Най - вълнуващия въпрос зимно време.
feikot - специалист
Абре хора,кви лопати кви глупости бе...Тука (уж) сме се събрали една идея по-интелигентни хора,които разчитат къде повече,къде по-малко на ръцете си. Гледам да си правя повечето неща сам,ел,ВиК,топло,изолации вън,тавани вътре. Питам за котела,защото здравия разум и логиката казват,че за да не усещаш липсата на топла вода с двуконтурен при къпане и миене едновременно, то същия трябва да бъде с висока максимална мощност,което пък е води и до по-висока ниска,което пък от своя страна не хармонира с изискванията за подово отопление... Аз съм решил за себе си благодарение на мненията от форума и на приятели реални ползватели,че ще е едноконтурен с обемен. Такава и инсталация за топлата вода съм прекарал,като даже за кухнята ще е с отделен малък бойлер,защото чинии се мият от дъжд на вятър на ръка,основно с миялна. Бойлера само за къпанье. Единствено се чудя дали си заслужава да го взимам с 2 серпентини и солар или да си джътка на газ и лятото,щото ако опира до 20-30 лв. на месец газ,инвестицията за солара се обезмисля. А вярно ли е,че пак се канели да вдигат газта тия гадове ?
Фейки, освен мощността на двуредовия, линията за БГВ им е 1/2, та и от това страда дебитът.
На единичката е повечко, та количеството БГВ е наистина на корем, особено със стартовите подгрети в обема на Бойлерът. Приказката за 2,3,4,5 в 1 си е вярна. Кой не е имал Юнга, закачена на някоя миФка?
То Соколчето им ортува, ама они си знаят друго. 100л при него не свършват.
Yozko - напреднал
пет яну 09, 2015 7:50 ambranko_d написа:
Здравейте,

имам следния проблем. Преди 2 години сложих на котлето ми Висман стаен термостат Computherm Q7 RF и съм много довелен. От известно време на сам обаче приемника се изключва и трябва да го следя и да го включа ръчно. Смених батериите на предавателя, ни нищо. Като го включа ръчно приемника работи около 1-2 дена и пак се изключва.
Къде може да е проблема?

Благодаря
Колега темата е много стара, но дали имаш спомени как се оправи термостата понеже от няколко дена насам и при мен го има същия проблем.
Ще помоля и други запознати с този проблем да помогнат.
Благодаря ви.
Здравейте група нов съм и не съм запознат с газовите котли!
Имота има Котел Бош.
Задавам му 60градуса за радиаторите но не тръгва горелката…
За топла вода си пали!
Къде какво трябва да направя
Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами задай по-висока температура на стайния термостат :cool:
Здравейте. От скоро съм на газ и парно. Отоплявам етаж от къща около 100 кв.м. с 103 глидера Х500 и лира 600 w. Жилището е частично изолирано отвън и отвътре изцяло на тавана. Котела е Бош 2300 i w настроен на 45 гр на водата. Работи постоянно и поддържам 23 градуса дневна температура, като при достигане на тази температура се изключва макар и това да е рядко. Искам да попитам ако монтирам външен датчик дали ще улесня котлето и то ще заработи още по добре. Вчера е изгоряло 6 кубика газ, но като знаем че не беше студено.
vesel - специалист
А имаш ли управление към котела? Защото самото то, посредством достъп до метео информация от интернет, може да управлява в зависимост от външната температура.

Само задавам уточняващ въпрос. На мен ми е малко мътна тази регулация по външна температура и не съм пробвал.
нед ное 28, 2021 11:21 pmvesel написа:
А имаш ли управление към котела? Защото самото то, посредством достъп до метео информация от интернет, може да управлява в зависимост от външната температура.

Само задавам уточняващ въпрос. На мен ми е малко мътна тази регулация по външна температура и не съм пробвал.
Стаен терморегулатор на он оф режим - съвсем обикновен, но се справя доста добре. Евентуално с монтирането на външната стена на сградата и към котлето предполагам, че ще се получи с такъв датчик. Но все пак търся мнение от специалисти.
LazarGanev - "Велик майстор"
Външен датчик + он/оф стаен термостат не могат да заменят напълно който и да е от модулиращите термостати на Бош. Не разбирам защо си го причинявате (или ви го причиняват) това, да не се ползва оригинално устройство на фона на не малката инвестиция. А конкретно на въпроса - с външен датчик би могло да е малко по-добре, но би могло да е много по-зле в зависимост от това колко добре се налучка работната крива.
пон ное 29, 2021 7:45 amLazarGanev написа:
Външен датчик + он/оф стаен термостат не могат да заменят напълно който и да е от модулиращите термостати на Бош. Не разбирам защо си го причинявате (или ви го причиняват) това, да не се ползва оригинално устройство на фона на не малката инвестиция. А конкретно на въпроса - с външен датчик би могло да е малко по-добре, но би могло да е много по-зле в зависимост от това колко добре се налучка работната крива.
Здравей Лазар. Благодаря, че ми съдействаш с казуса. Какъв модулиращ термостат би ми препоръчал и с него ще ми бъде ли необходим външен за котлето.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: