Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
Каква е идеята за UPS + газ? Да се отоплява при дълго време без ток ли?
На места с лошо електро, но добро газо, мислиш ли, че токовите намигвания се отразяват добре на любимият ми котьол?
Лично, мога да се топля с газ или дърва, около седмица, от UPSa. Същият и защитава, донякъде, оборудването.
sokolov.91 - специалист
съб окт 19, 2019 6:27 pmESPACE написа:
Нека е поне 150W. Иначе няма никакви проблеми. Контролера е с импулсно захранване. помпата и вентилатора са с електронно честотно. Реално на нищо не му трябва идеална синусоида.

Ето това мнение ако е вярно. Директно си поръчвам един APC Back - UPS за компютър от ОЛХ за 50 кинта и съм аз.
LazarGanev - "Велик майстор"
Пробвай и пиши :)
Той май са шегува. Само не помня дали имаше подобно устройство.
Старото ми нещо прикади, та заприходих ново. Много съм доволен. Пали с леко изскимтяване Грейкото. Съвместява са и с фотоволтаици. От наблюденията и съответните "замервания", установих че в зареждачката има вкаран някакъв интелект.
sokolov.91 - специалист
Нямам ЮПС. Обаче отдавна си мечтая да си имам под ръка един бензинов генератор. И тая седмица има в ЛИДЛ на Parkside за 350лв. Та много се замислям...
пон окт 21, 2019 9:12 pmsokolov.91 написа:
Нямам ЮПС. Обаче отдавна си мечтая да си имам под ръка един бензинов генератор. И тая седмица има в ЛИДЛ на Parkside за 350лв. Та много се замислям...
Купи ли Парксайда, Соколов?

Моя проблем, при отоплението на газ е, че още нямам газ. Не ме свързват бе, да ги....Даже и искане попълних и им го връчих, оня ден, след като, не знам вече колко месеца, съм платил такса присъединяване от 582 пари.
Те тия ли са следващите, дето трябва рушвети да даваме и маси да им са слагат, след тошовите, дето телефони прекарваха. То си беше привилегия.
sokolov.91 - специалист
вт окт 29, 2019 12:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон окт 21, 2019 9:12 pmsokolov.91 написа:
... Купи ли Парксайда, Соколов?
Ами не. Жената не даде. :lol:
Искала нов килим каза. :?
В работата миналата седмица обаче смениха старите ЮПСи на компютрите APC BACK-UPS с нови. И мисля да взема един от старите да видя как ще му се отрази на котела. Наскоро ESPACE подхвърли, че нищо нямало да му има...
вт окт 29, 2019 3:40 pmsokolov.91 написа:
...
В работата миналата седмица обаче смениха старите ЮПСи на компютрите APC BACK-UPS с нови. И мисля да взема един от старите да видя как ще му се отрази на котела. Наскоро ESPACE подхвърли, че нищо нямало да му има...
Соколе, пробва ли синевата с АПСто?
Моя проблем почна да са разрешава. Неска (неделя), преди обед, чувам нетипичната работа на специализирана техника, откъм моя дувар. Излизам и ко да гледам- копаят за сръзката с така лелеянота синя топлина. Скоро очаквам пуск.

И, Соколе, да си купиш оня Парксайд! Вероятно няма да ти тряба много, но пък мечтите тряба да са гасят.
sokolov.91 - специалист
нед ное 03, 2019 11:49 amТрифон П.Трифонов написа:
вт окт 29, 2019 3:40 pmsokolov.91 написа:
...
Соколе, пробва ли синевата с АПСто? ...

Ами не ми върви на мене с това резервно захранване. Ни генератор, ни ЮПС... От както го написах тоя пост за ЮПСите на работа не съм ходил на работа. Прецаках кръста и излязох в болничен. На работа съм в сряда. До тогава ще са ги разграбили старите ЮПСи 100%. :sad:

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: