Най - вълнуващия въпрос зимно време.
"Стесняването" на прозореца между начална и крайна точка, стеснява и температурната амплитуда на подаваната вода.
Да го имаш предвид само, не че е проблем. Дори напротив.
Peter Ivanov - помощник
Пак съм аз :-D Значи направих препоръчаните настройки и увеличих допустимата температура на подаване до 65*С (за всеки случай). На 50 *С работеше на макс почти постоянно, но и времето беше по-топло, така че си оставих аванс. Сега навсякъде е 23*С, а в стаята на малкия даже 24*С. Супер. Имаше спиране на тока онзи ден за малко и се наложи да настроя наново ct200. Досега не бях обръщал внимание, но в менюто на приложението показва колко градуса вода ще подаде към системата за да държи зададените параметри. Ето:.
Прикачен файл:
Screenshot_20210112_190638_com.bosch.tt.bosch.controlng.jpg
В същото време на дисплея на котела ми показваше постоянно 50*С като текуща на подаване. Не бях обръщал внимание, защото преди съвпадаха (както казах макса беше 50 и показваше 50 на котела). Сега в приложението се покачва и слиза според външната температура, а на котела не мърда. Дали е нормално това? В стаите си е топло и не знам дали подава 45 или 58... Проблемът не е липсата на комфорт, а се притеснявам дали всъщност СТ 200 контролира температурата на котела. В същото време влязох в менюто на котела и открих, че почти през цялото време работи между 10% и 15% от максималната си номинална мощност, което е супер и цял ден се е изклюил веднъж (гледам го през 10 мин :lol: ) : Та така :)
Последна промяна от Peter Ivanov на вт яну 12, 2021 9:37 pm, променено общо 2 пъти.
Peter Ivanov - помощник
Само да допълня - опитах да измеря температурата на повърхността на един от радиаторите, който е напълно отворен. Термометър е електронен (за измерване на човешка температура и такава в помещението). Показваше 43,7 *C, при подаваща (според приложението) 58*С. Не знам каква трябва да е разликата, но ме съмнява ако подава 45* С (както показва дисплея на котела) да успява да излъчи такава топлина. От друга страна не знам колко верен този термометър :-D сигурно има някакви граници.

НОВ ЪПДЕЙТ : Видях чрез менюто на котела моментната температура на подаване (полезни били тези книжки с упътванията :-D ). и тя варираше около 47*С. Сега съм на раздвоен - да се радвам ли, да се притеснявам ли? Това, което е от приложението да не би да е текуща максимална граница някаква? От друга страна, котелът си топли и на 47*С, ако приложението иска да го юрне на 58*С, то ще заврим. А все пак навън е 5 градуса все още... Ако сега сме на 58-60*С за отопление, кво ще правим като стане -10*С? :? Опитах със стрелките да вдигна тази температура на дисплея 45*С, направих я 55*С и веднага запуши коминчето, съответно започна да покачва датчика за подаващата вода. Един вид ръчно си я увеличих. Не знам направо. :rolleyes: А контролера има връзка с котела - пусках и спирах топлата вода - отчита.
Голяма играчка пада тука.
Не го бърникай повече- така не си правиш услуга!
Радвай се и не го мисли повече!
Peter Ivanov - помощник
Здравейте пак! Пиша, за да кажа, че днес (след 10 дни чудене и четене) най-после си реших проблема. Върнах котела към фабрични настройки, свързах го отново със СТ 200 и... тадаааам - чудо! Машинката си работи супер. Дисплея на котела ми, от друга страна, вече не показва "-45-" (например), а " 46.7", примерно. Оказа се, че при първоначалния пуск, инсталаторът ми го е нагласил на някакъв вид "ръчен режим", т.к. нямах контролер. В последствие, човекът който монтираше СТ 200 не е изключил този режим, нито е нулирал настройките на котела. За това, въпреки, че контролерът е изчислявал температурата, нужна за затопляне, котелът просто не я е приемал, понеже е бил ограничен от ръчния режим. Та така. Дано тази сага да бъде полезна на някой! Лека и успех на всички! :)
marinmnm - специалист
Може ли някой да каже мнение за японските газови котли Rinnai ? :)

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: