Най - вълнуващия въпрос зимно време.
idealist - специалист
Опиши с няколко думи какъв е този специален, двуконтурен бойлер, че и от Англия, изискващ определено място.
idealist написа:
Опиши с няколко думи какъв е този специален, двуконтурен бойлер, че и от Англия, изискващ определено място.
Нищо специално няма, просто не знам дали няма разлика в стандартите на газовите исталации. Например при тока, британците са стандартизирали напрежението в мрежата на 240 волта, докато в Европа е 220 (едно захранване наскоро ми изгоря така, нищо че уж от 2003-та трябва да са уеднаквени на 230 волта с +/-10% диапазон).
idealist - специалист
Прословут бойлер.
Здравейте искам да попитам за мнение за газов кондензен котел Термет ecocondens 3.9-24 kw. пише че е произведен в полша
подходящ ли е за 80 кв жилище радиатори 3 броя панелни радиатори 200см х 60см ,1 брой 140 х 60 см, и 1 бр.120х 60см и лира .
И като цяло качествен ли е ?
LazarGanev - "Велик майстор"
NikolayIliev написа:
Здравейте пичове!

1. Мисля да взема двуконтурен бойлер, бихте ли ми препоръчали марка и ватове необходими за такова помещение. Имам оферта от строителя за Viessmann Vitodens 100-W, не са написали колко вата е но е двуконтурен, така че предполагам става въпрос за 4,7 - 26 киловатовия модел, подходящ ли е този модел според вас за описания апартамент?

2. Мястото оставено за бойлер е в ъгъла на хола, дали е възможно да се постави външно, имам тераса точно зад тази стена до където могат да се удължат тръбите. Ако да, оскъпява ли се проекта значително (трябва ли специален бойлер)?

3. Имам възможност да си взема бойлер от Англия, където ми се струват по-евтини. Дали би паснал за инсталация в България и колко би оскъпило инсталацията, ако има някакви разлики?

4. Споделете мнение за готвене на газ, още не съм решил как да обзавеждам кухнята и се чудя дали да взимам газива фурна и котлони или да са на ток. Интересувам се главно от месечните разходи и поддръжка.

Благодаря предварително! :partyman:
1. Да речем - да
2. Не ти препоръчвам
3. Няма кой да ти го узакони и поддържа
4. Каква месечна подръжка на котлоните? Препоръчвам ти да не се отказваш от котлони на газ
Здравейте отново да си задам въпроса моля .
Искам да попитам за мнение за газов кондензен котел Термет ecocondens 3.9-24 kw. пише че е произведен в полша
Качествени ли са тази марка газови котли и задължително ли е инсталацията на стаен термостат ще доведе ли до
икономия на газ?
sveto - специалист
Здравейте, заел съм се с изграждането на локално парно на етаж от къща. Очакваме газификация евентуално догодина, така, че идеята ми е да сложа временно едно котле на дърва за тази зима, а после да добавя газовия котел. Взел съм панелни радиатори. Два по 4KW, един 4.5KW и два малки по 1,3KW. За всеки радиатор ще пусна отделни тръби с Ал вложка от колекторите. Имам обаче един въпрос относно диаметъра на тръбите. Решил съм да захраня големите радиатори с ф20, малките с ф16. В магазина продавача ме разубеждава, че кранчетата на радиаторите ограничавали дебита и нямало смисъл да пускам ф20, а да захраня с ф16 всички радиатори. Според това, което прочетох във форума мошността, която може да пренесе ф16 е по-малка от нужната за тези радиатори. Ще съм благодарен, ако някой от специалистите тук изкаже мнение, че вече стигам до купуването на тръбите, а се колебая какви да бъдат.
sveto - специалист
Днес и в друг магазин ми казаха да пускам към всички радиатори ф16 и сериозно се замислям по въпроса...Някой от форума ще даде ли компетентен съвет?
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз ще помоля да не превръщаме всяка тема в говорилня. Това не е тема за обсъждане на тръби, радиатори, магазинери или пък техните майки :cool:
sveto - специалист
Съжалявам, ако задавам въпроса в неправилната тема, ако не е уместен ще го изтрия. Между другото, г-н Ганев, надявах се точно от вас да получа отговор, защото прочетох цялата тема и научих много неща от вашите мнения.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: