Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пет яну 17, 2020 5:14 pmkiril.st написа:
Сега въпроса е как да го накарам да работи в долна граница с възможно най-малко прекъсвания.
С буфер :idea:

Това за конкретния ти въпрос. Инак си балансирай системата и накарай котела да работи с 40-45 гр на водата и да ти е топло без да изключва. Това може да стане и с добавяне на ребра/радиатори.
Ти сам си споменал, че системата ще се развива. То си има номинал и всичко което е извън мин и макс за системата си е извън параметрите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Поздравяваме Ви , че избрахте газов котел Termet от Топломакс ООД .
Ние Ви предлагаме качествен, модерен, икономичен и екологичен продукт, отговарящ и покриващ и най-високите изисквания на Европейските стандарти.
Добре де, остави инсталаторите, потърси ли съдействие от вносителя? Според него нормален ли е този разход и това поведение?
пет яну 17, 2020 6:03 pmLazarGanev написа:
Добре де, остави инсталаторите, потърси ли съдействие от вносителя? Според него нормален ли е този разход и това поведение?
Не разбрах само, покрива ли минимума за инсталацията в момента? На каква температура на водата според теб ще е най-добре да се ползва? То е ясно, че максимума е в пъти повече... Иначе от отговорите на инсталаторската фирма ми стана ясно, че няма да получа кой знае какво съдействие. Другата седмица смятам да се свържа с фирмата вносител и да попитам дали има възможност за регулиране на някои параметри!
fbr - майстор
Щом при 50 градуса на водата не изключва нито от стаен нито от температура на водата, значи топлозагубите Ви са над минимума на котела. Котела няма какво да го бутате. Изолация му е майката.
ESPACE - майстор
пет яну 17, 2020 6:28 pmfbr написа:
Щом при 50 градуса на водата не изключва нито от стаен нито от температура на водата, значи топлозагубите Ви са над минимума на котела. Котела няма какво да го бутате. Изолация му е майката.
Най накрая едно адекватно мнение. Па голям бил, па затова горял повече, буфери. Глупости.
Как е изолацията на таваните?
Ми той човека си има 10см изолация, 20 ли да я прави? :cool:
Моделът се предлага в 3 мощности - 20, 25 и 35кВт и ако аз бях инсталатор щях да сложа 20кВт, ама вероятно щот съм тъп и не разбирам :? . Не разбирам и каква е ползвата от подобна газификация, след като на ток с ел конвектори и инвестицията щеше да е по-малка, и месечните сметки по-ниски, и логистиката по-лесна, и комфортът по-добър? Ами кво да правя - тъп съм и не схващам :)
Последна промяна от LazarGanev на пет яну 17, 2020 7:45 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Виж, аз не съм против да си бодне един котел 2-12 ама ако разхода му остане същия ще платите ли експеримента?
Момчета, не се карайте за глупости! Кажете ми само 126 глидера H600 покриват ли минимума от 4кв,колкото го дават по книга и на каква температура на водата??? Съдейки по работата му при 50гр. според мен-явно да! За първа зима сме на газ и мисля, че е нормално да задам въпроси за правилната работа на машинката като гледам месечните сметки :( Изчетох почти цялата тема и повечето проблеми са от рода, че не греят радиаторите, а котела се побърква от прегряване. На мене ми е топло, машинката работи уж нормално, но и сметките са солени! Та така...
пет яну 17, 2020 6:59 pmESPACE написа:
пет яну 17, 2020 6:28 pmfbr написа:
Как е изолацията на таваните?
Няма изолация на таваните, това го отчитам като проблем, но не очаквах да е толкова фрапиращо. Това ще е първото нещо, което ще направим като се затопли.За сега го оставям на 52гр. вода и 21.5 по стаен. Достига ги бавно, но ги достига. Ще избутам някак тази зима. Все пак до него има и друго котле на твърдо гориво :)
Последна промяна от kiril.st на пет яну 17, 2020 8:19 pm, променено общо 1 път.
Не мога да приема за нормално да се откаже обследване на причините за такъв разход и само по телефона да се каже, че всичко е нормално. Аз си вадя хляба с това и не мога да остана безучастен като се твърди, че такива нереални резултати се представят за нормални! Ако аз бях на мястото на инсталатора, най-малкото щях да дойда да огледам за някой пропуск, да огледам откъде може да евентуално да издиша къщата и за да съм сигурен, а и убедителен - бих поръчал ОВК проект, който струва колкото половин месечна сметка. А кой ще го плаща? Ами който се окаже на грешна позиция. Ако месечните топозагуби се окажат 2000кВтч (200лв), а котелът е изгорил 5000кВтч - дали всичко е нормално?
На твърдо гориво какви бяха месечните сметки?
fbr - майстор
Проверихте ли по дебитомер, наистина това ли е разхода. Някои газоразпределители първата година начисляват прогнозна сума, а вие сте подали заявление за голяма инсталирана мощност. Да не би това да е само прогнозна, а реално консумацията да е по-малка, с оглед и на това, че декември беше топъл.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: