Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Звъни в колцентъра на Бош
Здравейте,
след всичко прочетено по темата,не открих отговор на проблема ми отскоро.Преди 2 години закупих 100кв.м. апартамент с изградена отоплителна инсталация на газ с котел Radiant RBS 24E /двуконтурен/,до скоро може да се каже,че нямах никакви проблеми,а и сметките прилични,най-високата беше 215лв по-миналата зима.Та на въпроса,по скоро проблема-при малко по-силен вятър котела гасне,пали гасне и дрънчи,при спокойно време никакви проблеми.....
ср ное 28, 2018 12:41 pmmilkony написа:
Здравейте,
след всичко прочетено по темата,не открих отговор на проблема ми отскоро.Преди 2 години закупих 100кв.м. апартамент с изградена отоплителна инсталация на газ с котел Radiant RBS 24E /двуконтурен/,до скоро може да се каже,че нямах никакви проблеми,а и сметките прилични,най-високата беше 215лв по-миналата зима.Та на въпроса,по скоро проблема-при малко по-силен вятър котела гасне,пали гасне и дрънчи,при спокойно време никакви проблеми.....
Я погледни на предната страница!

Здрасти Шопе!
ср ное 28, 2018 2:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 28, 2018 12:41 pmmilkony написа:
Здравейте,
след всичко прочетено по темата,не открих отговор на проблема ми отскоро.Преди 2 години закупих 100кв.м. апартамент с изградена отоплителна инсталация на газ с котел Radiant RBS 24E /двуконтурен/,до скоро може да се каже,че нямах никакви проблеми,а и сметките прилични,най-високата беше 215лв по-миналата зима.Та на въпроса,по скоро проблема-при малко по-силен вятър котела гасне,пали гасне и дрънчи,при спокойно време никакви проблеми.....
Я погледни на предната страница!

Здрасти Шопе!
Няколко пъти,но при мен няма удължаване на комина и не е по-дълъг от 60-70см целия комин :(
ср ное 28, 2018 3:45 pmmilkony написа:
...
Няколко пъти,но при мен няма удължаване на комина и не е по-дълъг от 60-70см целия комин :(
Ми направи му някакъв заслон на тоя комин! Първо един експериментален. Закрепи един кашон, така че изхода на комина да е вътре, а кашона отворен само надолу.
После пия виртуално уиски.
Ако не стане, няма да пия неска, че съм на работа.
ср ное 28, 2018 3:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 28, 2018 3:45 pmmilkony написа:
...
Няколко пъти,но при мен няма удължаване на комина и не е по-дълъг от 60-70см целия комин :(
Ми направи му някакъв заслон на тоя комин! Първо един експериментален. Закрепи един кашон, така че изхода на комина да е вътре, а кашона отворен само надолу.
После пия виртуално уиски.
Ако не стане, няма да пия неска, че съм на работа.
Ако удариш едно рамо,може и да не е виртуално уискито,но тази ти идея,отпада,нямам достъп до изхода,трябва алпинист,на 7 етаж съм,но на самия ъгъл/коляно/ на комина има 2 врътки,които се въртят трудно,но имат посока и надпис close на едната,между комина и котела има и една ръчка с надпис от 1-4 и се върти хоризонтално,не намерих никъде описание,а каквото намерих като схеми тези неща липсват
ESPACE - майстор
Трябва да почистиш вентилатора, ако не помогне смяняш пресостата. Сега ако ме попиташ и как да го направиш това по-добре звъни на сервиза. Не бутай диафрагмата между котела и комина, в твоя случай трябва да е на позиция 3.
Последна промяна от ESPACE на ср ное 28, 2018 4:25 pm, променено общо 1 път.
ср ное 28, 2018 4:14 pmmilkony написа:
...
Алпинист съм /пещерняк, по точно/, но вероятно няма да се наложи подобна работа.
На твое място бих разглобил. Особено щом предишни сезони не е имало проблем.
Иначе техник.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Кат каза алпинист... Как може да си поръчвате нагреватели в улуците кат завали сняг??
ср ное 28, 2018 4:30 pmn_a написа:
Кат каза алпинист... Как може да си поръчвате нагреватели в улуците кат завали сняг??
Питаш как се поставят ли? Верно, че първо се поръчват.
Не съм се интересувал от особености на такъв монтаж, но от гледна точка на височинна работа, не е проблем. Може дори да не се налага работа на въже, а само с осигуровка.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: