• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Takezo Sensey - модератор
За Н500 мощноста е някъде около 150-160 вата , при изходяща температура на водата от котела 70 градуса , и да влезе в радиатора с температура поне 60-65 градуса.

Сега ако заФана пак "моята" логика за 65 вата на кубик , изчислявам 45 глидера :wink: , и това за темп. в помещението 20 градуса.
А 20 градуса си е меко казано студ ...да спомена само и че в момента навън е доста "топло" .

Ако стане като преди , 3 дена ... :| трябва да имаш малко мощност в "запас" :idea:

Щото вече е ясно че и в Хола 65 вата на кубик не са ти достатъчни .
Мое мнение е че трябва да добавиш още по , 5 глидера на радиатор или общо 10 за помещението .По този начин ще имаш и така наречения "запас" от мощност за по студени дни.

Много важно е и това дето написа Лазар ...нЕма как една фи 16 да ти захрани 2 точки .
EmoZ - специалист
takezo написа:
EmoZ написа:
номиналната мощност ....... начин на свързване - горе-долу (на кръст), горе-долу (едностранно);
:)
ЕмоZ я сподели с нас невежите :

1- какво е номинална мощност

2- защо така с радиаторите : "ЕДНОСТРАННО"

:?:

:? :? :?

Големината на топлинният поток, която отоплителните тела отдават зависи от конструкцията им и от експолатационните условия (Qн).

Опредлянето на Qн става експериментално в лабораторни условия, които са уеднаквени чрез нормите ISO/TC 116 и EN.
За нормални условия за изпитване и работа са приети:
- свободен монтаж на тялото до гладка стена;
- температура на околния въздух 20С;
- топлоносител вода - постъпващ в горната част на тялото и излизащ от долната;
- температура на топлоносителя на входа 90С, а на изхода 70С (т.е. средна температура 80С).

Топлинната мощност при тези условия се нарича НОМИНАЛНА - Qн.

Начина на свързване на отоплителните тела също влияе на мощността на отдавания от тях топлинен поток. Има различни начини на свързване:
- горе - горе;
- долу - долу;
- горе - долу (на кръст);
- горе - долу (едностранно).

Мисля, че това е ясно и нема нужда да ти ги рисувам.

Успех.
Takezo Sensey - модератор
:-D , даммм всичко е ОК .

Благодаря много . :wink:
ror - специалист
EmoZ написа:
415 nm3, при 92% КПД на котела чинат точно 3550.74 kWh, т'ва за 15 дни (360 часа), означава, че средната полезна топлинна мощност на изхода на котела за тоа период е 9.863 kW. Което за котела ич не е невъзможно.
Сигурно се шегуваш, какъв е тоя апартамент бе, та да трябват постоянно 9кВ ежечасно нон-стоп. Възможно е, ако радиаторите са му отвън по фасадата :? Ако работиш в Топлофикация може да са ти нормални киловатите :-D
strelec - специалист
EmoZ написа:
- температура на околния въздух 20С;
- топлоносител вода - постъпващ в горната част на тялото и излизащ от долната;
- температура на топлоносителя на входа 90С, а на изхода 70С (т.е. средна температура 80С).

Топлинната мощност при тези условия се нарича НОМИНАЛНА - Qн.
Да ви попитам, как правите тези 20 [*С] разлика м-ду входа и изхода? При мен крановете са отворени на пълно, а секретните на 2,5 оборота и разликата ми е 7-10 градуса на различните радиатори. Радиаторите са свързани на кръст-горе топла вода, долу студена. Казаха ми да не ги притварям повече. Не знам дали е вярно и за това се допитвам до вас.
joropet - напреднал
ror написа:
EmoZ написа:
415 nm3, при 92% КПД на котела чинат точно 3550.74 kWh, т'ва за 15 дни (360 часа), означава, че средната полезна топлинна мощност на изхода на котела за тоа период е 9.863 kW. Което за котела ич не е невъзможно.
Сигурно се шегуваш, какъв е тоя апартамент бе, та да трябват постоянно 9кВ ежечасно нон-стоп. Възможно е, ако радиаторите са му отвън по фасадата :? Ако работиш в Топлофикация може да са ти нормални киловатите :-D
Не го разбрах тънкия намек, но ще ти дам моя КИН за еPay като дойде сметката :lol:
EmoZ - специалист
takezo написа:
За Н500 мощноста е някъде около 150-160 вата , при изходяща температура на водата от котела 70 градуса , и да влезе в радиатора с температура поне 60-65 градуса.

Сега ако заФана пак "моята" логика за 65 вата на кубик , изчислявам 45 глидера :wink: , и това за темп. в помещението 20 градуса.
А 20 градуса си е меко казано студ ...да спомена само и че в момента навън е доста "топло" .

Ако стане като преди , 3 дена ... :| трябва да имаш малко мощност в "запас" :idea:

Щото вече е ясно че и в Хола 65 вата на кубик не са ти достатъчни .
Мое мнение е че трябва да добавиш още по , 5 глидера на радиатор или общо 10 за помещението .По този начин ще имаш и така наречения "запас" от мощност за по студени дни.

Много важно е и това дето написа Лазар ...нЕма как една фи 16 да ти захрани 2 точки .
Ха хааааа, бате ти съвсем пощуря, прочети предишния ми пост:

1. 150-160 W на глидер Н500 е при режим 90/70С, а при 65/'на колкото дойде' мощността е съвсем друга - така, че к'во точно смяташ;
2. Жорето още никъде не казал в коя стая колко е височината на радиаторите, така че откъде ги измисли то Н500 - к'во пак смяташ;
3. с тия 65 W/m3 нищо не правиш (отдавна съм ти го казал, ма ти си продължаваш упорито), 'щото са пълна глупост, както и сам си се коригирал, та си му дал от теб по още 5 глидера на радиатор - сигур си верваш - как ги сметна;
4. 'запас' - пълни глупости, всяка отоплителна инсталация се проектира така, 'щото да осигури нормативния комфорт (точно определена температура според предназначението на помещението) в отопляваните помещения при точно определена външна изчислителна температура (външната изчислителна температура е еднозначно обвързана с климата където се намира сградата), всички битови отоплителни инсталации се оразмеряват с някаква неосигуреност, в сгради с особено предназначение отоплителните инсталации се оразмеряват с нулева неосигуреност, като за външна температура се взима 'абсолютния минимум' на температурата на външния въздух (за Софето е -27). Защо не се отразмерява по абсолютен минимум (предвиждам ти въпроса), 'ми 'щото инвестициите по изграждане на инсталацията 'ше идат на 2-3-4 пъти и 'ше се увъртиш у глидери и трЪби - аз тъва сичкото го бех писал некъде по повод на твойте ватове на кубик;

ииии 5-то. но не на последно място, кат не ги чуваш тия работи пиши, питай и чети, винаги ше ти отговора, ма недей да плескаш тъпни на други пичове, дет' знаят колкот' тебе, но немат тъва самочувствие, че некой 'ше земе да те послуша и да се вкара в приключения;

Успех.

п.п.
6. ааа добре, че го видех: колко точно може да мине през ф16 съм го сметнал и написал в една друга тема (ма ше ти извада линка да го прочетеш), а колко 'точки' могат да се вържат зависи единствено и само от техната топлинна мощност и от - от какво - ами от начина на регулиране на мощността (но това е тема за друг път)
Takezo Sensey - модератор
joropet написа:
ллли отопление, към който са свързани четири радитора, два по 14 глидера(височина 50 см) за помещение от 40м2, Прилагам планллл
Е те това го е писал "бате ти" Жорето.

И на децата е ясно че H500 не дава 150-170 вата , но и това го пише по нета ...

Там пише че и е на темп. 60 градуса , ама то най само Жорето им вЕрва ...

уфф не ща да споря , помагай на човека с каквото можеш ...
Моята система си работи перфектно и при 65 вата на кубик :wink:

Някой Велик философ е изчислил системата най вероято по НОМИНАЛНА мощност по някакъв световно неизвестен начин - и ето резултата ....

...външна изчислителна температура :? , направо онемЕх - предполагам знаеш че е константа ...термини , термини яко теория ...

Ама на Жорето пак му е студено :wink: , и със 65 вата на кубик :? което си е множко .


Та аз няма да пиша повече в темата да няма излишен спам .
Последна промяна от Takezo Sensey на пет яну 16, 2009 12:51 pm, променено общо 1 път.
joropet - напреднал
Хора, easy бре.

takezo, сега забелязах, че ватовете, които си дал са 65, а не 60 и аз съответно през цялото време си говоря за 60. В тоя ред на мисли на 60W са правени изчисленията за стаите и на тяхна база увеличих глидерите, но вече е късно за смятане.

В началото на поста дадох височината им, а именно 50 см или както виe пишете H500.


Не знам вече, надеждата ми остава в "скопяването" на котела, както се изрази Лазар, но на колко е въпроса-20 или нагоре?

Поздрави,
Бат ви Жоро

П.С. Довечера ще проверя, но по спомени от колектора тръгват отделни захранвания, т.е. няма допълнителна точка след него.
Takezo Sensey - модератор
joropet написа:
Хора, easy бре.
Няма проблем , е така си приказваме "глупости" , не ща да налагам мнение . Не съм спец .
Споделям това което съм чел , и изградил в къщи .

Спецовете нека се изкават но малко по така елементарно че аз не вдевам , и май не само аз . :wink:

Жоре "моите" 65 вата съм си ги изсмукал ...
Е така си ги пиша ...
Не ме слушай ама иЧ начи :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: