• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Лазаре, каква информация да дам още? Казвам веднага, само ми очертай рамки. Общо взето нещата са както си ги представяш - радиаторите са с различен брой глидери, руски, български, високи, ниски. Има и с по 8 глидера на не знам каква височина, ама не е много. Да, не всички радиатори работят (около 3-5 броя). Бяха доста повече, но от тази година ги подменяха, промиваха. Възможно ли е да се настроят две по-малки степени - 80 и 200 кв? Още утре звънкам на фирмата, която го е монтирала. Аз лесно ще ги питам дали може, но предполагам какво ще ми кажат.
КПД на този котел казваш е ниско :? Брей, а толкова хвалят човека, който го е избрал и издействал на времето ...
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами вероятно не, тези горелки обикновено са с 2 степени - 50% и 100%. чугунен котел какво КПД да ти изкара, това е морално остаряла техника. Между другото се продават 2 такива - 100кВт и 50кВт на безценица. Аз бих поставил един кондензен 100кВт и бих сменил чугунените радиатори, ама ако има кой да плаща :)
Лазаре,някакъв коментар за отоплителната инсталация и настройките на котлето
LazarGanev - "Велик майстор"
Настройките не мога да коментирам, общата мощност на радиаторите не е зле, не знам как са разпределени, но ощо взето не е толкова зле
Благодаря за отговора !
На първия етаж са два радитора 120/50 , един 60/60 двата руски и едната лира котлето е на първия етаж. Прочел съм почти цялата тема и благодаря, радиаторите са последователно и от теб научих как да регулирам секретните кранове =D> .А за котлето , фирмата която ми доставя газ ....
а за нашия град е само тя
andy_forresite - майстор
LazarGanev написа:
... Аз бих поставил един кондензен 100кВт и бих сменил чугунените радиатори, ама ако има кой да плаща :)
Засега няма пари за обновяване. При наличие на възможност ще те имам предвид. Но да знаеш че работата ще е много :) Голяма бъркотия от железни тръби. Според мен неизолираните тръби по 4-5 цола на приземния етаж (там си е 20° зимата) "помагат" на горелката да не гасне толкова често.
Защо отговарящия за това оборудване ме убеждава, че на 60 гр настройка за водата харчи повече газ отколкото на 75-80°? Работела повече на втора степен, в което не виждам логика :? КПД имаш ли представа къде мога да го видя или направо ако знаеш колко % е ?
LazarGanev - "Велик майстор"
КПД го пише в паспорта, за чугунен котел е не повече от 85%, за стенен конвенционален котел - до 92-93%, а за кондензен котел - до 99%. Но друго предимство е плавната модулация 20-100кВт.
Здравейте,
Наскоро купих апартамент в който има газова инсталация от 8 години.Никога преди не съм се отоплявала на газ. След първата седмица установих, че всяка сутрин в хола(където се намира и котлето) мирише на газ, вечер като се прибера също и докато съм в хола вечер има моменти в които се усеща отново миризма на газ. Обърнах се към Овъргаз ( откъдето е закупено котлето но не е в гаранция вече), да изпратят техник за проверка защото много се притесних. Техника дойде с уред за засичане на изтичане на газ провери и установи , че няма такова. Обясних му, че сутрин и вечер има мирис и то дотолкова , че трябва да проветрявам , но той държеше че няма проблем. Определено бързаше да напусне апартамента , аз неможех да повярвам ,че просто така ще остави нещата инастоявах да ми каже какво трябва данаправя. Каза ми единственно , че мога да поискам проверка на тръбите за якост и плътност.
Моля , преди да пристъпя към това изпитание на тръбите да ми кажете каква е тази процедура и как се извършва и дали да се обърна отново към тях или да ми препоръчате фирма от ковто сте доволни, защото техника който ме посети не прие никак сериозно проблема.
Благодаря предварително.
ESPACE - майстор
Ако има пропуск на газ той ще е постоянен, не само сутрин и вечер. Газсигнализатора, който е ползвал техника отчита толкова малки пропуски, каквито вие никога няма да усетите с обонянието си.На нещо друго ви замирисва вероятно.
Миризмата е на газ и е доста силна, наистина имаме сериозен проблем с това.
Не съм само аз , дъщеря ми също я усеща, когато имаме гости те също са я усещали.
Определено има изтичане.
Ако някой има идея наистина какво трябва да предприема и към кого да се обърна с изключение на Овъргаз, моля да сподели.
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: