Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравей, тази година реших да мина пелети. Закупих този котел.
Дали има някой, който вече го ползвал, да каже мнения и препоръки за настройките?.
Здравейте да не отварям нова тем затова ще попитам тук. Преди няколко дни в един маазин ми предложиха този котел Burnut Pell Easy продавача беше много настоятелен и обеден, че това е най доброто до момента на пазара била машина от бъдещето разхода бил един чувал т 7 кг. за 12 ч.
ivelinmmmm - специалист
Не се занимавай да търсиш, купи си грейко експерт пелетен с горелка грейко .Защото пелетите станаха много скъпи а с грейко ще можеш да гориш евтини пелети ,а настройките ще си ги правиш сам.
pechkata - специалист
Ай сега всички като минат на евтини пелети и какво ще стане със цената на евтините пелети...?
Котелчето е мн. добро всичко му е вътре - това за разход от 30 кг. на 24 ч. за 100 кв. отопл. площ може и да е вярно...
data - специалист
Колеги , интересува ме някой има ли информация за тоя котел ? Как се държи като разход , какви пелети може да гори и т.н. . Интересуваме всякаква
информация че ми предлагат един 35 kw втора рака на добра цена . Благодаря предварително
andy_forresite - майстор
Котлите не харчат пелети по някаква разходна норма подобно на автомобил, автобус или самолет. Един и същ котел и горелка в една къща може да "харчат" 25 кг на ден, а в друга къща тази цифра да е 40 кг/ден. Разходът на дървесни пелети, с каквито гори бърнит пел ийзи, се определя от стените, тавана, пода, вратите, прозорците и проветрението. От ефективността на пелетното съоръжение също, но от нея най-малко зависи "как се държи като разход".
При 35 kw вграденият бункер с вместимост ~130 кг гарантира автономност от два-три дни през зимата. Компактността е хубаво нещо от гл. т. на дизайн и възможността да се разположи в тесни котелни помещения.
33 киловата е сериозна мощност. Ако жилището ти е под 200 кв.м. се ориентирай към 18 kw. Ако ще го правиш с буферен съд, тогава става всякак, но не върви да го купиш за 2500 (примерно) и да дадеш още толкова за буфер. Взимаме компактен котел да го наврем някъде на тясно и после купуваме буфер ... е няма смисъл. По-добре 3600 лв за 18 kw.

Бих си го купил, защото има хубав дизайн, компактен е, димогарни тръби с ръчка за шомполиране, има окуляр за наблюдаване на горенето и wi-fi.
Не бих си го купил, защото пелетите от дървесина са ми скъпи, водната риза по моите разбирания е малка и бункерът при 18-киловатовият вариант е с малка вместимост от едва 40 кг.
Здравейте,
Има два вида Pell Easy. Аз използвам по-големия – 35 kw втора зима. По същество:
Гаранцията е година + година. Втората е само ако техниците лично дойдат и направят почистване след първата година. Струва 120 лв.
Още първата зима ми изгоря Wi-FI контролера за връзка с мобилното приложение. Смениха го. Гаранцията го покри. Вчера ми изгоря отново. Този модул е словенски. Не се прави тук. Но, пак се разваля често. Струва 230 лв. ако пак изгори догодина, ще трябва да си го купувам.
Още първата зима ми замина запалката. Смениха я. Била керамична – слаба. Сложиха желязна. Засега работи.
Няколко пъти при стартиране основната помпа не тръгваше при достигане на зададените градуси (аз съм ги задал на 40 градуса). Няма как да го забележите, освен, че вдига температурата много бързо. За да видите, че помпата не работи, трябва да клекнете зад котела и визуално да установите, че не свети. За да тръгне, вадех щепсела на котела от тока. При рестарт тръгваше. При консултация с техниците ми казаха, че ако пак не тръгне, ще я сменят. Проблема при смяната е, че трябва да се източи водата. Т.е. ще отнеме време.
Бункера на пелетите не е 130 кг, както някой беше писал по-горе. Събира точно 4 чувала (4 Х 15 = 60). Т.е., в студено време и отопление на 400 м2 това е за денонощие.
Бункера за пепелта – има конструктивен проблем. Пепелника е със сантиметър по тесен и къс от отвора и пепелта пада между него и стените на бункера. Не е голям проблем, но дразни и затлачва. Като писах на „инженерите“ ми отговориха, че всички котлета са така. За мен това е пропуск при проекта. Аз съм решил проблема с малко побългаряване. Ако има колега със същия проблем, да пише. Ще му кажа какво да направи.
Разход – миналата година къщата ми беше нова и гореше повече. Сега, при същите параметри е по-малко. Както споменават колегите, разхода зависи от това дали си с подово или радиатори, изолацията, дограма и колко топло искаш да се подържа. Не зависи много от настройката, но пелетите трябва да са хубави. С евтини, или био не съм пробвал. Аз съм много добре изолиран с подово. Нощем гася котела, защото топлината се акумулира и е доста топло. Поддържам 25 градуса навсякъде, защото съм с две малки деца, а и обичам топлото. При сегашните температури -3 до +7, ми гори 2 - 3 чувала на денонощие. Ако застуди, или реша да не го изключвам, вдига на 4 - 5 чувала. Отоплявам около 400 м2 + 2 бойлера.
Почистване – на два, три дни трябва да се почиства горелката и праха около нея. Бункера за пепелта един, два пъти седмично. При почистване не забравяйте и страничните два пепелника. При малкото котле ги няма. И в указанията също!
Настройки – първата зима прекарвах много време в настройване. Мислех, че има голямо значение. Оказа се, че не е така. Фабричните настройки са добри, стига пелетите да са качествени. Първата година ползвах широколистни. Сега съм с иглолистни. Една цена са. Иглолистните вдигат по-бързо температурата, широколистните правеха една идея по-малко прах. Разхода ми е приблизително еднакъв. Миналата година изгорих 6 тона. Тази, ако не падне много под нулата, ще съм малко по-добре.
Сервизна поддръжка – досега са идвали техници няколко пъти. В рамките на 2-3 дни се отзовават. Независимо дали е по гаранцията или не. Шефа на техниците е отговорен и не се крие. Всяко посещение извън гаранцията е около 40 лв.
Моето мнение – котела върши добра работа. Може да се контролира от онлайн приложение. Но, върши работа, когато всичко му работи. Дразнят ме дребните работи, които отказват на почти нов продукт. Засега съм още в гаранция, но след това…
Здравейте от около 4 дни сам претижател на бърнет пел изи 35 киловатов
И ми се плаче ште сам благодарен некои да помогне много ми е голиам разхода на пилети за 24 часа разхода е некаде кам 6/7 чувала каютата е около 300кв
Но не се отоплиава циалата тоест неса в действие всички радиатори ште сам благодарен некоои да сподели за настройки или и ас не знам ако ште е такъв разхода 😭😞😟
Zdraveite as polzvam sashtia kotel no pri men e adski golem rashot mojeli da mi preporachate nekoi texnik za nastroiki Che tos kade Sam go vzel se nema vreme - ne Muse zanimava
Blagodaria ti




time=1575968624 user_id=89005]
Здравейте,
Има два вида Pell Easy. Аз използвам по-големия – 35 kw втора зима. По същество:
Гаранцията е година + година. Втората е само ако техниците лично дойдат и направят почистване след първата година. Струва 120 лв.
Още първата зима ми изгоря Wi-FI контролера за връзка с мобилното приложение. Смениха го. Гаранцията го покри. Вчера ми изгоря отново. Този модул е словенски. Не се прави тук. Но, пак се разваля често. Струва 230 лв. ако пак изгори догодина, ще трябва да си го купувам.
Още първата зима ми замина запалката. Смениха я. Била керамична – слаба. Сложиха желязна. Засега работи.
Няколко пъти при стартиране основната помпа не тръгваше при достигане на зададените градуси (аз съм ги задал на 40 градуса). Няма как да го забележите, освен, че вдига температурата много бързо. За да видите, че помпата не работи, трябва да клекнете зад котела и визуално да установите, че не свети. За да тръгне, вадех щепсела на котела от тока. При рестарт тръгваше. При консултация с техниците ми казаха, че ако пак не тръгне, ще я сменят. Проблема при смяната е, че трябва да се източи водата. Т.е. ще отнеме време.
Бункера на пелетите не е 130 кг, както някой беше писал по-горе. Събира точно 4 чувала (4 Х 15 = 60). Т.е., в студено време и отопление на 400 м2 това е за денонощие.
Бункера за пепелта – има конструктивен проблем. Пепелника е със сантиметър по тесен и къс от отвора и пепелта пада между него и стените на бункера. Не е голям проблем, но дразни и затлачва. Като писах на „инженерите“ ми отговориха, че всички котлета са така. За мен това е пропуск при проекта. Аз съм решил проблема с малко побългаряване. Ако има колега със същия проблем, да пише. Ще му кажа какво да направи.
Разход – миналата година къщата ми беше нова и гореше повече. Сега, при същите параметри е по-малко. Както споменават колегите, разхода зависи от това дали си с подово или радиатори, изолацията, дограма и колко топло искаш да се подържа. Не зависи много от настройката, но пелетите трябва да са хубави. С евтини, или био не съм пробвал. Аз съм много добре изолиран с подово. Нощем гася котела, защото топлината се акумулира и е доста топло. Поддържам 25 градуса навсякъде, защото съм с две малки деца, а и обичам топлото. При сегашните температури -3 до +7, ми гори 2 - 3 чувала на денонощие. Ако застуди, или реша да не го изключвам, вдига на 4 - 5 чувала. Отоплявам около 400 м2 + 2 бойлера.
Почистване – на два, три дни трябва да се почиства горелката и праха около нея. Бункера за пепелта един, два пъти седмично. При почистване не забравяйте и страничните два пепелника. При малкото котле ги няма. И в указанията също!
Настройки – първата зима прекарвах много време в настройване. Мислех, че има голямо значение. Оказа се, че не е така. Фабричните настройки са добри, стига пелетите да са качествени. Първата година ползвах широколистни. Сега съм с иглолистни. Една цена са. Иглолистните вдигат по-бързо температурата, широколистните правеха една идея по-малко прах. Разхода ми е приблизително еднакъв. Миналата година изгорих 6 тона. Тази, ако не падне много под нулата, ще съм малко по-добре.
Сервизна поддръжка – досега са идвали техници няколко пъти. В рамките на 2-3 дни се отзовават. Независимо дали е по гаранцията или не. Шефа на техниците е отговорен и не се крие. Всяко посещение извън гаранцията е около 40 лв.
Моето мнение – котела върши добра работа. Може да се контролира от онлайн приложение. Но, върши работа, когато всичко му работи. Дразнят ме дребните работи, които отказват на почти нов продукт. Засега съм още в гаранция, но след това…
[/quote]
Здравейте,
Разхода на пелети може да се понамали от настройките. Сега, покрай пандемията, имам повече време за котлето :). Имайте предвид, че 35 kw е сериозна стойност и е нормално да гори повечко. Както писах по-горе, разхода зависи много от външни фактори - каква температура искате, изолация, дограма, термостати, качество на пелети и т.н. След това е и настройката. При заводски настройки, тази година, за 16 часа ми гори 4 чувала. С натаманяване само с вентилатора, успях да ги сваля на около 3 и малко. Продължавам с опитите. :). Има неща с които все още не съм наясно, например колко трябва да са газовете при горене в първа и в максимална степен. Чета по форумите, но за различните котлета и камини, стойностите с различни. А за моето Pell Easy 35 инфо няма! :(
Ще се радвам, ако някой може да помогне с мнения. Ако аз мога да съм полезен на някого, пишете, или звънете - моя тел е 886 15 38 18 - Васил.

Поздрави,

Тема "ПЕЛЕТЕН КОТЕЛ BURNIT PELL EASY настройки и мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: