези пари за 24 часа
Без да съм велик майстор 🤣 мога да потвърдя.
ESPACE - майстор
Това че котела е работил на 1 и 2 февруари не значи че само тези два дена са включени в консумацията. Може разходомера да е засечен на 29.01 например и това да е сметката за 4 дни. Моя разходомер го засичат обикновено точно два дни преди края на месеца.
vesel - специалист
След повече от 13 години непрекъсната работа, котелът Минимакс най-накрая даде дефект :-D
Забелязах, че губи вода. Допълвам системата (когато е изстинала водата) до 1bar. Като почне да подгрява, сравнително бързо вдига налягане и малко преди 3 бара отваря предпазния клапан и изхвърля известно количество вода. След изстиване се вижда, че налягането е 0,6 бара:
Изображение

Пак топлим >>>
Изображение

Стигаме до това състояние на налягане и температура, когато термостата изключва котела >>>
Изображение

Как мислите, къде е проблема? Разширителен съд?
Halfdone - напреднал
Здравейте, опитах се наскоро профилактично да затопля водата в бойлера на повече от 60 градуса, но това е макс-а, който може да се зададе.
Има ли някаква допълнителна настройка или толкова си може?
Котел - Immergas Victrix Tera 24

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: